7 تاثیر هوش مصنوعی بر روی بازاریابی دیجیتال

سه شنبه, 11 مهر 1396 ساعت 18:37
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
7 تاثیر هوش مصنوعی بر روی بازاریابی دیجیتال - 5.0 out of 5 based on 1 review

این روزها زندگی کردن بدون هوش مصنوعی کمی دشوار شده است. هوش مصنوعی فرهنگ کار کردن ما را به سرعت تغییر داده است.  این فرآیند در بیشتر زمینه  ها نقش دارد.  جان مک کارتی به عنوان پدر هوش مصنوعی در جهان شناخته شده است. هوش مصنوعی می تواند وظایفی همچون یادگیری، درک بصری، شناسایی صبحت ها، ترجمه به زبان های دیگر و تصمیم گیری را به خوبی انجام دهد. این فرآیند تاثیر خود را بر روی حوزه هایی همچون پزشکی، خودرو، آموزش، رباتیک ،فضانوردی، مالی، بازی سازی، سرگرمی، بازاریابی و سایر موارد داشته است.  هوش مصنوعی می تواند وظایف متعددی را در کسری از ثانیه انجام دهد. این فرایند همه چیزی را در این عصر دیجیتال تغییر داده است.

هوش مصنوعی در بازاریابی

اهمیت هوش مصنوعی در کسب وکارها و سازمان ها این است که می تواند زندگی آن ها را ساده تر سازد. بازاریابان و مشتریان باید از هوش مصنوعی، ابزارها و فناوری های آن برای خودکارسازی کار و کاهش تلاش های دستی خود استفاده کنند.  این تنها آغاز کار برای  نحوه استفاده از هوش مصنوعی  در درک ، ارتباط و ایجاد تجربه بهتر با مشتریان است. به کمک این فرآیند، جستجو و تجزیه و تحلیل رفتارهای مشتریان از طریق حجم عظیمی از  داده ها و اطلاعات بسیار ساده و آسان خواهد بود.

هوش مصنوعی چگونه بر روی بازاریابی تاثیر می گذارد؟

هوش مصنوعی به شیوه های مختلف در دیجیتال مارکتینگ تاثیر دارد. کسب وکارها  تلاش می کنند به جای استفاده از روش های سنتی برای ایجاد تصویر برند و دستیابی به مشتریان هدفمند، از استراتژی های بازاریابی دیجیتال استفاده کنند و بتوانند با رقبایی که در حوزه کاریشان حضور دارند مبارزه نمایند.

با وجود افزایش کاربرد اینترنت ، بیشتر مشتریان برای یافتن محصولات یا خدمات دلخواه خود به موتورهای جستجو روی آورده اند. همین امر باعث شده است موتورهای جستجویی همچون گوگل  یادگیری عمیق ماشینی را انتخاب نمایند که به آن ها اجازه می دهد  موقعیت انسان ها را بهتر درک کنند و اطلاعات مفیدتری برای آن ها فراهم آورند. اینکار از طریق هوش مصنوعی انجام می شود.

به همین خاطر با کسب داده های شخصی خریداران از طریق هوش مصنوعی، بازاریابان دیجیتال می توانند نیازهای خریداران را درک کنند و با روش بهتری به مخاطبان هدف خود دست یابند. در ادامه قصد داریم نواحی مهمی که هوش مصنوعی بر روی بازاریابی دیجیتال اثر می گذارد را با بیان نماییم.

1. طراحی سایت:

ایده ای در مورد طراحی سایت خود دارید؟ بله؟ خیر؟ شما می توانید اینکار را خودتان انجام دهید.  اینجا دقیقا همان جایی است که هوش مصنوعی وارد میدان می شود. هوش مصنوعی بر اساس ورودی  هایی همچون محتوا، تصاویر، طرح صفحات و سایر اطلاعات مورد نیاز، سایت را در عرض چند دقیقه می سازد.  به کمک این فناوری لازم نیست دانشی در مورد برنامه نویسی داشته باشید. ایده طراحی سایت توسط خود فرد در عرض چند دقیقه، بسیار جذاب است.

2. بهینه سازی سایت:

آیا سایت می تواند  استراتژی های سئوی خود را بهبود ببخشد؟  قطعا سایت بدون فناوریهای موجود نمی تواند به چنین هدفی دست پیدا کند. هوش مصنوعی به کمک اطلاعات فراهم شده اینکار را برای ما انجام می دهد. ابزارهای مرتبط با هوش مصنوعی به ما کمک می کند فرضیه های مختلفی را داشته باشیم و در نتیجه بتوانیم سایت خود را بهینه سازی نماییم. این فناوری پیشرفته کاملا ماشینی است و در عرض چند ثانیه سایت را می سازد و آن را بهینه سازی می کند.

 3. دستیابی به افراد مناسب:

در بازاریابی سنتی، دستیابی به مشتریان هدفمند به دلیل ساختار جغرافیایی کره زمین کمی دشوار است. اما در دنیای دیجیتالی امروز، هوش مصنوعی می تواند به داده های عظیمی دسترسی داشته باشد که از طریق منابع مختلفی فراهم می شود. همین امر به بازاریابی دیجیتال کمک می کند بسته به بخش ها و جمعیت های مختلف همچون سن، جنسیت، علایق،درآمد، آموزش و تخصص به مشتریان هدف خود دست یابند. از طریق بازاریابی دیجیتال، مشتریان می توانند در منزل خود بنشینند و میلیون ها سایت موجود را اسکن کنند و به مرور آن بپردازند.

4. تولید محتوا:

هوش مصنوعی نه تنها می تواند به صورت خودکار تبلیغات را ایجاد کند و آن را بهینه سازد بلکه قادر است محتوایی را برای ترویج این تبلیغات ایجاد نماید. این فناوری در حال حاضر می تواند به کمک ابزارها و برنامه های خاص، داده های خام را به محتوایی با اشکال مختلف تبدیل کند.  هوش مصنوعی  در هر ثانیه 2000 مقاله تولید می کند و بر اساس نظرسنجی انجام شده تخمین زده می شود تا سال 2018، ماشین ها بتوانند 20 درصد از محتوای کسب وکارها را تولید نمایند. بیشتر شرکت های چند زبانی همچون Associated press ، یاهو و سامسونگ در حال حاضر از این سیستم تولید خودکار محتوا که از هوش مصنوعی قدرت می گیرد استفاده می کنند.

5. تکامل ربات های گفتگو:

ربات های گفتگو برنامه های رایانه ای ایجاد شده برای بحث و تبادل نظر با مشتریان انسانی به خصوص از طریق اینترنت است. این موضوع بدین معنی است که هوش مصنوعی با مشتریان در سطح انسانی تعامل برقرار می کند بدون اینکه نیازی به کارمندان انسانی وجود داشته باشد. زیبایی ربات های گفتگو در این است که می توان آن ها را در طیف وسیعی از پلتفرم ها از اپلیکیشن های پیام رسانی گرفته تا ابزارهای حرفه ای یکپارچه سازی کرد. کاربران می توانند به راحتی از ربات های گفتگو استفاده کنند و از خدمات فراهم شده بهره ببرند. این روزها ربات های گفتگوی زیادی در بازار موجود است.

6. تصمیم گیری های هوشمندانه تر:

هوش مصنوعی تنها در مورد دستیارهای شخصی و ربات های گفتگو نیست. اشکال مختلفی از آن وجود دارد که به بازاریابی دیجیتال کمک می کند تصمیمات هوشمندانه تری درباره بازاریابی و استراتژی های مرتبط با آن بگیرند. بر اساس اطلاعات، تصمیم گیری در مورد بهترین تمرینات بازاریابی دیجیتال می تواند برای افراد عادی خسته کننده باشد. در این میان، ماشین ها نابغه های خوبی در حوزه اعداد و ارقام هستند و می توانند داده های هوشمندانه تری را برای رسیدن به مرحله بعدی فراهم آورند. ابزارهایی همچون Quill می توانند گزارش های گوگل آنالیتیکس را در عرض چند ثانی ایجاد کنند و در کمپین های دیجیتال مفید و موثر واقع گردند. این ابزارها قادرند مشکلات را نشان دهند و نواحی که نیاز به بهبود دارند را بیان نمایند.

7. پیش بینی فروش:

پیش بینی فروش در بازاریابی سنتی تقریبا غیر ممکن است زیرا صفات و متغیرهای زیادی وجود دارد که باید مدنظر قرار گیرد. با اینحال هوش مصنوعی می تواند اینکار را به راحتی انجام دهد و دسترسی عظیمی به داده ها فراهم آورد. این فناوری را می توان در روش های مختلفی همچون تجزیه و تحلیل ارتباطات داخلی مورد استفاده قرار داد.  هوش مصنوعی به فیلتر کردن حجم عظیمی از داده ها کمک می کند و بر روی احتمال تبدیل بازدیدکننده به مشتری تمرکز دارد.

نتیجه گیری:

هوش مصنوعی به آرامی در حال ورود به زندگی های ماست.  تعداد بازاریابانی که از این گزینه برای تقویت کمپین های خود و بهبود تجربه کاربری استفاده می کنند در حال افزایش است. این فناوری به بازاریابان کمک می کند از داده های موجود استفاده کنند، در مورد گرایش های در حال تغییر بازار و مشتریان مواردی را بیاموزند، سرنخ تولید کنند، کمپین های خود را بهینه سازی نمایند و در نهایت عملیات خود را تسریع کنند.  زمانی که نسل بازاریابی دیجیتال و شرکت دیجیتال مارکتینگ در حال تولید فرصت های جدید برای بازاریابی است، پیشرفت هوش مصنوعی نیز می تواند بازاریابی را به حوزه جدیدی منتقل کند، بار کاری  اضافی را از انسان ها بگیرد و کارها را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهد.

خواندن 332 دفعه


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید