چگونه در 5 مرحله یک طرح بازاریابی تاثیرگذار را توسعه دهیم؟

یکشنبه, 17 ارديبهشت 1396 ساعت 17:32
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
چگونه در 5 مرحله یک طرح بازاریابی تاثیرگذار را توسعه دهیم؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review

همانطور که می دانید امروزه تبلیغات در هر حوزه ای از زندگی ما حضور دارد. به همین خاطر تبلیغ کنندگان تلاش می کنند از رسانه های اجتماعی برای افزایش فروش خود استفاده کنند. دنیای تبلیغات به این نتیجه رسیده است  که به هنگام ارائه محصولات و خدمات به صورت آنلاین، فروش بیشتر می شود و شرکت ها می توانند از این گزینه برای متمایز کردن خود در میان رقبا استفاده کنند. داشتن یک بازاریابی تاثیرگذار  تنها به معنای داشتن فالوور نیست. بلکه این تاثیرگذاری از تخصص و اعتبار در مورد موضوع به دست می آید و رابطه قوی با تاثیرگذاران و فالوورهای آنها دارد. تاثیرگذاران نیز از توانایی های متعدد خود برای انتشار رسانه مد نظر برندها استفاده می کنند. آنها حامیان برندها و سفیران آنها نیستند. تاثیرگذاران در بالاترین قسمت سلسله مراتب  قرار دارند. در گذشته این سلسله مراتب شامل افراد مشهور موجود در صنعت خاص، شخصیت ها و ستاره های مشهور بود اما امروزه مشتریان زیادی وجود دارد که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی برند داشته باشد.

 

مقاله پیشنهادی ما به شما   28 مورد از بهترین ابزارهای بازاریابی تاثیرگذار

چگونه یک برنامه بازاریابی تاثیر گذار را توسعه دهیم؟             

ساخت  یک پلن بازاریابی تاثیرگذار به معنای ایجاد شاهکار نیست. در این مقاله قصد داریم این فرآیند را به 5 مرحله ساده تر تقسیم کنیم.

  •  به خاطر داشته باشید که باید در ابتدا مخاطبان آنلاین خود را تعریف کنید: بازاریابی تاثیرگذار   در ابتدا با تشخیص مشتریان و مخاطبان هدف آغاز می شود. باید بدانید چه کسی و چگونه بر روی فروش شما تاثیرگذار است.
  • تاثیرگذاران مناسب را پیدا کنید: تاثیر یک موضوع فردی است بنابراین باید به دنبال افرادی باشید که محتوایی را تولید و به اشتراک می گذارند که می تواند بر روی کسب وکار و فرایند تصمیم گیری مشتریان تاثیر بگذارد.
  • · تاثیرگذاران را به منظور به دست اوردن فرصت های مناسب بررسی کنید: به تاثیرگذاران خاص خود گوش دهید و محتوای آنها را پیگیری نمایید. این سوالات را از خود بپرسید:  این افراد در مورد چه موضوعاتی مقاله می نویسند؟  آنها  چه محتوایی را به اشتراک می گذارند؟ اعضای مخاطبان آنها چه سوال هایی را می پرسند؟
  • فعالیت کنید و تعامل داشته باشید: شما می توانید از طریق فعالیت های ساده ای همچون فالوو کردن و به اشتراک گذاشتن لینک های آنها رابطه پایداری را ایجاد نمایید.  آنها را بشناسید، اعتماد را بین خودتان ایجاد کنید و فعالیت هایی را برنامه ریزی کنید که شما را برای همکاری با یکدیگر آماده می کند.
  • · نتایج خود را بررسی کنید: روابطی که در حال ساخت آن هستید را دنبال کنید و به این فکر کنید که روابط شما به  بازدید، معرفی،منشن و تولید سرنخ تبدیل شده است یا خیر.

در سال های اخیر، حضور گسترده برندها و شرکت ها  باعث شده است که بازاریابی تاثیرگذار آنها در داخل شرکت یا سازمان باشد.  مزایای زیادی در مورد ساخت یک تیم داخلی برای اجرای کمپین تاثیرگذار وجود دارد. این گزینه به معنای تعداد افزایش یافته روابط تاثیرگذاران، قیمت گذاری شفاف و ساختار بهینه سازی شده برای  تولید محتوای بهتر است.  البته باید به این نکته توجه داشته باشید که اجرای یک  کمپین تاثیرگذار در داخل شرکت می تواند برای برخی از کسب وکارها بسیار دشوار باشد.

مطالعات انجام شده توسط eMarketer بیان می کند که 75 درصد از بازاریابان تاثیرگذار برای یافتن تاثیرگذاران مناسب کشمکش می کنند و 25 درصد بقیه نیز زمان بسیار سختی برای خودکارسازی مدیریت کمپین خود صرف می کنند. اگرچه این موضوع در کل صحیح است اما مزایای موجود می تواند بر خطرات پیشی بگیرد. با ساخت تخصص و روابط، کسب وکارها می توانند بازگشت سرمایه گذاری خوبی را تجربه کنند.

 

برای برنامه ریزی یک پلن بازاریابی اینفلوئنسر می توانید فرم مشاوره شرکت دیجیتال مارکتینگ کروشه را تکمیل نمائید 

 

خواندن 144 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 ارديبهشت 1396 ساعت 17:46

مقالات مرتبط بیشترنوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
:
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید