قوانین 20- 80در بازاریابی رسانه های اجتماعی

یکشنبه, 20 فروردين 1396 ساعت 17:35
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
قوانین 20- 80در بازاریابی رسانه های اجتماعی - 5.0 out of 5 based on 1 review

اگر شما با قانون 80/20 در کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ آشنا نیستید،  اساسا بدان معنی است که 80 درصد از درآمد شما از  20٪ از مشتریان به دست می آید. بنابراین شما باید تلاش های خود را برای به دست آوردن مشتریان بیشتر  بالاتر از  20٪  متمرکز  کنید. یا به عبارتی باید گفت استراتژی بازاریابی محتوا شما باید بدین شکل باشه :

20% تبلیغ خدمات و محصولات خود را کنید و  80% تولید محتوا اختصاصی شامل: اخبار،گرافیک،تصاویر، اطلاعات مفید،پست بلاگ، ابزارهای اساسی، چگونگی انجام، سرگرم کننده، ویدئو، نکات، گفتن یک داستان،مناسب و مربوط، اینفوگرافیک، گیفوگرافیک و ...

در کوتاه مدت، زمان بیشتری را صرف چیزهای مهم کنید و وقتتان را برای مسائل کم اهمیت هدر ندهید. این یک قاعده است که شما می توانید در زندگی حرفه ای خود، روابط، رژیم غذایی، و حتی رسانه های اجتماعی اعمال کنید.

80٪ از پست های  رسانه های اجتماعی شما  باید شامل عدم ترویج خود و دارای محتوای سرگرمی باشد. مردم رسانه های اجتماعی  را برای به فروش  استفاده نمی کنند. آنها از آن  برای "معاشرت و درگیر کردن" استفاده می کنند. تصور کنید که بعد از کار یک سفر شاد با دوستانتان دارید. آیا شما فکر می کنید که آنها می خواهند به سخنان بیهوده شما درباره اینکه چگونه در کار خودتان بزرگ هستید گوش کنند؟ البته که نه!

 

در عوض، آنها می خواهند در مورد چیزهایی  بشنوند که بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. داستان هایی  در مورد زندگی شخصی شما. تجربه شما ممکن است به آنها در زندگی کمک کند.چیزهایی که آنها را به خنده وادارد و  چیزهایی که آنها را به گریه بیندازد. آنها می خواهند در یک سطح شخصی درباره شما بدانند. این چیزی است که ما  در   "معاشرت" انجام می دهیم.

تنها یک قانون  در رابطه با ارسال سرگرم کننده /  محتوای غیر خود ترویجی وجود دارد: باید  با صنعت مرتبط باشد. در اینجا برخی از ایده ها را ذکر می کنیم:

مطالب سرگرم کننده

مردم عاشق  سرگرمی هستند. بیایید  فکر کنیم شما یک دندانپزشک هستید. شما ممکن است  عکس هایی از خنده و لبختد حیوانات و یا بزرگترین دندان های جهان ارسال کنید.

محتوای عاطفی

هر کس به چیزهایی  جذب می شود که  رشته هایی از آن را در  قلب خود  دارد. اگر شما یک رستوران  دار هستید، ممکن است  مطالبی را ارسال کنید که در مورد  گرسنگی در جهان و یا قحطی  صحبت می کند.

نکات کارشناسی و مشاوره

نشان دهید که چگونه شما می توانید به افراد در امور روزمره کمک کنید. اگر شما یک فروشگاه سیار هستید،می توانید راه هایی برای صرفه جویی در گاز،  راهنمایی تعمیر و نگهداری خودرو، و یا انجام تعمیرات خودرو بوسیله خود را  ارسال کنید.

نظرات در مورد محصول

بر روی محصولات یا خدمات مرتبط با صنعت خود بصورت فردی تمرکز کنید. اگر شما یک محوطه ساز هستید، می توانید کود و یا حشره کش را بررسی کیند.

محتوای شخصی

آن  را شخصی،  و در عین حال حرفه ای نگه دارید. به عنوان مثال شما ممکن است عکس هایی  از میهمانی و جشن یک  شرکت  و یا  فردی که یک سگ را به اداره آورده ارسال کنید.

باقی مانده 20٪ از پست رسانه های اجتماعی خود را می توانید به ترویج خود اختصاص دهید. این  شانس شما برای جلب مشتری  برای محصولات و یا خدمات است  و اینکه چقدر در این زمینه ها بزرگ هستید. حتی یک پنجم پستها  می تواند نام تجاری خاص باشد، این بدان معنا نیست که شما باید به یک فروشنده ماشین (نمایندگی های خودرو غیر مجاز) تبدیل شوید.

مطمئن باشید که برای طرفداران خود مشوق هایی را در نظر گرفته اید. شما می توانید یکبار در هفته مسابقه ای را برگزار کنید و یا  برای افرادی که ایمیل خود را برایتان ارسال کرده اند، یک کوپن تخفیف ارسال کنید.

برای مشاوره در استراتژی تولید محتوا می توانید با شرکت تبلیغاتی کروشه تماس بگیرید و یا از طریق فرم مشاوره بازاریابی دیجیتال اقدام نمائید 

 

منبع مقاله 

خواندن 292 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 فروردين 1396 ساعت 17:44

مقالات مرتبط بیشترنوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید