برای استخدام شدن به عنوان مشاور یا کارشناس دیجیتال مارکتینگ چه باید کرد؟

دوشنبه, 15 آبان 1396 ساعت 18:08
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
برای استخدام شدن به عنوان مشاور یا کارشناس دیجیتال مارکتینگ چه باید کرد؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review

چگونه آژانس دیجیتال مارکتینگ را متقاعد کنیم ما را به عنوان کارشناس بازاریابی دیجیتال استخدام کند؟

با افزایش کاربران اینترنتی، شرکت های زیادی به دنبال استفاده از تاکتیک های بازاریابی برای تولید حجم وسیعی از سرنخ ها و افزایش فروش خود هستند. این موضوع باعث می شود فرصت های شغلی جدیدی برای افراد در حوزه بازاریابی دیجیتال ایجاد گردد. با اینحال متقاعد کردن کارفرما برای استخدام شما به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ کار زیاد اسانی نیست مگر اینکه مهارت های منحصر به فردی داشته باشید.

در طول مصاحبه، کارفرما به دنبال کاندیدهایی خواهد بود که درک درست و مهارت های کافی در حوزه بازاریابی دیجیتال داشته باشد. اما سوال اینجاست که چگونه می توان کارفرما را به استخدام ترعیب نمود؟ اجازه دهید این موضوع را با جزییات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم.

سایتی ایجاد کنید، محتوایی منتشر نمایید و برای آن سرنخ تولید کنید:

اگر سایتی دارید که پست های آن توانسته است نظر مخاطبان آنلاین را به خود جذب کند می توانید از آن در مصاحبه شغلی خود استفاده کنید. زمانی که برای خود وبسایتی دارید و توانسته اید آن را به درستی اجرا کنید به کارفرما نشان می دهید که دانش مدنظر برای بازاریابی دیجیتال را در خود دارید. زمانی که شرکتی به دنبال کاندید مدنظر خود برای بازاریابی دیجیتال است فردی را با مهارت های خاص و استثنایی در  بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، بازاریابی موتورهای جستجو، بازاریابی رسانه های  اجتماعی و  مهارت های بازاریابی می خواهد.به همین خاطر اگر سایت اینترنتی موفقی داشته باشید می توانید ادعا کنید که برای شغل بازاریابی صلاحیت دارید.  اگر هنوز سایتی برای خود ایجاد نکرده اید، همین امروز دست به کار شوید و به دنبال تولید محتوا و سرنخ از طریق آن باشید.

نشان دهید که در حوزه رسانه اجتماعی اطلاعات کافی دارید:

همه ما به خوبی می دانیم که رسانه اجتماعی برای بازاریابی دیجیتال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. رسانه اجتماعی یک روش عالی برای تولید سرنخ برای سایت شرکت هاست. اما انتشار محتوا در رسانه های اجتماعی برای جذب نظر کارفرما کافی نخواهد بود.  خوب برای اینکار به چه چیزهایی نیاز دارید؟ اجازه دهید این موضوع را با هم بررسی کنیم:

شما در حال حاضر به خوبی می دانید که پست هایی با هشتگ مرتبط به افراد بیشتری دست پیدا می کنند. با اینحال اگر در توییتر هشتگ های متعددی پست کنید، بهتر از آن چیزی که فکر می کنید برایتان موثر خواهد بود. در حال حاضر لینکداین و شرایط آن را می شناسید؟

قطعا اطلاعاتی در این زمینه دارید. اما شما می توانید از این گزینه ها در مصاحبه شغلی خود نیز بهره مند شوید. یک خلاصه جذاب از شغل خود بنویسید و تمامی مهارت های خود را در آن لیست کنید.  این گزینه به عنوان یک رزومه عالی برای کارفرمایان عمل خواهد کرد. علاوه بر این، شما باید پایه و اساس اشتراک محتوا در پلتفرم هایی همچون لینکداین را بشناسید.

یک کانال یوتیوبی برای خود باز کنید و ویدئویی با بازدید منحصر به فرد ایجاد نمایید:

بی شک یوتیوب یکی از پلتفرم های قدرتمند است که هر شرکتی دوست دارد از ان برای رسیدن به مخاطبین هدفش استفاده نماید. به همین خاطر شرکت ها همیشه به دنبال افرادی هستند که اطلاعات کافی در مورد ایجاد ویدئوی ویروسی در یوتیوب داشته باشد. اگر کانال یوتیوب با مشترکین زیادی دارید می توانید از این گزینه برای تحت تاثیر قرار دادن کارفرما استفاده کنید.یک کانال یوتیوب باز کنید، ویدئوهای تعاملی در آن آپلود نمایید و بازدید خوبی از آن به دست آورید.

 در بحث های سایت ها و انجمن ها شرکت کنید:

سایت هایی همچون Quora   جزو انجمن های بسیار محبوب محسوب می شوند که افراد زیادی به امید کسب اطلاعات و دریافت پاسخ، سوالاتشان را در آن قرار می دهند. شما می توانید در این بحث ها شرکت کنید و مشکل افراد را حل نمایید. در بازاریابی دیجیتال، هدف قرار دادن سوالات و پاسخ دادن به سوالات مشتریان از وظایف ضروری شما محسوب می شود. کارفرما به دنبال افرادی است که مهارت حل مشکل خوبی داشته باشد.به همین خاطر شرکت کردن در چنین بحث هایی می تواند مهارت حل مشکل را در شما به خوبی نشان دهد.

پست مهمان ایجاد کنید:

ایجاد پست مهمان یک تمرین عالی برای ایجاد لینک است.  اینکار به شما کمک می کند از سایر سایت ها نیز ترافیک ایجاد کنید و  از آن برای متقاعد کرد کارفرمای خود استفاده نمایید. پست مهمان موفقی ایجاد کنید و از ان به سایت خود لینک دهید. این کار باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود. چنین کاری به کارفرما نشان می دهد که شما در لینک بیلدینگ مهارت دارید.

 مهارت خود را در بازاریابی ایمیلی نشان دهید:

 مهم نیست آخرین توسعه هایی که در دنیای بازاریابی دیجیتال رخ داده چه چیزی بوده است. بازاریابی ایمیلی همیشه یکی از تاکتیک های مهم بازاریابی دیجیتال باقی خواهد ماند. کارفرمایان به دنبال مهارت های بازاریابی ایمیلی در افراد هستند. استعداد خود را در ایجاد فهرست ایمیلی نشان دهید.

در کاربرد ابزارهای مرتبط با بازاریابی دیجیتال تخصص کافی به دست آورید:

ابزارهای بازاریابی زیادی در اینترنت موجود است. به دست آوردن دانش مناسب در مورد کاربر این ابزارها می تواند موفقیت شما در استخدام را افزایش دهد. اگر بتوانید کارفرما را متقاعد کنید که در استفاده از این ابزارها استعداد دارید، قادر خواهید بود شغل بازاریابی را از آنِ خود کنید.

بازاریابی دیجیتال یک فرصت شغلی خوب برای نسل جوان است. این روزها بیشتر شرکت ها به دنبال افراد با استعداد در حوزه بازاریابی دیجیتال هستند.پس مراحل بالا را دنبال کنید، مهارت های کافی به دست آورید و رزومه خود را برای ما ارسال کنید.

خواندن 274 دفعه


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد






تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید