گفتگوی جالب 3 نفره: بازاریاب، کارشناس فروش و روانشناس

پنج شنبه, 17 فروردين 1396 ساعت 16:55
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
گفتگوی جالب 3 نفره: بازاریاب، کارشناس فروش و روانشناس - 5.0 out of 5 based on 1 review

گفتگوی بین افراد با تخصص های مختلف و دیدگاههای هر دانشی نسبت به مخاطبین آن متفاوت است ما در شرکت دیجیتال مارکتینگ کروشه سعی کردیم با ترجمه این مقاله نگاه متفاوتی به شما در خصوص فروش ، بازاریابی و NLP بدهیم.
3 دوست در یک کافه در مورد شغل خود صحبت کرده و نحوه مقابله خود را با چالشهای روزمره بیان می کنند. زمینه کاری آنها کاملا متفاوت بود. یکی روانشناس، دومی یک بازاریاب و شخص سوم یک فروشنده بود. در حالی که آنها در حوزه های مختلفی کار می کردند اما یک چیز مشترک وجود داشت که آنهم NLP (برنامه ریزی عصبی کلامی) بود.


بازاریاب از روانشناس می پرسد" شما چگونه از NLP برای درمان یک بیمار استفاده می کنید" و روانشناس پاسخ می دهد: ببینید، من مخالف استفاده از NLP برای درمان بیماران هستم زیرا نیاز به مهارت بالا دارد. اما تکنیک هایی که ما استفاده می کنیم لمسی هستند و احساس تقویت مثبت یا احساس منفی را در بیمار ایجاد می کنند.
فروشنده وارد بحث شده و می گوید"خب، ما نیاز به نفوذ و تقویت ارتباط با مشتریان خود داریم، فکر نمی کنم برای مدت طولانی بتواند به من در رسیدن به اهدافم کمک کند و ما از ظاهر و صدا برای تقویت ارتباط با مشتریانمان استفاده می کنیم."


" چه جالب! خوب بازاریابی وابسته به هر دو است هم تقویت احساسات متصل به نام تجاری و هم ارتباطات مربوط به محصول . در حالی که هر دو شما مجبور به پاسخگویی به مشتری هستید اما من بطور بالقوه بر مشتری تاثیر می گذارم بدون اینکه با وی در تماس مستقیم باشم. خوشبختانه ما بازاریابان کانالهای بیشتری برای دسترسی به مشتریان داریم.


ممکن است شما به خوبی در جریان نباشید، اما بسیاری از بازاریابان از بسیاری از اصول NLP ، ناخودآگاه یا آگاهانه استفاده می کنند حتی در بازاریابی محتوایی، آنها را به هنگامی که در حال طراحی استراتژی بازاریابی محتوا هستند در نظر بگیرید ،از کلمات حسی مانند دیدن، شنیدن و غیره برای فعال کردن احساسات شما استفاده می کنند.

در رسانه های اجتماعی بزرگترین وظیفه یک بازاریاب اطمینان از این مسئله است که محتوا، حداکثر علاقه و اشتراک را داراست

برای این منظور، وی از کلمات کلیدی مانند هم اکنون به اشتراک بگذارید و غیره استفاده می کند.پس اولین وظیفه هر بازاریاب این است که نیاز را در ذهن مصرف کننده ایجاد کند.
آیا می دانید که در هنگام طراحی بسته بندی و یا حتی چاپ تبلیغات، بسیاری از بازاریابان تمایل به بررسی سطح فعالیت مغز و نقشه برداری از مغز در پاسخ به آگهی بازاریاب دارند؟


برای درک بیشتر پیشنهاد میکنیم مقاله اهمیت اندازه‌گیری ردیابی چشم در تبلیغات را مطالعه کنید
فروشنده می پرسد" اما چرا چک کردن فعالیت مغز و انجام نقشه برداری از مغز؟"


روانشناس نیز می گوید" چه جالب، پس شما در حال بررسی میزان تاثیر تبلیغات و پتانسیل حافظه برای تبلیغات هستید، درست است؟ "
و بازاریاب می گوید"دقیقا! با افزایش هزینه فضای رسانه، ارزیابی تاثیرات تبلیغات برای ما بسیار مهم است و یک تبلیغ فراموش شده، به معنی فرصت از دست رفته است و هزینه فرصت از دست رفته را نمی توان اندازه گیری کرد. "


بازاریابی عصبی همواره وجود داشته و بیشتر بر پایه تجربیات فردی بوده است. در حال حاضر، معیارهایی را تعیین کرده اند که می تواند به بازاریابان برای تصمیم گیری در خصوص هدایت داده ها و همچنین طراحان کمک کند.
در ادامه همراه ما باشید با مقالات مرتبط با بازاریابی عصبی در وبلاگ شرکت تبلیغاتی کروشه

خواندن 326 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 17 فروردين 1396 ساعت 17:03


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید