17 مورد از بهترین ابزارهای پژوهش کلمات کلیدی برای سئو و بازاریابی موتورهای جستجو ( SEM)

چهارشنبه, 27 مرداد 1395 ساعت 22:40
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
17 مورد از بهترین ابزارهای پژوهش کلمات کلیدی برای سئو و بازاریابی موتورهای جستجو ( SEM) - 5.0 out of 5 based on 1 review
علی رغم وجود برخی از سوءتفاهم ها، موضوع سئو هنوز هم داغ است. در این میان استفاده از کلیدواژه ( keyword) نیز جایگاه خاصی در فرآیند های سئو دارد. چیزی که واقعا درست است این است که موتورهای جستجو توانایی های خود را بهبود بخشیده اند و این بدین معنی است که به جای عبارت های خاص به دنبال بخشی از متن هستند. الگوریتم موتورهای جستجو به خوبی می تواند تفاوت بین خودرو و وسایل نقلیه را تشخیص دهد. استفاده بیش از حد از کلیدواژه ها در یک صفحه از سایت  ( که قبلا به عنوان تاکتیک سئو به کار می رفت) دیگر کارساز نخواهد بود. اما کلیدواژه ها هنوز هم برای سئوی سایت بسیار با اهمیت هستند.
یک پرس و جو در موتورهای جستجو همچون"  بهترین زمان سال برای کاشت درخت افرا"خبری است در حالیکه عبارتی همچون" بهترین مکان برای خرید درخت افرا" یک عبارت کاربردی است. یک مهد کودک که اهمیت بازاریابی محتوا و سئو را به خوبی درک کرده است می تواند محتوای خود را برای دو نوع پرس و جو  در موتورهای جستجو بهینه سازی کند اما این پرس و جوها دو محتوای متفاوت خواهد بود. برخی از این کلیدواژه ها ممکن است دقیقا  همان چیزی نباشد که برای مهدکودک کارساز و مفید است. به همین خاطر استفاده از پژوهش کلیدواژه ها بسیار ضروری است. بنابراین زمانی که شما و تیمتان ایده های مرتبط با موضوع را مشخص کردید، محتوای خود را برنامه ریزی نمودید و در مورد موضوعات تحقیق کردید، زمان استفاده از یک ابزار مناسب برای پژوهش کلیدواژه  فرا می رسد.  شما می توانید با این ابزارها،بهترین عبارات و کلمات را پیدا کنید که با علاقه و تمایل کاربران هماهنگ و سازگار است. در ادامه با 17 مورد از این ابزارها اشنا خواهید شد:


1.ابزار SEMrush:
تعداد بررسی های انجام شده در گوگل:46500
این ابزار، یک ابزار قدرتمند است که برای هر سایت بهترین کلیدواژه ها را در جستجوی طبیعی و پولی نشان می دهد. این ابزار همچنین  رتبه بندی طبیعی، تغییرات رتبه بندی و  روند کلید واژه ها را نیز در اختیار افراد قرار می دهد.
بررسی و نظر نمونه: اگر رقبای شما برای یک واژه خاصی رتبه بندی داشته باشند، می توانید  یک محتوای جذاب بنویسید و برای این محتوا شروع به رتبه بندی کنید. این ابزار بسیار ساده و موثر عمل می کند. RazorSocial
قیمت: 70 تا 550 دلار در هر ماه
بررسی ها و نظرات موجود: سایت های Kissmetrics, RazorSocial (World), MarketingLand, StoreYa Blog, Express Writers, Robbie Richards

2.ابزار Google Keyword Planner:
 تعداد بررسی ها و نظرات  در گوگل:29800
شما می توانید آدرس یا  لیست کوچکی از کلیدواژه ها را  وارد کنید و سپس هزاران پیشنهاد برای عبارات و کلمات مرتبط دریافت نمایید. همچنین این ابزار حجم جستجوی ماهانه و سطح رقابت جستجوی پولی برای هر واژه را در اختیار افراد قرار می دهد.
بررسی و نظر نمونه:  برای  شناسایی و مشخص کردن کلیدواژه ها برای سازمانتان، هیچ جایی بهتر از ابزار فوق نخواهد بود. شما می توانید جستجوهای ماهانه کلیدواژه های متعدد را مشخص کنید، انواع مختلفی از کلمات کلیدی طولانی را کشف کنید و برای تلاش های PPC خود هزینه CPC  تخمینی را به دست اورید . این گزینه به شما می کند هزینه های کمپین اینده خود را مشخص نمایید. Smart Bug Media
قیمت: رایگان
بررسی ها و نظرات موجود: سایت های Social Media Today, Perception System, Smart Bug Media, StoreYa Blog, Robbie Richards

3. ابزار  Wordtracker:
تعداد بررسی ها در گوگل:19200
این ابزار بیش از 2000پیشنهاد مرتبط برای هر کلید واژه فراهم می کند. همچنین داده های رقابتی نیز در اختیار کاربر قرار می گیرد  تا نتایج را باریک تر نماید.
بررسی نمونه: این ابزار یک ابزار قدرتمند برای پژوهش و تحقیق در مورد کلیدواژه هاست که به شما اجازه می دهد  در چند دقیقه بهترین کلمه کلیدی را پیدا کنید.
قیمت: 27 ال 99 دلار  در هر ماه
بررسی و نظرات موجود: سایت Express Writers

4. ابزار Soovle:
تعداد بررسی ها در گوگل:11200
هر نوع کلیدواژه یا عبارتی را که دوست دارید تایپ کنید و  واژه های بیشتر جستجو شده در گوگل، ویکی پدیا، یوتیوب، بینگ، یاهو و آمازون را مشاهده نمایید.
قیمت: رایگان
بررسی ها و نظرات موجود: سایت Perception System

5. ابزار SpyFu:
تعداد بررسی ها در گوگل:7870
می توانید در این ابزار به دنبال هر دامنه ای باشید و مکان آن را در گوگل مشاهده کنید.  همچنین قادر خواهید بود کلمات کلیدی خریداری شده در adwords ، رتبه بندی ترافیک طبیعی و انواع مختلف تبلیغات را در 9 سال گذشته مشاهده کنید.  همچنین می توانید اطلاعات تماس برای دامنه ها، متون تبلیغاتی موفق در adwords  و کلیدواژه های منفی را پیدا کنید.
بررسی و نظر نمونه: این یک ابزار ساده و اسان است که به شما اجازه می دهد کلیدواژه هایی که رقبایتان هدف قرار داده اند را به دست آورید.می توانید به سادگی نام یا دامنه رقیب خود را تایپ کنید و  کل کلیدواژه های استفاده شده را دانلود نمایید. Kissmetrics
قیمت:49 تا 299 دلار در هر ماه
بررسی های انجام شده: سایت های Kissmetrics, MarketingLand, Comms Axis, StoreYa Blog

 

ادامه دارد ...

خواندن 586 دفعه


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید