6 گرایش طراحی وب در سال 2016 که باید بدانید

جمعه, 04 تیر 1395 ساعت 11:37
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
6 گرایش طراحی وب در سال 2016 که باید بدانید - 5.0 out of 5 based on 1 review

[ بخش سوم ] ----- بخش دوم ----- بخش اول

4.طراحی متریال :

یک جایگزین غنی تر برای طراحی فلت. سال گذشته گوگل جدیدترین زبان سبک خود به نام طراحی متریال را آغاز کرد. این طراحی از افکت های سایه و مفاهیم جنبش و عمق برای ایجاد طراحی استفاده می کند که برای کاربر واقعی تر خواهد بود. هدف طراحی متریال ایجاد یک طراحی آرام، تمیز و مدرن است که بر روی UX تمرکز دارد.

با نگاه حداقلی یا همان مینیمالیستی ، طراحی متریال موارد مشترک بسیاری با سایر گرایشات رو به رشد همچون طراحی فلت دارد. با اینحال، طراحی متریال از عمق و سایه ها به گونه ای استفاده می کند که عمق بیشتری نسبت به طراحی فلت خالص در اختیار کاربر قرار خواهد داد. قبل از این ، اکثریت قریب به اتفاق پروژه های طراحی متریال به طراحی اپلیکیشن محدود بود. با اینحال گوگل اعلام کرد که طراحی متریال لایت،برای سایت ها بسیار مناسب است. با این وجود، طراحی متریال می تواند رابط کاربری و تجربه کاربری عالی در بیشتر دستگاه ها ایجاد کند. طراحی متریال لایت بر روی هیچ فریم ورکی تکیه ندارد. بنابراین طراحان می توانند از طیف گسترده و متنوعی از ابزارهای فرانت اند برای ایجاد سایت های خود استفاده کنند.

5.طراحی واکنش گرا :

طراحی واکنش گرا در سال های اخیر به لطف توسعه و رشد دستگاه های موبایلی که از اینترنت استفاده می کنند بسیار محبوب شده است. می توان گفت که طراحی واکنش گرا سال های زیادی در کنار طراحان باقی خواهد ماند بنابراین کسب وکارها می توانند با استفاده از آن یک سایت موبایل پسند چند کاره ایجاد کنند. البته طراحی واکنش گرا نیز اگر به درستی انجام نشود مشکلاتی به همراه خواهد داشت که مهم ترین آنها مشکل عملکردی است. برای اطمینان از اینکه طراحی واکنش گرا با تمام قدرت خود کار می کند، باید به نکات زیر توجه کنید:
- از تصاویر واکنش گرا استفاده کنید که با استفاده از یک درصد تعریف شده اند.
- از بارگذاری شرطی برای جاوا اسکریپت استفاده کنید. توجه ویژه ای به اسکریپت های دیگر داشته باشید.
-  از RESS ( واکنش گرا و سمت سرور) استفاده کنید.
- تست عملکرد را در فرایندها به منظور اندازه گیری موثر و بهینه سازی سایت انجام دهید.
عملکرد نه تنها برای تجربه کاربری بلکه برای گوگل نیز بسیار مهم است. طراحی سایت واکنش گرا با مینیمالیسم نیز سازگار است . طراحان می توانند به راحتی از عهده مشکلات مربوط به سرعت بر بیایند. شکی نیست که طراحی واکنش گرا بسیار مفید و همه کاره است اما برای اینکه تجربه کاربری بهتری داشته باشد باید سرعت آن کمی افزایش یابد.

6. طراحی فلت به این زودی ها از میدان خارج نمی شود :

طراحی فلت سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد و با سایر گرایشات نیز سازگار است. هرچقدر که به سمت جلو حرکت می کنیم، گرایشاتی را در مورد طراحی فلت مشاهده خواهیم کرد. این گرایشات عبارتند از:
•سایه های طولانی: این موارد عمق بیشتری به طراحی فلت می بخشد.
•طرح رنگی متنوع: فریم ورک های رابط کاربری محبوب و قالب ها از رنگ های متنوع در طراحی های خود استفاده می کنند.
•تایپوگرافی ساده: فونت های ساده به طراح کمک می کند متن را در طراحی فلت خواناتر جلوه دهد.
•دکمه های نامرئی: این موارد باعث عملکردی شدن سایت می شود بدون اینکه اختلالی در تجربه کاربری ایجاد شود.
•مینیمالیسم: بهتر است عناصر موجود در طراحی به منظور ایجاد یک رابط کاربری تازه و منظم کمتر شود.

توصیه های اضافی در مورد گرایشات طراحی سایت : برای انتخاب گرایش خود دلایل خوبی داشته باشید. از گرایشاتی استفاده کنید که برای کاربر شما مفید باشد. به عنوان مثال یک سایت تجارت الکترونیکی با یک سایت تک صفحه ای موفق نخواهد بود.

 

منبع

خواندن 387 دفعه


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید