9 گام برای یک بازاریابی یکپارچه و کمپین های تبلیغاتی

پنج شنبه, 31 تیر 1395 ساعت 10:05
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
9 گام برای یک بازاریابی یکپارچه و کمپین های تبلیغاتی - 5.0 out of 5 based on 1 review

یک کمپین بازاریابی و تبلیغاتی خوب و سازماندهی شده همانند یک ارکستر هدایت شده و منظم است. اگر بتوانید تاکتیک های مختلفی را کنار هم بگذارید، قادر خواهید بود به نتایج مثبتی دست یابید و در نهایت به چیزی که می خواستید برسید. به عنوان یک بازاریاب با تجربه، حتما می دانید که نتایج بهترین کمپین ها با جادو ایجاد نمی شود. درک روشن و واضح از مشتریان و داشتن استراتژی هایی که عناصر موجود را با هم ترکیب می کند؛ می تواند در رسیدن به اهداف کمک کند.


1. برنامه شما چیست؟
در بیشتر موارد نبود ساختار دلیل اصلی شکست کمپین های تبلیغاتی است .از خودتان بپرسید چرا ما اینکار را انجام می دهیم . سپس یک برنامه با اهداف تجاری روشن و مجموعه ای از تاکتیک ها ایجاد کنید تا شما را به اهدافتان نزدیکتر کند.

2. موفقیت از نظر شما چگونه است؟
دوست دارید کمپین شما به چه جایی برسد؟ ایا به دنبال سرنخ های معتبر هستید؟ دوست دارید ترافیک سایت خود را افزایش دهید؟ استفاده از این موضوع برای ارزیابی و تایید موفقیت، می تواند به شما کمک کند.

3. مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟
شما می توانید از نظر سنجی یا گروه های تمرکز استفاده کنید. این موارد بینش محدودی در اختیار شما قرار می دهد و اغلب گران قیمت است. اولین کاری که باید انجام دهید درک و شناخت مشتریان است. تلفن را بردارید و با آنها صحبت کنید. اینکار به شما کمک می کند خریداران و تصمیم گیرندگان نهایی را به خوبی بشناسید. شما می توانید از آنالیتیک رسانه های اجتماعی یا راه حل های هوشمند اجتماعی برای به دست اوردن این اطلاعات استفاده کنید. تمامی این موارد می تواند تیم تحققیاتی شما را مجهز به ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل دقیق الگوهای عاطفی و رفتاری مشتریان در میان میلیون ها منبع داده ای، زبان ها و فرهنگ ها کند.

4. مخاطبان شما کجا هستند؟
اگر شرکت شما در حال تولید کرم های بعد از اصلاح برای مردان 18 تا 26 ساله است باید در انجمن های مرتبط با آقایان به دنبال مخاطبان خود بگردید. به همین دلیل است که پیدا کردن استراتژی و برنامه مناسب بسیار مهم است. زمانی که دامنه و سایت های اجتماعی خود را مشخص کردید، می توانید برای برنامه ریزی دقیق و منظم مکالمات مخاطبان هدف را لیست کنید.

5. تاثیرگذاران شما چه کسانی هستند؟
هر شرکتی تاثیرگذارانی دارد که می تواند بر روی کسب وکار آن تاثیر بگذارد. این افراد ممکن است وبلاگ نویسانی باشند که هزاران فالوور دارد. آنها در توییتر و فیس بوک حضور دارند و در رسانه های اجتماعی به دنبال ساخت برند ، فروش محصولات و خدمات و حتی بیان دیدگاه های خود هستند. تیم بازاریابی شما باید لیستی از تاثیرگذاران را داشته باشد تا بتواند از حمایت آنها استفاده کند.اگر شما در حال انتشار چیزی هستید که می تواند واکنش منفی به همراه داشته باشد، ممکن است بخواهید آن را قبلا با تاثیر گذاران خود اجرا کنید تا از خطرات موجود بکاهید.

 

ادامه دارد...

خواندن 806 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 31 تیر 1395 ساعت 10:17


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید