چگونه می توان یک ویراستار عالی استخدام کرد؟

شنبه, 18 آذر 1396 ساعت 18:09
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
چگونه می توان یک ویراستار عالی استخدام کرد؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review

با توجه به اهمیت حضور ویراستار در بازاریابی محتوایی که در وبلاگ آژانس تبلیغاتی کروشه قبلا منتشر شده بود این نکته حائز اهمیت است که ویراستار را چگونه استخدام کنیم ؟

خوب حالا که به استخدام ویراستار فکر می کنید و دلایل کافی برای انجام اینکار دارید باید بدانید چگونه می توانید یک فرد مناسب برای تیم خود استخدام کنید. برای آغاز کار،  توضیحات شغلی را کنار هم قرار  دهید و آن را در شبکه های اجتماعی پست کنید. زمانی که کاندید مورد نظر را پیدا کردید مطمئن شوید که موارد زیر را رعایت می کنید:

 

1. کاندیدها را بررسی می کنید:

رزومه ، ساده ترین ابزار غربالگری است که به شما کمک می کند کاندیدی را با مجموعه مهارت خاص و تجربیات کاری مدنظر پیدا کنید.  رزومه ویراستاران نباید هیچ اشتباهی داشته باشد. از résumés استفاده کنید تا موارد بد را پیدا کنید. از افراد بخواهید نمونه های محتوایی یا نوشتاری که ویراستاری کرده اند را در اختیار شما قرار دهند. نمونه های نوشتاری را برای تن صدای خوب، جریان، گرامر و سایر موارد بررسی کنید.

2. پاسخ های پر شور را تحریک کنید:

بعد از اینکه انتخاب های خود را تنگ تر  و کمتر کردید می توانید به مصاحبه با کاندیدهای انتخاب شده بپردازید.  از او بخواهید نمونه کارهای خود را همراه داشته باشد تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. بیشتر ویراستاران از حوزه رسانه های سنتی وارد رسانه های دیجیتال می شوند و در انتشار و توزیع برند تازه کار و مبتدی هستند.

سوالات هدف دار باید بتواند توانایی ویراستاری آن ها برای محتوای دیجیتال را بسنجد. هر گونه تردید یا نبود اشتیاق و تمایل برای کار با برند یا حوزه کاری باید به عنوان یک پرچم قرمز درنظر گرفته شود. باید ویراستاری را انتخاب کنید که تن، اشتیاق و اعتبار خوبی دارد و می تواند به ارتباط شما با مخاطبان کمک کند.کاندیدهای مشتاق باید بتوانند به سوالاتی که درباره صنعت، سازمان و کسب وکار پرسیده می شود به راحتی جواب بدهند. این موضوع نشان می دهد آن ها در مورد فرصت شغلی موجود مشتاق هستند.

3. تستی برای مهارت های افراد ترتیب دهید:

 در طول آخرین مراحل فرایند مصاحبه، باید بتوانید تستی برای ویراستاری و نوشتن این افراد ترتیب دهید. اینکار یک روش ارزشمند برای ارزیابی مهارت های ویراستاری آن هاست. این تست ها معمولا تست هایی هستند که در منزل انجام می شوند و کاندیدها آن را در عرض 24 الی 48 ساعت باز می گردانند. این تست باید ایده ای در مورد مهارت ویراستاری، محتوای ویرایش شده، ساختار محتوا و خلاقیت فرد ارائه کند. یک ویراستار خوب می تواند جهات موجود را دنبال کند.

4.  مرجع و منبع را تایید کنید:

از کاندید موردنظر بخواهید فهرستی از مراجع را ارائه کند و با آن ها تماس بگیرید. در این شرایط می توانید مجموعه مهارت های فرد و موارد اخلاقی موردنیاز برای کار را تایید کنید.  اگرچه می توانید از کاندید  برای بهترین زمان برقراری تماس سوال کنید اما پرسیدن سوالات زیاد در این مورد می تواند مشکل ساز باشد.  می توانید از مکالمات خود با مراجع برای تایید مهارت ها، شکست ها و موارد فرهنگی استفاده کنید.

5. بر روی صلاحیت فرد تمرکز کنید:

 ویراستار جهت دهنده تلاش های محتوایی شما خواهد بود و به احتمال زیاد نویسندگان و تیم بازاریابی را در طول فرایند تولید محتوا هدایت خواهد کرد. اگر جایگاهی وجود داشته باشد که تطابق فرهنگی در آن از اهمیت زیادی برخوردار است این جایگاه، همان جایگاه ویراستاران است.  استخدام خوب باید با ارزش ها، اهداف و تمرینات سازمان همگام و هم تراز شود.  از کاندیدهای خود بپرسید چه محیط کاری را ترجیح می دهند و فرهنگ سازمان را چگونه درک می کنند.

ارزش های فردی و انگیزه شخص برای کاندید شدن را بررسی کنید. مطمئن شوید که  در طول مصاحبه او را به اطراف شرکت یا دفتر کاری خود می برید. مراقب رفتارشان باشید. قبل از اینکه بخواهید انتخاب نهایی خود را انجام دهید ببینید کدام یک از کاندیدها به نظر شرایط شما را درک کرده اند و آماده پذیرش مسئولیت های بزرگ هستند. ویراستار بخش اصلی سازمان شما خواهد بود و باید فردی قابل اعتماد و با اعتبار بالا باشد. 

خواندن 114 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 18 آذر 1396 ساعت 18:17


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید