6 گرایش طراحی وب در سال 2016 که باید بدانید

پنج شنبه, 03 تیر 1395 ساعت 10:53
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
6 گرایش طراحی وب در سال 2016 که باید بدانید - 2.0 out of 5 based on 1 review

[ بخش دوم ] ------- بخش اول

2. انیمیشن های غنی :
انیمیشن ها در سایت ها برای بهبود داستان سرایی آن، ایجاد یک تجربه کاربری تعاملی و سرگرم کننده مورد استفاده قرار می گیرند. با اینحال در همه جای سایت نمی توان از انیمیشن ها استفاده کرد. باید این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از انیمیشن توانسته است عناصر داستانی و شخصیت سایت را بهبود ببخشد یا خیر. انیمیشن ها را می توان در دو گروه جای داد:

- انیمیشن هایی در مقیاس بزرگ :

این انیمیشن ها معمولا به عنوان اولین و اصلی ترین ابزار تعاملی مورد استفاده قرار می گیرند که تاثیر زیادی بر روی کاربر دارند . این انیمیشن ها دارای افکت هایی همچون پیمایش پارالاکس و اعلان های پاپ آپ هستند. 

- انیمیشن هایی در مقیاس کوچک : 

این انیمیشن های شامل ابزار شناور و نوارهایی هستند که نیازی به ورودی از طرف کاربر ندارد.

در ادامه با 7 مورد از تکنیک های محبوب انیمیشنی اشنا می شوید:

•انیمیشن های در حال بارگذاری :

این نوع انیمیشن ها برای سرگرم کردن کاربران و ایجاد یک تجربه خوب در زمان های خسته کننده به کار می رود. انیمیشن های بارگذاری برای طراحی های فلت، مینیمالیسم، نمونه کارها و سایت های تک صفحه ای بسیار مناسب اند.سعی کنید این انیمیشن ها را ساده تر انتخاب کنید و از افزودن صدا به آن خودداری نمایید. همچنین این موارد باید با پالت رنگی و شخصیت کلی سایت هماهنگ و سازگار باشد.

•ناوبری و منوها :

منوهای ناوبری پنهان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند به خصوص اینکه می توانند در فضای موجود صرفه جویی نمایند.همانطور که در مثال زیر مشاهده می کنید، آنها از انیمیشن برای آشکار کردن منوهایی استفاده می کنند که پنهان هستند. اینکار معمولا از طریق کلیک کردن بر روی دکمه خاص انجام می شود .

•انیمیشن های شناور:

افکت هاور یک احساس بصری خوب از سایت در اختیار کاربر قرار می دهد. کاربرانی که در مورد عملکرد برخی از قابلیت ها مطمئن نیستند تمایل دارند موس را روی آن نگه دارند تا اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

•گالری و اسلایدشوها :

گالری و اسلایدشو یک روش موثر برای نشان دادن تصاویر متعدد است بدون اینکه کاربر اذیت شود. این عناصر برای سایت های عکاسی ، نمایش محصولات و نمونه کارها بسیار عالی هستند.

•انیمیشن حرکتی :

چشمان ما به طور طبیعی به حرکات واکنش نشان می دهد. این موضوع باعث شده است که یک ابزار عالی برای جلب توجه کاربر ایجاد گردد. حرکت همچنین به سلسله مراتب بصری نیز کمک می کند. این گزینه به شما کمک می کند علاقه و اشتیاق را به فرم ها، CTA و ایتم های موجود در منو اضافه کنید.

•اسکرول کردن یا پیمایش :

پیمایش نرم و خوب بر روی انیمیشن تکیه دارد و کنترل بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهد. این کاربران هستند که سرعت پیمایش را تعیین می کنند.

•انیمیشن ها/ فیلم های پس زمینه :

یک پس زمینه متحرک ساده می تواند دید بهتری به سایت بدهد اما باید در حد اعتدال از آن استفاده شود. در غیر اینصورت می تواند کاربر را منحرف کند. نکته کلیدی در این گزینه کار کردن بر روی بخش های فردی یا ایجاد یک حرکت آرام در کل تصویر است.

3. تعاملات میکرو :

تعاملات میکرو در اطراف همه ما رخ می دهد. از خاموش کردن زنگ هشدار در موبایل گرفته تا لایک کردن تصویر یک گربه در فیس بوک جزو همین تعاملات میکروست. هر کدام از این کارها بدون افکار ثانویه انجام می شوند. مثلا احتمال دارد که شما روز خود را با تعاملات میکرو آغاز کرده باشید بدون اینکه خودتان چیزی از آن بدانید. با خاموش کردن زنگ هشدار بر روی گوشی، شما با رابط کاربری درگیر شده اید. موارد بسیار زیادی از تعاملات میکرو در دستگاه ها و اپلیکیشن هایی که ما مورد استفاده قرار می دهیم گنجانده شده است. تعاملات میکرو تمایل دارند در موارد زیر به شما کمک کنند:

- برقراری ارتباط یک وضعیت یا بازخورد
- مشاهده نتایج یک اقدام
- کمک به کاربر در به کارگیری یک چیز

تعاملات میکرو بخش ضروری هر اپلیکیشنی هستند. شما باید مطمئن شوید که این نوع تعاملات تقریبا به صورت نامرئی اتفاق می افتد. ان را تا جایی که می توانید ساده نگه دارید. همه جزییات را با دقت در نظر بگیرید و کاری کنید که افراد فکر کنند با یک انسان تعامل دارند. اینکار باعث می شود متن مکالمه انسانی باشد نه رباتیک. تعاملات میکرو بخش اصلی و مهم هر پروژه طراحی دیجیتال است. هر کدام از این تعاملات کاربر را به مسیری هدایت می کند که طراحی انسان محور دارد. این مفهوم باعث می شود بیشتر دستگاه ها در هر لحظه شبیه انسان باشند .

 

ادامه دارد ...

خواندن 277 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 03 تیر 1395 ساعت 11:17


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید