15 روش برای بهبود سریع سایت - بخش سوم

یکشنبه, 02 آبان 1395 ساعت 16:30
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
15 روش برای بهبود سریع سایت - بخش سوم - 5.0 out of 5 based on 1 review

11. لینک دهی داخلی

اجازه ندهید کاربران سایت تنها با یک محیط بسته تماس داشته باشند. آنها را به حرکت و گشت و گذار در سایت تشویق و هدایت کنید. از طریق لینک دهی داخلی یا Internal Linking نرخ خروج کاربر را کاهش دهید. در صفحه خدمات خود یک call to action ساده اضافه کنید و در داخل آن لینکی به فرم تماس خود بدهید. در صفحه اصلی ، باید لینکی به صفحه خدمات خود داشته باشید. در ادامه با بخش پایانی همراه ما باشید

 

 

 در بخش اول و بخش دوم  از این مقاله 10 مورد از آیتم های مهم در بهبود وضعیت وب سایت را برای شما بازگو کردیم. 

12. فرم های ثبت نام ایمیل

فرم های ثبت نامی که در سایت خود به کار می برید باید از لحاظ بصری برجسته باشد، چیزی را به اثبات برساند و موردی را قول دهد. تا جایی که می توانید این فرم ها را واضح و شفاف طراحی کنید. به مثال زیر توجه کنید:

این فرم از لحاظ بصری بسیار برجسته است . آنها با بیان این نکته که 100000 مشترک دارند خود را به اثبات رسانده اند و به کاربران قول می دهند اگر ثبت نام کنند مقالات و کتاب های الکترونیکی به صورت روزانه به ایمیلشان فرستاده شود. دقت کنید که اگر نمی توانید به صورت روزانه ایمیل نمائید هیچ وقت ننویسید ارسال روزانه بلکه با کاربر در وب سایت خود کاملا صادق باشید.

 
cmi email sign up

13. خطوط جداکننده را فراموش کنید

بیشتر افراد بر این باورند که هیچ کس دوست ندارد زیر خط جداکننده یا همان هدرهای اولیه سایت را مطالعه کند. این موضوع واقعیت ندارد. مطالعات بسیاری وجود دارد که نشان می دهد چنین چیزی صحت ندارد. اسکرول کردن یکی از فعالیت های طبیعی است که کاربران در سایت انجام می دهند. بله توجه زیادی به مطالبی که در بخش بالایی سایت وجود دارد ایجاد می شود اما نمی توان گفت مطالبی که در زیر آن نوشته می شود بی ارزش هستند. مهم ترین پیام خود را در بالای صفحه بگنجانید و به کاربران اجازه دهید در صورت نیاز به سمت پایین اسکرول کنند. اگر سعی کنید همه چیز را بالای سایت نشان دهید، با صفحه ای همانند صفحه زیر مواجه خواهید شد.
the fold
 

14.آدرس های ایمیل در برابر فرم تماس

اگر دوست دارید داده هایی را جمع آوری کنید و نرخ تبدیل را پیگیری نمایید؛ باید از فرم تماس استفاده کنید. با استفاده از این روش می توانید اهدافی را در آنالیتیکس خود ثبت کنید و جایی که نرخ تبدیل بیشتری دارد را مشخص نمایید. در گوگل آنالیتیکس، پیگیری نرخ تبدیل شبیه شکل زیر خواهد بود:
 
علاوه بر پیگیری نرخ تبدیل، پر کردن یک فرم برای کاربران ساده تر و آسان تر است. اگر کاربری بر روی آدرس ایمیل در سایت شما کلیک کند؛ برنامه ایمیل نصب شده در رایانه او باز می شود. همه افراد از برنامه های یکسانی استفاده نمی کنند. به همین خاطر استفاده از این روش نمی تواند رضایت کاربری را به همراه داشته باشد. با استفاده از یک پاسخ خودکار به کاربر خود اطمینان دهید که پیامشان به دست شما رسیده است. زمانی که ایمیلی را به صورت مستقیم ارسال می کنید ممکن است از رسیدن آن مطمئن نباشید.
 

goal tracking

15. صفحات تشکر و قدردانی

این صفحات یکی از موارد محبوب من است. در بیشتر سایت ها، چنین صفحاتی نادیده گرفته می شوند. این در حالیست که صفحه تشکر موثرترین روش برای درگیر کردن کاربران در سایت است. صفحات تشکر این فرصت را به شما می دهد که کاربر خود را در سایت درگیر کنید و او را به انجام فعالیت هایی همچون مشترک شدن در خبرنامه، دانلود کتاب الکترونیکی ، اضافه کردن فایل ویدئویی، فالوو کردن سایت در رسانه های اجتماعی و دریافت کد تخفیف تشویق کنید. به صفحه زیر توجه کنید:
نتایج به دست آمده بعد از اضافه کردن دکمه ثبت نام در فرم تماس با ما ی صفحه تشکر به شرح زیر است:

thankyoupage

این سایت توانسته است با چنین روشی حدود 500 مشترک جدید به دست آورد. اگر سایت تجارت الکترونیکی دارید، یک کد تخفیف ارائه دهید و آن را برای اعضای جدید ایمیل کنید.

thankyoupage 2

 

 
 
خواندن 284 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 آذر 1395 ساعت 20:37


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید