چالاک و سریع بودن در بازاریابی

سه شنبه, 12 ارديبهشت 1396 ساعت 17:20
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
چالاک و سریع بودن در بازاریابی - 5.0 out of 5 based on 1 review

روش های بازاریابی یکپارچه قدیمی دیگر کارساز و مفید نخواهد بود مگر اینکه یک فرآیند چالاک و سریع داشته باشید که به شما اجازه می دهد با سرعت بیشتری حرکت کنید و این سرعت را با فشارهای بازاریابی منطبق سازید.
فرهنگ لغت مریام وبستر واژه چالاک و سریع را به عنوان "توانایی آماده برای حرکت با سرعت بسیار" و "داشتن یک شخصیت سریع، مدبر و انطباق پذیر " تعریف کرده است.
در سال 2001، از طریق توسعه نرم‌افزاری چابک (گروهی از متدهای توسعه نرم‌افزار مبتنی بر تکرار و به شکل تدریجی است که در آنها، راه‌حل‌ها از طریق خودسازمان‌دهی و همکاری بین تیم‌های مختلف کاری، انجام می‌شوند)، ایده چابک و سریع بودن به بخش توسعه نرم افزار معرفی شد و یک رویکرد تکرار شونده ای را تعریف کرد که انعطاف پذیری و همکاری مشتریان را تعریف می کند. اسکات برینکر تکنولوژیست بازاریابی در این مورد معتقد است: در بیشتر جهات، بازاریابی بسیار شبیه توسعه نرم افزار بوده است.
برنامه ریزی های سالانه برای چند طرح مهم که در میان سهام داران متفاوت دست به دست شده است( محققان، استراتژیست ها، افراد خلاق، خریداران رسانه های اجتماعی و غیره ). فرآیندهای end-to-end همیشه زمانبر بوده است و تغییر آن نیز در میانه ی راه دشوار است.

با به کارگیری یک رویکرد سریع و چابک، بازاریابان می توانند کارهای خود را سریع تر کنند و با سرعت بیشتری به تغییرات موجود پاسخ دهند. امروزه،  با وجود حجم وسیعی از تکنولوژی های جدید، توانایی انطباق پذیری با بازاریابی در حال رشد بسیار مهم است. همانطور که میشل آکاردی-پترسن در کتاب خود با نام بازاریابی چابک می نویسد: روش یکپارچه بازاریابی قدیمی در دنیای امروز کارساز نخواهد بود مگر اینکه یک فرآیند  چابک و سریع  داشته باشید که به شما اجازه دهد با سرعت بیشتری حرکت کنید و  این سرعت را با فشارهای بازاریابی منطبق سازید.

خواندن 148 دفعه


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
:
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید