47 مورد از آمارها و حقایق بازاریابی رسانه اجتماعی

چهارشنبه, 12 آبان 1395 ساعت 08:13
به این مقاله امتیاز دهید
(8 رای‌ها)
47 مورد از آمارها و حقایق بازاریابی رسانه اجتماعی - 2.6 out of 5 based on 8 reviews

70 درصد از جمعیت ایالت متحده آمریکا در حال حاضر حداقل یک پروفایل در رسانه های اجتماعی دارند . بیش از نیمی از افراد از دو یا چند رسانه اجتماعی استفاده می کنند.

استفاده از رسانه های اجتماعی هنوز جهانی نشده است اما در حال جهانی شدن است.تعداد کاربران رسانه اجتماعی در سرتاسر جهان از 2.1 میلیارد نفر در سال گذشته به 2.5 میلیارد نفر تا سال 2018 افزایش خواهد یافت. کاربرد رسانه اجتماعی تنها برای قرار دادن تصاویر سلفی یا ویدئوهای شخصی نیست. مشتریان و خریداران B2B تحت تاثیر محتوای رسانه های اجتماعی قرار می گیرند. امروزه رسانه های اجتماعی نقش بسیار بزرگی در اتخاذ تصمیم های مرتبط با خرید بازی می کند. 57 درصد از مشتریان بر این باورند که بعد از دیدن دیدگاه های مثبت در رسانه های اجتماعی تحت تاثیر برند قرار گرفته اند و به فکر کسب وکار با آنها افتاده اند.

با این وجود هنوز هم تناقضاتی در این مورد وجود دارد. بیشتر کسب وکارها در حال حاضر از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی استفاده می کنند و تلاش آنها در حال افزایش است. هنوز هم بیشتر بازاریابان و مدیران اجرایی بلندپایه قادر به ارزیابی تاثیر رسانه اجتماعی بر روی کسب وکارهای خود نیستند. در این مقاله قصد داریم به آمار و ارقام موجود در حوزه رسانه اجتماعی بپردازیم.

رسانه اجتماعی امروزه یک مسئله بسیار مهم است اما در آینده نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. 90 درصد از جوانان 18 تا 29 سال از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند( در مقایسه با جامعه 35 درصدی بزرگسالان 65 سال و بالاتر). یک سوم از نسل هزاره بر این باورند که رسانه های اجتماعی یکی از کانال های ارجح آنها برای برقراری ارتباط با کسب وکارهای موجود است. به نظر می رسد تغییر عادت استفاده از رسانه های اجتماعی در طول زمان نامحتمل است. این موضوع بدین معناست که نسل هزاره بعد از رسیدن به سن 40 سالگی همانند افرادی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند که امروزه در سن 40 سالگی خود قرار دارند.

بازگشت سرمایه گذاری(ROI) هنوز هم اندازه گیری می شود. 46 درصد از بازاریابان B2B معتقدند که درباره درآمدزایی از طریق رسانه های اجتماعی مطمئن نیستند. تنها 13 درصد از این افراد موثر بودن رسانه های اجتماعی در درآمدزایی برای کسب وکار خود را تایید کرده اند. شاید این موضوع به این خاطر است که تنها 14 درصد از بازاریابان، فعالیت های مرتبط با رسانه های اجتماعی را تا آخرین مرحله فروش ادامه می دهند. هنوز هم معیارهایی همچون لایک یا اشتراک در رسانه های اجتماعی به عنوان یک فاکتور مهم برای ارزیابی تاثیر این رسانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. 80 درصد از بازاریابان از این موارد به عنوان معیار اولیه موفقیت استفاده می کنند. 56 درصد ، از ترافیک سایت برای ارزیابی موفقیت رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

مدیران اجرایی بلند پایه معتقدند که رسانه های اجتماعی برای آنها ساخته نشده است. 84 درصد از مدیران اجرایی و معاونان آنها، می گویند که از رسانه اجتماعی برای کمک به اتخاذ تصمیمات خرید استفاده می کنند. کل برندهای برتر در جهان حداقل یک کانال در سایت یوتیوب دارند و بیش از نیمی از مدیران اجرایی در شرکت های برتر جهانی در این ویدئوها ظاهر شده اند. هنوز هم تنها 27 درصد از شرکت های برتر جهان بیان کرده اند که مدیران اجرایی آنها در رسانه های اجتماعی فعال بوده اند. این مقدار در سال 2012 کمتر از 20 درصد بوده است. در میان 100 مورد از شرکت های برتر جهانی؛ تنها 31 درصد از CMO ها دارای اکانت توییتر فعال هستند و تنها شش مورد از این برندها بیشتر از 10000 فالوور دارند.

صرف هزینه برای بازاریابی رسانه اجتماعی افزایش خواهد یافت. علی رغم کمبود معیارها یا تعامل مدیران اجرایی، سهم کلی بودجه بازاریابی اختصاص یافته به بازاریابی رسانه اجتماعی از 10 درصد به 25 درصد افزایش خواهد یافت. این موضوع به این خاطر است که رسانه اجتماعی تنها برای تولید سرنخ نیست. رسانه اجتماعی یکی از موثرترین تاکتیک ها برای نگهداری و حفظ مشتری است . 64 درصد از کارمندان فروش بیان کرده اند که در سال 2014 حداقل یک معامله موفقیت آمیز در رسانه های اجتماعی داشته اندو صاحبان کسب وکارهای کوچکی که از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند با این موضوع موافق هستند. 92 درصد از این افراد بیان کرده اند که بازاریابی رسانه اجتماعی برای کسب وکارهایشان بسیار مهم بوده است.

 

10 مورد از آمارهای موجود درباره جمعیت رسانه های اجتماعی:

1. 52 درصد از بزرگسالان آنلاین در حال حاضر از دو یا چند سایت اجتماعی استفاده می کنند(Pew Research).

2. 70 درصد از جمعیت ایالت متحده آمریکا حداقل یک پروفایل در شبکه های اجتماعی دارند(Statistica).

3. از میان 7.2 میلیارد جمعیت جهان؛ 3 میلیارد نفر به اینترنت دسترسی دارند، 2.1 میلیارد نفر دارای اکانت فعال در رسانه های اجتماعی هستند و 1.7 میلیارد نفر از شبکه های اجتماعی بر روی دستگاه های موبایلی خود استفاده می کنند(Link Humans).

4. تعداد کاربران رسانه های اجتماعی در سرتاسر جهان تا سال 2018 به 2.5 میلیارد نفر خواهد رسید (Statistica).

5. متوسط کاربران رسانه اجتماعی حدود پنج اکانت را نگهداری می کنند(Link Humans).

6. مادرانی که کودکان زیر پنج سال دارند بیشتر در شبکه های اجتماعی فعال اند(Link Humans).

7. 90 درصد از جوانان 18 تا 29 سال از رسانه اجتماعی استفاده می کنند. 35 درصد از افرادی که بالای 65 سال سن دارند از این شبکه ها استفاده می کنند(Pew Research Center).

8. در هر دقیقه کاربران سایت Reddit بیش از 18000 رای ارسال می کنند، کاربران VINE بیش از یک میلیون ویدئو تماشا می کنند و کاربران Snapchat تقریبا 285000 پست به اشتراک می گذارند(DR4WARD).

9. مهم ترین شبکه اجتماعی برای نوجوانان و جوانان ( 12 تا 24 سال ) اینستاگرام(32 درصد) ، توییتر(24 درصد) ، فیس بوک(14 درصد) ،اسنپ چت (13 درصد) و تامبلر(4 درصد) است(Mary Meeker’s Internet Trends).

10. سایت Snapchat بهترین مکان برای حضور بازاریابان نیست. اوان اشپیگل مدیر عامل اسنپ چت چنین می گوید: از لحاظ فلسفی، این سایت برای افراد ساخته شده است و برای برندها مناسب نیست(V3 Broadsuite Blog).

 

دوست دارید ادامه مقاله 47 مورد از آمارها و حقایق بازاریابی رسانه اجتماعی  را بخوانید؟

 

این مطلب به نظر شما جذاب بود؟لطفا نظرات خود را با شرکت تبلیغاتی کروشه  در میان بگذارید.

 

خواندن 538 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 30 آذر 1395 ساعت 18:05


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید