معرفی بهترین ابزارهای ایجاد اینفوگرافیک

چهارشنبه, 24 آذر 1395 ساعت 05:59
به این مقاله امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

تمایل برای استفاده از اینفوگرافیک ها در بازاریابی محتوا  از اوایل سال 2012 آغاز شد و تا به حال رشد چشمگیری داشته است. اگرچه موضوعات مختلفی در مورد اینفوگرافیک ها وجود دارد که درست نیستند اما این فرمت هنوز هم یکی از روش های موثر و جذاب برای ارسال اطلاعات آماری و کمی است.

اینفوگرافیک ها در برخی از موارد اولین انتخاب برای نمایش یافته های تحقیقاتی است. اما در بیشتر موارد پست های وبلاگ؛ گزارش ها و سایر موارد که اعداد بسیار زیادی دارند و اطلاعات جذاب و مفید ارائه می کنند، اولین و اصلی ترین کاندید برای استفاده از اینفوگرافیک ها محسوب می شود. مشکلی که در ابتدا به هنگام استفاده از اینفوگرافیک ها  وجود داشت این بود که  باید از اول طراحی می شد.

این موضوع بدین معنا بود که باید هزینه بسیار زیادی برای طراحی پرداخت می شد . خوشبختانه امروزه ابزارهای جدیدی ایجاد شده است که اجازه می دهد حتی  اینفوگرافیک های چالشی و حرفه ای ایجاد کنید. در این مقاله قصد داریم چند مورد از بهترین ابزارهای تولید اینفوگرافیک ها را با هم مرور کنیم.

 

 

ابزارهای ایجاد اینفوگرافیک:

 

1. ابزارPiktochart :

تعداد بررسی های انجام شده در گوگل:3600000

با استفاده از این ابزار می توانید یک قالب انتخاب کنید، فونت ها و رنگ ها را ویرایش نمایید و محتوای خود را به بدان اضافه کنید. این ابزار  حاوی نمودارها و نقشه هایی است . شما می توانید تصاویر و عکس های خود را در آن وارد کنید. 

نمونه بررسی انجام شده: دیگر نیازی نیست هزینه های گزافی برای ایجاد اینفوگرافیک ها بپردازید. ابزارهای کم هزینه ای همچون Piktochart وجود دارد که به شما اجازه می دهد با استفاده از قالب های موجود اینفوگرافیک خود را ایجاد کنید.

قیمت: رایگان تا 29 دلار در ماه

بررسی های انجام شده را اینجا  مشاهده کنید.

 

2.ابزارInfogram:

تعداد بررسی های انجام شده در گوگل:142000

شما می توانید یک قالب انتخاب کنید و داده های خود را با استفاده از نمودارها، نقشه ها، فایل های ویدئویی، تصاویر، ایکون ها به صورت بصری نشان دهید. سپس یک کد ایجاد کنید و آن را در پست های وبلاگ  یا سایت  خود بگنجانید. همچنین این ابزار شما را قادر می سازد عناصر بصری تعاملی ایجاد کنید.

نمونه بررسی انجام شده: این ابزار یک ابزار  برای ایجاد محتوای بصری است که بر روی ایجاد اینفوگرافیک ها، نمودار ها و داده های بصری تمرکز دارد. اگر دوست دارید با استفاده از اکسل نمودارهایی را ایجاد کنید؛ می توانید از گزینه موجود استفاده کنید. این ابزار سازگاری خوبی با اکسل دارد. همچنین اینفوگرافیک هایی که ایجاد می شود  واکنشگرا هستند و در دستگاه های موبایلی به خوبی نمایش داده می شود.

قیمت: رایگان تا 67 دلار در هر ماه

بررسی های انجام شده در ارتباط با  ابزارInfogram   را میتوانید مطالعه کنید.

 

3.ابزارeasel.ly:

تعداد بررسی های انجام شده در گوگل: 112000

ابتدا یک قالب انتخاب کنید، عناصر و اشیای خود را به آن اضافه نمایید و آن را سفارشی سازی کنید، داده های خود را وارد نمایید و خروجی را به اشتراک بگذارید.

نمونه بررسی انجام شده : استفاده از این ابزار ساده و اسان است و به شما اجازه می دهد اینفوگرافیک هایی را با استفاده از گزینه های موجود ایجاد کنید. شما قادر خواهید بود از میان قالب های مختلف یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

قیمت: رایگان یا 3 دلار در ماه

بررسی های انجام شده در ارتباط باابزار   easel.lyرا میتوانید مطالعه کنید.

 

4.ابزار Venngage:

تعداد بررسی های انجام شده در گوگل: 19700

 شما می توانید در این ابزار قالبی را از میان صدها قالب موجود انتخاب کنید، نمودارها، نقشه ها و آیکون های مورد نظر را اضافه کنید و رنگ و فونت را بر اساس نیاز خود سفارشی سازی نمایید. تمامی اینکارها به صورت رایگان انجام می شود. این ابزار همچنین دارای گزینه ای به نام infographic idea generator است که به شما اجازه می دهد از ایده های موجود بهره مند شوید. برای طراحانی که نیازمند گزینه های متعدد هستند، یک پلن تجاری نیز وجود دارد که قالب های متعدد، گرافیک های از پیش طراحی  شده و برندینگ سفارشی سازی شده دارد. 

نمونه بررسی انجام شده: Vennage یک شرکت بازاریابی و تجزیه و تحلیل اجتماعی است که اینفوگرافیک هایی را پیشنهاد می کند و در بسته خود از طرح های مختلف بهره مند شده است. این ابزار برای ایجاد اینفوگرافیک هاست و به شما اجازه می دهد تصاویر و  بک گراندهای خود را آپلود کنید  یا از میان تم های موجود یکی را به دلخواه انتخاب نمایید.

قیمت: رایگان، پرمیوم(19 دلار در ماه)، تجاری(49دلار در ماه)

برای مطالعه بیشتر میتوانید به بررسی های انجام شده در رابطه با  Venngage مراجعه کنید.

 

 سرویس های ایجاد اینفوگرافیک:

 

1. Visual.ly:

تعداد بررسی های انجام شده در گوگل: 7,030,000

 اگر ترجیح می دهید فرد دیگری کار طراحی را برای شما انجام دهد می توانید از این سرویس استفاده کنید. Visual.ly بازاریابان را به طراحان، نویسندگان و توسعه دهندگان مرتبط می سازد تا اینفوگرافیک ها یا سایر محتوای بصری به خوبی تولید گردد. 

نمونه بررسی انجام شده: چرا زمانی که می توانید مطلبی را نشان دهید از این گزینه استفاده نمی کنید؟ عناصر بصری اینفوگرافیک های از پیش ساخته شده ای را فراهم می کند که کار را برای شما اسان تر می سازد. این یک گزینه عالی برای تیم های بازاریابی است که به دنبال منابع طراحی گرافیکی هستند.

قیمت: بر اساس نوع پروژه متفاوت است. اینفوگرافیک از 3000 دلار آغاز می شود.

بررسی های انجام شده: لینک

 

ابزارهای بیشتر:

ابزارVisme:

تعداد بررسی های انجام شده در گوگل:73100

 

شما می توانید ایده های خود را نه تنها به اینفوگرافیک تبدیل کنید بلکه قادر خواهید بود با  استفاده از آن گزارش ها، محتوای وب و وایرفریم را به خوبی نشان دهید. این ابزار حاوی فونت، آیکون ها و تصاویر رایگانی است که می توان از آن در ایجاد اینفوگرافیک ها استفاده کرد. همچنین قادر خواهید بود  فایل صوتی و ویدئویی را به اینفوگرافیک های خود بیفزایید.

قیمت: رایگان تا 16 دلار در ماه

 

منبع

 

خواندن 365 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 24 آذر 1395 ساعت 14:39

مقالات مرتبط بیشترنوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید