اهمیت بازگشت سرمایه گذاری در دیجیتال مارکتینگ

یکشنبه, 24 ارديبهشت 1396 ساعت 10:12
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
اهمیت بازگشت سرمایه گذاری در دیجیتال مارکتینگ - 5.0 out of 5 based on 1 review

بازاریابان از کجا برای رشد و پیشرفت خود استفاده می کنند؟

چه چیزی باعث می شود تمامی فعالیت های بازاریابی به نظرتان اشتباه برسد؟ 

اندازه گیری تاثیر و بهره وری بازاریابی دیجیتال یکی از بزرگترین چالش هایی است که امروزه سازمان ها و شرکت ها با آن روبرو هستند. بر اساس گزارش های موجود،  46 درصد از بازاریابان بیان می کنند که تایید بازگشت سرمایه گذاری( ROI ) در فعالیت های بازاریابی یکی از چالش های بزرگی است که در شرکت خود با آن مواجه هستند.  مشکل اینجاست که  این افراد به هنگام شنیدن عبارت هایی همچون تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال؛ دوست دارند معیارهایی را در نظر بگیرند که با ابزارهای آنالیتیکی همچون گوگل آنالیتیکس (ترافیک، بونس ریت؛ بازدید کنندگان منحصر به فرد) مرتبط است.  اگرچه این ابزارها می تواند بینش عمیقی در مورد داده ها فراهم کند و عملکرد سایت را تا حد زیادی افزایش دهد اما بازاریابان باید داده های غنی تری را برای درک تاثیر کمپین بازاریابی بر روی نرخ تبدیل و فروش داشته باشند.

 

چرا آنالیتیکس های  بازاریابی دیحیتال مهم تر از  وب آنالیتیکس ( تجزیه و تحلیل وب) هستند؟

 خوب حالا سوال اینجاست که چرا تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال بسیار مهم تر از تجزیه و تحلیل وب است؟ زیرا وب آنالیتیکس ( همانند ترافیک و عملکرد سایت) کافی نخواهد بود.

این یک پاسخ ساده اما مهم است.  داده هایی که از این طریق به دست می آید نمی تواند برای بازاریابانی که به دنبال درک تاثیر فعالیت های خود در بازاریابی و قیف فروش هستند  کارساز و مفید باشد.  اجازه دهید با این موضوع روبرو شویم.  بازاریابی امروز فراتر از استفاده از سایت معمولی است.  اینکه چه چیزی بین کانال بازاریابی شما و نتایج به دست آمده رخ می دهد می تواند این نیاز را به خوبی منعکس نماید.  وب آنالیتیکس یا همان تجزیه و تحلیل وب مواردی را در اختیار وبمستر یا سئوکار قرار می دهد که برایشان مهم است. این موارد در برگیرنده سرعت بارگذاری سایت، تعداد بازدید های انجام شده از هر صفحه و زمان سپری شده بر روی سایت است. از سوی دیگر ،تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال  معیارهای  کسب وکار همچون ترافیک، سرنخ و فروش را انداه می گیرد و نشان می دهد رویدادهای آنلاین  چه تاثیری بر روی تبدیل سرنخ به مشتری خواهد داشت.

داده های حاصل از  تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال نه تنها از طریق سایت به دست می آید بلکه  از منابع دیگری همچون ایمیل، رسانه های اجتماعی و روابط عمومی آنلاین سرچشمه می گیرد. با تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال، بازاریابان می توانند درک بهتری از بهره وری و کارآمدی فعالیت های بازاریابی خود داشته باشند.

استفاده از این گزینه به بازاریابان اجازه می دهد  بدانند که چه فعالیت هایی نسبت به فعالیت های دیگر ارجح هستند و چه تاثیری بر روی به دست آوردن نتایج بهتر خواهند داشت.  به خاطر داده هایی که از طریق تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال به دست می اید، بازاریابان می توانند کمبودها و نقص های موجود در کانال های بازاریابی را شناسایی کنند و سپس از استراتژی ها و تاکتیک هایی برای بهبود فعالیت بازاریابی خود استفاده کنند. شما می توانید بارها و بارها اطلاعات موجود در ابزارهای تجزیه و تحلیل وب را مرور کنید و  داده های موجود را مقایسه نمایید اما  نمی توانید درک صحیحی از تاثیر بازاریابی بر روی  فعالیت های خود داشته باشید.  بازاریابان سال هاست که با این مشکل مواجه هستند و به همین منظور دنبال ابزارهای تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال می گردند. 

شکی نیست که بازاریابان  کمبودهای موجود در اندازه گیری تاثیر کارهایی که انجام می دهند را به خوبی درک می کنند.  در این شرایط استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال می تواند کمک فراوانی بکند. در ادامه برای تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتالی خود با مشاوران ما در آژانس تبلیغاتی کروشه از طریق فرم مشاوره در ارتباط باشید.

خواندن 224 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 ارديبهشت 1396 ساعت 10:43

مقالات مرتبط بیشترپرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید