5 روش برتر برای ارزیابی اثربخشی تبلیغات

یکشنبه, 07 آذر 1395 ساعت 07:02
به این مقاله امتیاز دهید
(4 رای‌ها)
5 روش برتر برای ارزیابی اثربخشی تبلیغات - 4.0 out of 5 based on 4 reviews

تعیین و ارزیابی اثربخشی تبلیغات ممکن است کمی خسته به نظر برسد اما در این مقاله قصد داریم 10 مورد از روش های موجود را بیان کنیم که استفاده از آن می تواند در برنامه ارتباطی موثر باشد. در ابتدا 5 روش را که به دیجیتال مارکتینگ  نیز میتواند کمک کند را به شما خواهیم گفت و در روزهای آتی به ادامه این بخش خواهیم پرداخت.

 

1. هدف روشن و قابل اندازه گیری برای خود تنظیم کنید:

 دوست دارید کمپین تبلیغاتی شما به چه چیزی دست پیدا کند؟ ایا به دنبال افزایش آگاهی از برند هستید؟ می خواهید ترافیک یا فروش سایت خود را افزایش دهید؟  حتما  شما نیز  شگفت زده خواهید شد اگر بدانید بیشتر بازاریابان نمی توانند اهداف قابل سنجش ایجاد کنند. با این وجود باید به خاطر داشته باشید که ایجاد اهداف معین و قابل سنجش اولین قدم در تعیین اثربخشی کمپین تبلیغاتی است. 

 

 

2. موارد خلاق خود را بررسی کنید:

 اگرچه به دست آوردن خلاقیت در دنیای دیجیتال اسان است اما تولید محصولات و تبلیغات با کیفیت و خلاق در آگهی های تلویزیونی هزینه بر خواهد بود. برخی از اوقات، تبلیغ کنندگان  کارهای دیگران را کپی می کنند زیرا زمان کافی ندارند یا هزینه مورد نظر برای تغییر همه موارد در دسترس نیست. اما به خاطر داشته باشید که صرف هزینه منطقی می تواند در اثربخشی تبلیغات موثر باشد. اگر تبلیغاتی که ایجاد می کنید اثر خوب و موثری داشته باشد، سرمایه صرف شده بازگردانده می شود. پس نگران این موضوع نباشید.

 

3. تعداد برنامه های رسانه خود را به خوبی درک کنید: 

هزینه  در هزار  تلویزیون(CPM) ممکن است بر اساس جمعیت هدف باشد.با این حال  CPM  نمایش دیجیتال ممکن است بر اساس تمامی کاربران اینترنتی باشد.  CPM می تواند هدف استراتژیک موجود را نشان دهد. از خودتان سوالاتی را بپرسید. مطمئن شوید که تعداد برنامه های موجود را به خوبی درک کرده اید.

 

4. با استفاده از اهداف تبلیغاتی، موثر بودن برنامه خود را دوچندان کنید:

اگر هدف شما از ایجاد تبلیغات افزایش آگاهی از برند است، سعی کنید مطالعه ای را برای تعیین برند و سایر موارد انجام دهید. اگر هدف شما به دست آوردن ترافیک بیشتر به سمت سایت است، اطمینان حاصل کنید که  افراد را به سمت سایت هدایت می کنید. 

 

5. از تکنیک های سنجش دیجیتال استفاده کنید:

 سایت هایی همچون ComScore خدماتی مانند دیده شدن سایت و تایید هویت آن را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند تا قابلیت دیده شدن این افراد را در رسانه های اجتماعی  مشخص نمایند.  باید به این نکته توجه داشته باشید که 50 درصد از  تبلیغات نمایشی شما ممکن است دیده نشود. آنها همچنین می توانند جی آر پی(امتیاز ناخالص) را محاسبه کنند.  جی آر پی ها برای تبلیغات و آگهی هایی که در ویدئوهای آنلاین ظاهر می شود مفید هستند.

 

این راهکارها بطور کل 10 روش بودند که 5 روش دیگر را شرکت تبلیغاتی کروشه  در ادامه این مقاله با عنوان ارزیابی اثربخشی تبلیغات در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

با درمیان گذاشتن نظرات خود با ما؛ کانون تبلیغاتی کروشه  را در ارائه بهتر مقالات یاری نمایید.

خواندن 361 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 08 آذر 1395 ساعت 16:13

مقالات مرتبط بیشترنوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید