5 چیزی که بازاریابان در سال 2016 باید در مورد تولید فیلم های ویدئویی بدانند

چهارشنبه, 17 شهریور 1395 ساعت 09:28
به این مقاله امتیاز دهید
(0 رای‌ها)
 در سال 2016، داشتن مهارت هایی که فراتر از نیازمندی های بازاریابی سنتی باشد نه تنها باعث متمایز شدن شما در میان رقبا می شود بلکه ضروری است زیرا   صنعت به سرعت در حال رشد و تکامل است. داشتن مهارت و دانش کافی  در مورد مسائلی همچون فتوشاپ، برنامه نویسی یا طراحی شروع بسیار خوبی است اما  دانستن مهارت هایی که در مورد تولید فیلم های ویدئویی است یک امتیاز ویژه محسوب می شود و می تواند شرکت مورد نظر را در دنیای بازاریابی فعلی متمایز و منحصر به فرد سازد.
اینکه چرا داشتن مهارت و دانش کافی در مورد تولید فیلم های ویدئویی بسیار مهم است، به افزایش مصرف ویدئو در دنیای امروز بر می گردد. مطالعات و پژوهش های انجام شده توسط ComScore، نشان می دهد که 89 میلیون نفر از افراد  در هر روز حدود 1.2 میلیارد فایل ویدئویی را تماشا می کنند. این عدد به تدریج در حال افزایش است. افراد ترجیح می دهند فایل ویدئویی را تماشا کنند. این موضوع بدین معناست که بازاریابان باید از این مزیت به نفع خود استفاده کنند و کاربرد فایل های ویدئویی را جزو وظایف بازاریابی خود بدانند.
قسمت دوم  این مقاله را در بخش دیجیتال مارکتینگ  مطالعه نمایید.
 
5 مورد از ترفندها و نکات موجود  در تولید فایل های ویدئویی برای بازاریابان مدرن:
اگر بتوان تولید فایل های ویدئویی را در داخل شرکت و توسط تیم بازاریابی موجود انجام داد، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و  برند شما را بسیار منسجم تر از چیزی که هست نمایش می دهد. حالا سوال اینجاست که به عنوان یک بازاریاب از کجا می توان این فرآیند را آغاز کرد و از کارمندان موجود برای تولید فایل های ویدئویی موثر استفاده کرد؟  در این مقاله همراه ما باشید تا 5 ترفند موثر را با هم مرور کنیم.

1. ویدئوهای بازاریابی باید آموزشی باشد:
به عنوان یک بازاریاب، اولین و اصلی ترین هدف از تولید فایل های ویدئویی، آموزش مشتریان  فعلی و احتمالی  در مورد محصولات و خدماتی است که برند شما ارائه می کند. دانستن این موضوع به شما اجازه می دهد در مورد مهارت هایی که می خواهید توسعه دهید خاص و ویژه باشید. برای بیشتر شرکت ها،  بازدید کنندگان اولیه جزو مقاصد B2B و B2C است. در این شرایط نه تنها داشتن دانش و مهارت کافی در مور تولید فایل های ویدئویی به شما کمک می کند بلکه  مقاصد حوزه تخصصی شما را نیز  تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

2. سه نوع فایل ویدئویی برای بازاریابی:
 همانطور که می دانید انواع مختلفی از فایل های ویدئویی وجود دارد که می توانید آن ها را ایجاد کنید اما این فایل های ویدئویی را می توان در سه طبقه بندی بزرگ قرار داد. این سه طبقه بندی شامل اسکرین کست(Screencasts)، فایل های ویدئویی انیمیشنی و فایل های ویدئویی زنده است. تعاریف هر کدام از  این فایل ها و تفاوت های موجود را در ادامه با هم مرور می کنیم:
اسکرین کست:
اسکرین کست ثبت و ضبط همه اتفاقاتی است که بر روی صفحه نمایش رایانه شما رخ می دهد. این نوع فایل ویدئویی برای نشان دادن صفحات سایت یا محصولات، ارائه آموزش یا فراهم آوردن اطلاعاتی که نیازمند نشان دادن صفحه نمایش رایانه در زمان واقعی است  بسیار خوب و عالی خواهد بود.
مثال: همه این موارد در سایت یوتیوب وجود دارد. آموزش ابزارهای آنلاین بسیار محبوب و رایج است.
فیلم های انیمیشنی توصیفی:
به احتمال زیاد این فایل های ویدئویی را بارها و بارها مشاهده کرده اید. فیلم های انیمیشنی توصیفی از انیمیشن و شخصیت ها برای بیان داستان در مورد برند، محصولات یا خدمات  شما استفاده می کند. این فایل ها را می توان برون سپاری کرد( یک جستجوی ساده در گوگل می تواند پلتفرم های مختلفی برای تولید این نوع فایل ها در اختیار شما قرار دهد) اما با داشتن مهارت های  مناسب در مورد تولید  فایل ویدئویی  می توان این فرایند را به طور کامل در داخل شرکت انجام داد. یکی از محبوب ترین پلتفرم ها برای ایجاد فایل های ویدئویی انیمیشنی GoAnimate است. ایجاد اکانت در این پلتفرم بسیار ساده و آسان است و  می توانید با استفاده از آن فایل های ویدئویی با کیفیت ایجاد کرد.
مثال: شرکت های بازاریابی پیشرو تولید این گونه فایل های ویدئویی هستند.
ویدئوی زنده:
یک ویدئوی زنده در برگیرنده هیچ فایل انیمیشینی نیست و  به صورت واقعی و زنده در میان بازیگران یا افراد رخ می دهد . برخی از مواقع این نوع فایل های ویدئویی به شکل مصاحبه یا رضایت نامه مشتریان  خواهد بود  و در برخی از موارد نیز افراد موجود در شرکت یا فروشگاه را نشان می دهد. در هر دو مورد، این فایل های ویدئویی دربرگیرنده تصویربرداری با دوربین ویدئویی است و به  احتمال زیاد در بازاریابی ویدئویی مورد استفاده قرار می گیرد. به احتمال زیاد برای انجام اینکار به سرمایه گذاری مالی زیادی نیاز خواهد بود و به یک بسته تولید فایل ویدئویی نیاز خواهید داشت. بعد از تامین این موارد، می توانید ویدئوهای زنده خود را برای بازاریابی ، ترویج  و توسعه محتوا تولید کنید.

آیا از مقالات ما در شرکت تبلیغاتی  کروشه رضایت دارید؟
خواندن 547 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 11 دی 1395 ساعت 12:59


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
:
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید