نگاهی به خودزنی اخیر «بیمیتو»

جمعه, 10 آذر 1396 ساعت 22:49
به این مقاله امتیاز دهید
(2 رای‌ها)
نگاهی به خودزنی اخیر «بیمیتو» - 5.0 out of 5 based on 2 reviews

خربزه‌ای که بیمیتو  خورد

نقدی بر ویدئوهای تبلیغاتی بیمیتو در اینستاگرام

شکستن ساختار‌های موجود در جامعه و ایجاد یک تصویر بدیع و متفاوت یکی از دغدغه‌های برند‌هایی است که تازه پا به عرصه وجود در بازار می‌گذارند اما نکته این جاست که اگر ساختارشکنی جای خود را به وقاحت بدهد، تصویری تازه از یک برند در ذهن مخاطبان ایجاد می‌شود اما تازگی در وقاحت و دریدگی!

چند وقت پیش که سروش رضایی با انیمیشن‌های معروف «سوری‌لند» خود آن ویدیوی تلنبه را برای «شیپور» ساخت اتفاقی که بعد از ساخت این ویدیو و اقبال عمومی نسبت به آن شاهد بودیم آن بود که شیپور سعی کرد برای مدتی کوتاه بر روی موج ساخته شده توسط شوخی جنسی سوری‌لند سوار شود اما خیلی زود خودش را جمع و جور کرد و گویی به این نتیجه رسید که این شیوه موج‌سواری برایش خطرناک تمام می‌شود، موجی که امروز «بیمیتو» با جدیت بر آن سوار شده است!

این روز‌ها شاهدیم که سامانه آنلاین خرید بیمه «بیمیتو» بعد از شوخی‌هایی که با بیلبورد‌هایش در سطح شهر شد به صورت مستقیم وارد چرخه وایرال کردن ویدیو‌هایی شده که به صورت مستقیم شوخی‌های جنسی پسرانه آن هم در جمع‌های خیلی خصوصی را برای تبلیغ بیمیتو به کار گرفته است. در مورد این که آیا این شیوه اخلاقی هست یا نه یا با ساختار فرهنگی ما مطابقت دارد یا نه هیچ صحبتی نداریم چرا که بدون این نکات بدون شک حتی برای مدیران بیمیتو هم ثابت شده است!

آن چه که باید در مورد آن صحبت کنیم هزینه‌ای است که بیمیتو در آینده نه‌چندان دور برای این شیوه رفتارش می‌پردازد، برند آن است که با شنیدش حس خوب در افراد ایجاد شود، از وقتی که ویدیو جدید بیمیتو را دیده‌اید با شنیدن نام «بیمیتو» چه حسی در شما شکل می‌گیرد؟ کراهت؟! وقاحت؟! لودگی؟! توهین جنسیتی؟! ... به نظر می‌رسد که از این به بعد برای مخاطب هر چیزی در مورد برند «بیمیتو» به ذهن می‌رسد جز یک سامانه آنلاین بیمه!

تصویری که بیمیتو امروز از خودش در ذهن بخش تاثیرگذاری از جامعه هدف مشتریان بالقوه و البته بالفعلش به جا گذاشته تصویری زشت است که تغییر این تصویر بدون هیچ اغماضی در آینده سخت یا به طور کلی غیرممکن می‌نماید، تصویری که برای تغییرش باید هزینه گزافی بپردازد، شاید امروز، فروش تا حد زیادی هم بالا برود یا «بیمیتو» بین عموم مردم شناخته شود – که البته قطعی نیست - اما بعد از تمام این موج‌ها بیمیتو، از این به بعد باید هزینه‌های بسیار بیش‌تری بابت طرح‌های مارکتینگی خود بپردازد تا تصویر خراب شده در ذهن مخاطبش که روز به روز هم رسوب می‌کند و به ساحت ناخودآگاه ذهنش می‌رود را تغییر دهد. بیمیتو خربزه مردافکنی خورده و احتمال این که پای لزرش هم بمیرد زیاد است!

به قلم آقای مانی اکبرپوری عزیز از گروه اصل مطلب

خواندن 634 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 آذر 1396 ساعت 15:45


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
:
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید