14 مورد از آمار و حقایق اتفاقی در مورد سئو و SEM

چهارشنبه, 07 مهر 1395 ساعت 08:41
به این مقاله امتیاز دهید
(0 رای‌ها)
جستجو ،سنگ بنای تلاش های بازاریابی محتوا و بازاریابی دیجیتال  باقی مانده است. متوسط سایت های B2B ، 40 درصد  از بازدیدهای خود را از ترافیک طبیعی به دست می آورند و 81 درصد از  چرخه های خرید B2B با جستجو در وب آغاز می شود. در مورد جستجوی پولی نیز، بیش از یک میلیون کسب وکار از گوگل ادوردز استفاده می کنند و شبکه محتوای گوگل در میان تمامی کاربران اینترنت آمریکایی به 80 درصد می رسد. البته جستجو نیز همانند سایر تاکتیک های بازاریابی دیجیتال، در حال رشد و تکامل است.
وبلاگ نویسی از یک موضوع اختیاری به موضوع ضروری تبدیل شده است. امروزه موبایل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگرچه بیشتر کسب وکارهای کوچک در مورد استفاده از گوگل ادوردز مطمئن نیستند اما SEM ( بازاریابی از طریق موتورهای جستجو) هنوز هم بودجه تبلیغاتی بسیاری را به خود اختصاص داده است. در ادامه با حقایق و آمارهایی اشنا می شوید که از طریق تحقیقات اخیر بر روی بازاریابی و بهینه سازی موتورهای جستجو به دست آمده است:
1.شرکت هایی که وبلاگ آنها 97 درصد بیشتر لینک داخلی دارند،  موفقیت بیشتری در سئو خواهند داشت.

2. زمانی که از افراد سوال می شود ازچه روشی برای به دست آوردن کسب وکار محلی ، محصولات و خدمات استفاده کرده اند،65 درصداز آنها به جستجوی دسکتاپی اشاره می کنند.36 درصدبقیه نیز از جستجوی موبایلی( با استفاده از دستگاه های موبایلی) استفاده کرده اند.چاپ صفحات زرد چهارمین منبع محبوب  است.تقریبا26 درصداز مشتریان از رسانه های اجتماعی برای اینکار استفاده می کنند( سایتMarketingSherpa).

3. بیش از 50 درصد جستجوهای موبایلی به خرید منجر می شود و 78 درصد از جستجوهایی که از طریق دستگاه های موبایلی برای به دست آوردن اطلاعات در مورد کسب وکارهای محلی انجام می شود منجر به خرید خواهد شد( سایت Payfirma ).

4. تنها یک پنجم از کسب وکارهای کوچک تا متوسط نوعی محصول را خریداری کرده اند که در گوگل تبلیغ شده است و83 درصداز آنها از خدمات پولی همچون گوگل ادوردز استفاده می کنند.  خوب همانطور که مشاهده می کنید صرف هزینه در گوگل تغییر کرده است:

· 48 درصد از افراد ،بودجه خود را بر روی تبلیغات نمایشی گوگل صرف می کنند.
· 27 درصد از آنها بر روی صفحات گوگل پلاس سرمایه گذاری کرده اند.
· 22 درصد از افراد بخشی از بودجه خود را بر روی بازاریابی مجدد صرف می کنند.
· 20 درصد از تبلیغات یوتیوب استفاده می کنند.
· 20 درصد از شبکه نمایش گوگل ( Google Display Network ) بهره مند می شوند.
· 13  درصد از افراد بر روی call to action کلیک می کنند.
· 12 درصد از هدف گیری زمینه ای استفاده می کنند
· 8 درصد از  موبایل و سایت های ویژه استفاده می کنند.
( سایت MediaPost )

5. بازارهای محلی برتر که شرکت های کوچک و بزرگ هزینه های خود را بر روی تبلیغات پولی صرف می کنند  شامل نیویورک با248 میلیون دلار، شیکاگو با196  میلیون دلار، دالاس با142 میلیون دلار، آتلانتا با134 میلیون دلار، فیلادلفیا با128 میلیون دلار، بوستون با112 میلیون دلاراست ( سایتMediaPost).

6. 64 درصد از شرکت های فناوری B2B از سئو برای کمک به بازاریابی محصولات خود استفاده می کنند( هنوز مشخص نیست که چرا 36 درصد بقیه از این موضوع به نفع خود استفاده نمی کنند) . 59 درصد نیز از جستجوی پولی یا SEM   بهره مند می شوند( سایت MarketingProfs ).

7.تنها30 درصد از استارت آپها می گویند که از سئو برای بازاریابی خود استفاده می کنند . در حدود 12 درصد از تبلیغات PPCبهره مند می شوند( سایتTNW News).

8. 47 درصد از بازاریابان دیجیتال معتقدند که سئو یکی از موثرترین تاکتیک های بازاریابی است اما 39 درصد از آنها این مورد را به عنوان یک روش بسیار دشوار می شناسند( سایت TNW News ).

9. بازاریابی از طریق موتورهای جستجو(SEM ) 37 درصد از هزینه های صرف شده برای موارد آنلاین را به خود اختصاص خواهد داد و تقریبا 14 درصد از کل بودجه  بازاریابی به این موضوع اختصاص دارد.

10. سرنخ هایی که  از طریق سئو به دست می آید 14.6 درصد close rate دارند در حالیکه سرنخ های حاصل از بازاریابی خارجی 1.7 درصد   close rate دارد. ( سایت Project Management )

11. 52 درصد از تصمیم گیران ارشد بازاریابی معتقدند که هزینه های صرف شده شان شامل تبلیغات آنلاین است اما تنها 21 درصد از آنها  معتقدند که همین هزینه برای سئو صرف می شود. نمایش تبلیغات در موتورهای جستجو سهم بیشتری نسبت به تبلیغات دیجیتال دارد ( سایت Search Engine Watch).

12. بر اساس گفته های گوگل، یک نفر از شش نفر از مردم کره زمین از گوگل برای جستجوهای خود استفاده می کنند( سایت Search Engine Watch )

13. پس از رویدادهای مختلف، وب سایت شرکت به عنوان دومین ابزار تولید سرنخ شناخته می شود و  توسط سئو دنبال می گردد.  ترافیک طبیعی نیز یکی از منابع اصلی و برتر برای ایجاد ترافیک در شرکت هایB2Bاست.

14. در حالیکه گوگل ممکن است از سرعت بارگذاری سایت به عنوان یک فاکتور رتبه بندی استفاده کند ، اما به نظر می رسد مشتریان صبر و حوصله بیشتری برای سایت هایی که سرعت بارگذاری کمتری دارند  صرف می کنند. در سال 2014، 37 درصد از مشتریان معتقد بودند که  سایتی با سرعت بارگذاری کم را ترک می کنند و به سراغ شرکت های رقیب می روند. در سال 2015 این عدد به 34 درصد رسیده است ( مشتریان صبر و حوصله بیشتری به دست اورده اند)( سایت MediaPost ).

 

مقالات شرکت تبلیغاتی  کروشه هر روز بروزرسانی میشود.

خواندن 425 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 دی 1395 ساعت 21:55


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید