مشاهده نتایج بازاریابی دیجیتال چقدر زمان می برد؟

یکشنبه, 15 بهمن 1396 ساعت 20:14
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
مشاهده نتایج بازاریابی دیجیتال چقدر زمان می برد؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review

در دیجیتال مارکتینگ، می توان نتایج را سریع تر از بازاریابی آفلاین مشاهده کرد. این موضوع به خاطر سریع بودن سنجش بازگشت سرمایه گذاری ( ROI ) در چنین بازاریابی است. با اینحال، مشاهده نتایج در نهایت به مقیاس های شما و موثر بودن استراتژی بازاریابی دیجیتال بستگی خواهد داشت. اگر زمان خود را بر روی ساخت پرسونای جامعی از خریداران صرف می کنید تا بتوانید نیازهای دقیق مخاطب خود را شناسایی کنید، اگر بر روی محتوای با کیفیت آنلاین تمرکز دارید و به دنبال تبدیل بازدیدکننده به مشتری هستید، پس مطمئن باشید که نتایج را در عرض حداقل 3 ماه و به طور معمول 6 ماه مشاهده خواهید کرد.

اگر تبلیغات پولی یا همان گوگل ادورز بخشی از استراتژی دیجیتال مارکتینگ شماست، پس نتایج را سریع تر از این ها خواهید دید. البته توصیه می شود تلاش خود را بر روی ساخت ارتباط طبیعی و سئو متمرکز کنید.

برای شروع بازاریابی دیجیتال به بودجه زیادی نیاز دارم؟

همانند هر بازاریابی دیگری، این موضوع نیز به عناصر بازاریابی دیجیتال که به دنبالش هستید بستگی خواهد داشت. فرض کنید در حال حاضر سایت دارید و می خواهید بر روی تکنیک های درونگرا همچون سئو،رسانه های اجتماعی و تولید محتوا تمرکز نمایید. خوب در این شرایط اصلا به بودجه زیادی نیاز نخواهید داشت.

در بازاریابی درونگرا، تمرکز اصلی بر روی ایجاد محتوای با کیفیتی است که مخاطب به دنبالش است و این کار به بودجه و سرمایه گذاری زیادی نیاز ندارد. تنها سرمایه ای که در این شرایط بدان نیاز دارید، زمانتان هست.

در تکنیک های برونگرا همچون تبلیغات آنلاین و خرید فهرست ایمیلی، بی شک به هزینه کردن نیاز خواهید داشت. مقدار بودجه ای که در این شرایط نیاز دارید به چیزی که انتخاب می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال برای اجرای تکنیک PPC به کمک گوگل ادوردز، در برابر سایر شرکت هایی که در صنعت شما حضور دارند به سرمایه گذاری و مزایده می پردازید تا برای کلمات کلیدی مرتبط در صدر نتایج گوگل باشید.بسته به رقابتی بودن کلیدواژه مدنظر، این هزینه ممکن است مقرون به صرفه، گران یا بسیار گران باشد. باز هم توصیه می شود بیشتر تلاش خود را بر روی نتایج طبیعی گوگل متمرکز کنید.

مقاله مرتبط : بوم دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing Canvas

 

بازاریابی موبایلی چه زمانی وارد معادله می شود؟

یکی دیگر از عناصر تشکیل دهنده کلیدی بازاریابی دیجیتال، بازاریابی موبایلی است. در حقیقت، کاربرد موبایل در دنیای امروزی افزایش یافته و کاربران 60 درصد از زمان خود را در این دستگاه ها می گذرانند. این در حالیست که مصرف رسانه های دیجیتال مبتنی بر دسکتاپ، تنها 40 درصد را به خود اختصاص می دهد. این موضوع بدین معنی است که باید تبلیغات دیجیتال، صفحات وب، تصاویر رسانه های اجتماعی و سایر داراییهای دیجیتال برای دستگاه های موبایلی بهینه سازی شود.

اگر شرکت شما اپلیکیشن موبایلی دارد که کاربران را برای خرید محصولات یا تعامل با برند توانمند می سازد، این گزینه نیز در بازاریابی دیجیتال قرار می گیرد. افرادی که از طریق دستگاه های موبایلی با شرکت تعامل دارند باید تجربه مثبتی داشته باشند. این موضوع به معنای اجرای یک سایت موبایل دوست یا واکنشگرا ست. همچنین ایجاد تجربه مثبت کاربری در موبایل به معنای کاهش طول اشکال تولید سرنخ برای ایجاد تجربه عالی در افرادی است که محتوا را از طریق چنین دستگاه هایی دانلود می کنند.

در تصاویر رسانه های اجتماعی باید همیشه کاربر موبایلی را مدنظر داشته باشید و ابعادی را برای تصویر انتخاب کنید که بر روی همه دستگاه ها به خوبی نمایش داده شود.

روش های زیادی برای بهینه سازی دارایی بازاریابی دیجیتال برای کاربران موبایلی وجود دارد. زمانی که در حال اجرای استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود هستید باید تجربه ای که کاربر بر روی دستگاه های موبایلی دارد را مدنظر قرار دهید. با در نظر گرفتن این موضوع می توانید تجربه ای ایجاد کنید که برای هر نوع مخاطبی کارساز است و می تواند شما را به نتایج تان برساند.

 

خوب حالا که برای کاربرد بازاریابی دیجیتال آماده هستید چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر در حال حاضر بازاریابی دیجیتال را به کار می برید به احتمال زیاد به بخشی از مخاطبان آنلاین خود دسترسی دارید. بی شک می توانید به استراتژی های دیگری نیز فکر کنید و از آن ها برای بهبود شرایط خود استفاده نمایید.

خواندن 80 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 بهمن 1396 ساعت 20:58


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید