از 10 تجربه بازاریابی که می‌توانید برای بهبود شبکه اجتماعی خود انجام دهید-02

چهارشنبه, 19 خرداد 1395 ساعت 10:16
به این مقاله امتیاز دهید
(2 رای‌ها)
از 10 تجربه بازاریابی که می‌توانید برای بهبود شبکه اجتماعی خود انجام دهید-02 - 5.0 out of 5 based on 2 reviews
بازاریابی شبکه های اجتماعی بازاریابی شبکه های اجتماعی

[ بخش دوم ] -----------------  [ بخش اول ]

حالا نوبت به بیان تجربیات بازاریابی می رسد. اگر آماده هستید می توانیم کار را شروع کنیم.

1. نقطه کانونی تصویر خود را عوض کنید: اشیا در مقابل افراد

 سعی کنید یک پست را با تصاویر مختلف به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال می توانید در یک پست تمرکز اصلی تصویر را بر روی فرد و در پست دیگر تمرکز اصلی را بر روی اشیای موجود در پیرامون تصویر قرار دهید. در مطالعات انجام شده در حوزه طراحی وب ، مشخص شده است که تصاویر انسانی با قابلیت های صورت می تواند توجه خواننده را بیشتر از سایر تصاویر به خود جلب کند. از سوی دیگر، استفاده از اشیا به عنوان نقطه کانونی می تواند بر روی قابلیت های اصلی یک محصول تاکید کند و کاربر را برای کلیک کردن بر روی آن تشویق نماید. در این گونه موارد استفاده از موکاپ ها یا تصاویر مختلف می تواند توجه بیننده را بیشتر از قبل به خود جلب کند و نرخ تبدیل را افزایش دهد. آخرین باری را به یاد بیاورید که فردی یک اپلیکیشن موبایل را به شما نشان داده است که دارای یک تصویر قانع کننده و جذاب بوده است. آیا اینگونه موارد باعث شده است بر روی تصویر این برند کلیک کنید و به دنبال اطلاعات بیشتر باشید؟ این رویکرد نیز می تواند فالوورهای زیادی به سمت برند شما جذب کند. 

برای انجام این روش بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید:
- یک پست در رسانه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و سعی کنید تصویر یک شی ء بی جان را به آن اضافه نمایید.
- همان پست را به همراه تصویری از چهره انسان منتشر کنید. سعی کنید این پست را در یک زمان مشخص و در همان هفته منتشر کنید تا با سایر پست ها تداخل نداشته باشد.
- اشتراک ها، بازدید ها و دیدگاه ها را در مورد هر کدام از پست ها اندازه گیری کنید.در این صورت قادر خواهید بود واکنش بازدید کنندگان را به خوبی بسنجید.

2. بر روی طراحی تصویر خود کار کنید: رنگ و تایپوگرافی

ابتدا یک عنصر طراحی خاص همچون رنگ یا تایپوگرافی را امتحان کنید و نسخه های متعددی از آن را برای تصاویر رسانه اجتماعی ایجاد نمایید. به عنوان مثال، شما می توانید پستی را با محتوای یکسان دوبار منتشر کنید اما باید از رنگ ها و فونت مختلفی در این پست ها استفاده کنید. اگرچه به نظر می رسد اینکار تغییر زیادی ایجاد نمی کند اما اصلاح رنگ یا فونت یک فایل گرافیکی می تواند تاثیر مهمی بر روی بازدید کننده داشته باشد. در سال 2015 ، سایت بافر یک بررسی کاملی را در مورد تاثیر فونت، رنگ و قالب استفاده شده در تصاویر رسانه های اجتماعی منتشر کرد. در یک بررسی دیگر در سال 2009 ، تعداد یک میلیون گرافیک در سایت پینترست مورد بررسی قرار گرفت و تاثیر رنگ بر روی تعداد اشتراک ها اندازه گیری شد.محققان دریافتند که رنگ قرمز، صورتی و بنفش بیشتر از سایر رنگ ها به اشتراک گذاشته شده است در حالیکه رنگ سبز، سیاه ، آبی و زرد مانع از اشتراک پست شده بود. انتخاب فونت مناسب نیز می تواند تاثیر بسزایی بر روی اشتراک پست ها داشته باشد.


ادامه دارد ...

خواندن 315 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 خرداد 1395 ساعت 16:02


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید