گزارش بازاریابی محتوا کسب و کارها در سال 2016

چهارشنبه, 18 اسفند 1395 ساعت 12:48
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
گزارش بازاریابی محتوا کسب و کارها در سال 2016 - 5.0 out of 5 based on 1 review

در بازاريابي محتوايي ، بزرگترين چالش اينست که محتواي ما ( بغير از ميزان ارزشي که دارد ) چقدر مورد توجه قرار ميگيرد . با کيفيت ترين محتواها و پر هزينه ترين محتواها اگر مورد توجه قرار نگيرند ، شايد براي فرهنگ جامعه مفيد باشند ، اما در بازاريابي محتوايي شکست خورده تلقي ميشوند .

جو پولیزی شخصیت اول بازاریابی محتوایی و بازاریابی دیجیتالی جهان و مدیر موسسه بازاریابی محتوا ( CMI )  در گزارش بازاریابی محتوا کسب و کارهای b2b در سال 2016 بیان می کند یک نگاه کلیدی که در تحقیقات امسال به کسب و کارهای B2B در بازاریابی محتوا که بخشی از کمپین دیجیتال مارکتینگ می باشد به دست آمده است این است که بازاریاب های محتوای موثر، چندین چیز را به شکلی متفاوت انجام می دهند:

  1. آن ها درک کرده اند که بازاریابی محتوا چگونه در بیزینس آنها موفق خواهد شد.

  2. استراتژی دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوای خود را مستند و مکتوب می کنند.

  3. بیانه اهداف و ماموریتهای خود را از ابتدا تدوین میکنند.

  4. به طور مکرر با تیم تولید محتوای خود ارتباط برقرار می کنند.

نکات کلیدی این گزارش توسط شرکت دیجیتال مارکتینگ کروشه برای علاقمندان حوزه بازاریابی محتوا ترجمه گردیده است در ضمن شما می توانید گزارش بازاریابی محتوا 2016 را دانلود کنید.

دانلود گزارش بازاریابی محتوا کسب و کارها در سال 2016

 

بازاریابان محتوا B2B این چند نکته کلیدی هستند:

* تنها 30% ازبازاریاب های B2B می گویند سازمان آنها در بازاریابی محتوا موثر می باشد، کمتر از 38% سال گذشته. سطوح اثربخشی در بین مخاطبان با مستندسازی، شفافیت در مورد موفقیت، ارتباط خوب و تجربه بسیار عالی تر است.

 

44% از بازاریاب های B2B گفته اند سازمان آن ها در مورد آن چیزی که موفقیت یا اثربخشی بازاریابی محتوا نامیده می شود، بسیار شفاف هستند.  55% غیرواضح یا نامطئن هستند.

 

* 44% از بازاریاب های B2B به صورت روزانه یا هفتگی - چه رو در رو چه به صورت مجازی- در مورد پیشرفت برنامه بازاریابی  محتوایشان بحث می کنند؛ با این وجود، هرچه سازمان در بازاریابی محتوا اثرگذارتر باشد، آن ها بیشتر با یکدیگر ملاقات می کنند (61% از تاثیرگذارترین ها به صورت روزانه یا هفتگی ملاقات می کنند).

 

بازاریاب های محتوای کمتری در مقایسه با سال قبل دارای استراتژی بازاریابی محتوای مستند و مکتوب هستند ( 32% در مقابل 35%) با اینکه تحقیقات همواره نشان داده است که کسانیکه استراتژی خود را مستند کرده اند در بیشتر زمینه های بازاریابی محتوا تاثیرگذاری بیشتری داشته اند.

 

سطوح بلوغ و کمال مخاطب بازاریابی محتوا به ندرت به طور مساوی تقسیم شده است: تقریبا یک سوم در مرحله اولیه هستند؛ یک سوم، در مرحله نوجوانی؛ و یک سوم، در مرحله پیچیدگی/بلوغ هستند. در کل، یافته ها نشان می دهد که بازاریاب ها با به دست آوردن تجربه تاثیرگذاری بیشتری داشته اند.

بازاریاب های B2B به طور متوسط، 28% از بودجه مارکتینگ خود را به بازاریابی محتوا اختصاص داده اند – همان درصد در مقایسه با سال گذشته. تاثیرگذارترین تخصیص 42% و پیچیده ترین/ بلوغ 46% اختصاص داده است. نسل پیشرو(85%) و فروش (84%) مهم ترین اهداف برای بازاریاب های محتوای B2B در 12 ماه آینده خواهد بود.

 

در شش سال گذشته، بازاریاب های B2B همواره ترافیک وبسایتشان را به عنوان اصلی ترین معیار در نظر گرفته اند. امسال، با این وجود، ما از آن ها خواسته ایم که معیارها را با توجه اهمیت آن ها ارزیابی کنند. مهم ترین معیارها پیشرو بودن در کیفیت فروش(87%)، فروش (84%)، و نرخ کلیک بالاتر هستند.

 

بازاریاب های B2B ، مشابه سال گذشته، با قدرت بروی تولید محتوای مشارکتی تمرکز کرده اند(72%)، آن را به عنوان اولویت اول تولید محتوای داخلی در یک سال آینده در نظر گرفته اند.

 

در پایان به شما پیشنهاد میکنیم  سه گام اساسی در محاسبه بازگشت سرمایه بازاریابی محتوا را برای م حاسبه ROI بازاریابی محتوا مطالعه کنید

خواندن 244 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 اسفند 1395 ساعت 13:05

مقالات مرتبط بیشترنوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید