چه کسی مسئول دیجیتال مارکتینگ است ؟مدیر ارشد بازاریابی یا مدیر ارشد فناوری اطلاعات

چهارشنبه, 03 خرداد 1396 ساعت 19:08
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
چه کسی مسئول دیجیتال مارکتینگ است ؟مدیر ارشد بازاریابی یا مدیر ارشد فناوری اطلاعات - 5.0 out of 5 based on 1 review

سیسکو پیش بینی کرده است تا سال 2019 ، 3.9 میلیارد کاربر اینترنت در سراسر جهان وجود خواهد داشت که بیش از نیمی از جمعیت جهان می باشد. به همین خاطر نیاز است سازمان ها از فرصت هایی که با فناوری های جدید به وجود آمده است استفاده کنند تا موفق شوند. مدیران ارشد بازاریابی و مدیران ارشد فناوری اطلاعات در حال حاضر مسئول هدایت تغییرات دیجیتال سازمان ها  در میان صنعت ها است. در یک مفهوم از دیدگاه سنتی مدیران ارشد اطلاعاتی مسئول ارزیابی و اجرای طرح های تکنولوژیکی هستند مدیران ارشد بازاریابی طرح های بازاریابی ارایه می دهند که مشتریان تشویق به استفاده از خدمات کنند و در نتیجه به درآمدی برسند.

 

سیر تکاملی مدیران ارشد بازاریابی

در سال 1980فروشندگانی مثل         SAP , Oracle   این اختیار را به مدیران ارشد مالی دادند که سهم خرید شده را به شیوه کارآمدتر مدیریت کنند و کارها را برون سپاری کنند و بر روی فعالیت های جهانی کار کنند. دردهه 90 در عصر اطلاعات ،افزایش اطلاعات به شرکت هایی مثل اسکوپوس، وانتیو کمک کرد که خط فروش آن ها افزایش پیدا کند. در noughties, Symantec و  Citrix مدیران ارشد اطلاعاتی بهره وری را با بهبود زیرساخت های فناوری افزایش دادند. بسیار واضح است که فناوری دیجیتال چه تاثیر بزرگی در تجارت جهانی دارد.

زمینه های کلیدی از سرمایه گذاری کسب و کار در عصر دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی یک رشته فنی در حال حاضر می باشد. بازاریابان در عصر حاضر  مقدار زیادی پول در تکنولوژی خرج می کنند تا سال 2025 پیش بینی شده است رشد 10 % در مقابل 1% اکنون داشته باشند. رشد 10 برابری این علم بسیار شگفت انگیز هست و باز فرصت های کشف نشده و دست نخورده  برای مدیران ارشد بازاریابی و مدیران ارشد فناوری اطلاعات وجود دارد . کلیدهای اصلی که کمپانی ها امروزه  سرمایه گذاری می کنند عبارتند از :

مدیریت ارتباط با مشتری:   در هر کسب وکاری مشتری در جایگاه اول قرار دارد چون مشتریان امروزه بسیار باهوش هستند. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به شرکت ها این امکان را می دهد که رفتار مشتریان را تجزیه و تحلیل کنند  و چرخه حیات مشتری را به منظور بهتر شدن ارتباط با مشتری، تشویق مشتریان و در نهایت رسیدن به فروش فوق العاده بهبود دهد.

پایگاه داده ها: داده ها نسبت به قبل رشد کرده اند . تا سال 2020، 1.7 مگابایت اطلاعات در هر ثانیه توسط انسان ها ایجاد می شود. پایگاه داده ها مقدار زیادی از داده ها را پردازش می کنند و کلید استراتژی بازاریابی دیجیتال می باشند. اگر پایگاه داده ها به سبک جدید فناوری رشد کنند آن گاه استفاده از اطلاعات مربوط به مشتریان آسان تر می شود.

اتوماسیون بازاریابی:  در عصری که به نظر می رسد راه های زیادی برای رسیدن به مشتریان جدید و به اشتراک گذاری پیام برندها ، اطلاعات محصول و اخبار شرکت ها وجود دارد استفاده از  نرم افزار اتوماسیون بازاریابی بسیار ضروری است. تقریباً 11 برابر نسبت به سال 2011 سازمان های B2B از اتوماسیون بازاریابی استفاده می کنند و اهمیت استفاده آن اکنون بیشتر شده است.

بازاریابی دیجیتال( دیجیتال مارکتینگ ) : شرکت ها نیاز است زمان و پول زیادی را صرفه جویی کنند به منظور اینکه استراتژی بازاریابی دیجیتال را  بهبود ببخشند . بیش از یک سوم مدیران ارشد بازاریابی بر این باور  هستند که 75% از بازاربابی در 5 سال آینده به صورت دیجیتالی خواهد بود.

تجزیه و تحلیل:  تفسیر آمار داده ها در دنیای دیجیتال امر ضروری می باشد. و بر اساس یک نظرسنجی از IBM که شامل 700 نفر از مدیران ارشد بازاریابی بودند نتایج نشان داد که  استفاده از تحلیل داده ها در تصمیم گیری بازاریابان بسیار موثر می باشد.

 

اهمیت تجربه مشتری

شاید با اهمیت سرمایه گذاری برای مدیران ارشد بازاریابی و مدیران ارشد اطلاعات، تجربه مشتری باشد. در محیط مشتری محور امروزه، مدیران ارشد بازاریابی نیاز است تا با مشتریان از راه های جدید مثلا پلت فرم های دیجیتال ارتباط داشته باشند. در حوزه فناوری اطلاعات  نقش مدیر ارشد اطلاعات نقش کلیدی در تغییرات دیجیتال برای رسیدن به مشتریان می باشد.  72% از مدیران ارشد اطلاعاتی اعتراف کردند که پیدا کردن تعادل بین نوآوری کسب وکار و برتری عملیاتی کار دشواری است.

همکاری در فعالیت

CarMax تحت فشار استارت آپ های اینترنتی مثل Vroom و Beepi قرار دارد برای مقابله با نابودگران بازاریابی، مدیران ارشد بازاریابی و مدیران ارشد اطلاعاتی CarMax آدرس واقعی فروشگاه های فیزیکی را به شرکت دادند و این گونه به مشتریان جدید رسید.بنابراین با مشارکت آی تی و بازاریابی  کارها پیشرفت خواهد کرد. 

پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات مشاوره شرکت دیجیتال مارکتینگ کروشه با تکمیل فرم مشاوره در سایت شرکت تبلغیاتی کروشه

 

خواندن 268 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 03 خرداد 1396 ساعت 19:29

مقالات مرتبط بیشترنوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید