نظر کابران در رابطه با اسکرول کردن چیست؟

دوشنبه, 01 آذر 1395 ساعت 14:23
به این مقاله امتیاز دهید
(3 رای‌ها)
نظر کابران در رابطه با اسکرول کردن چیست؟ - 1.7 out of 5 based on 3 reviews

برای یک محتوای مداوم و طولانی، مانند یک مقاله یا یک آموزش، اسکرول کردن قابلیت کاربردپذیری usability  و حتی بهتر از چند صفحه ای کردن متن یا چند بخش نمودن مطلب می باشد.

در مطالب طولانی مانند مقالات، اسکرول کردن برای کاربر خیلی راحت تر و بهتر از رفتن به صفحات مختلف است(مثل ادامه مطلب) شما حتما نباید همه چیز را در بالای صفحه خود قرار بدهید، مطمئن باشید که کاربران اسکرول می کنند پس طوری طراحی کنید که محتوا برای کاربر جذاب به نظر بیاید اما بالای صفحه قسمت مهمی هست، زیرا به کاربر کمک می کند که تصمیم بگیرد محتوای صفحه ارزش خواندن را دارند یا خیر؟

پیمایش صفحه یا اسکرول کردن در اواسط دهه نود مورد استفاده قرار گرفت.

 

  Chartbeat ارائه دهنده تجزیه و تحلیل داده ها، طبق تحقیقاتی که از 2 میلیارد بازدیدکننده داشته است متوجه شد که 66 درصد از توجهات کاربران بر روی   محتوایی است که بعد از اسکرول نمایان می شوند.

 

- در تحقیقاتی که در حدود ۱۰۰ هزار صفحه توسط تکنولوژی Heatmap، آنالیزور ها به این نتیجه رسیده اند که افراد در ۷۶% صفحات اسکرول کرده اند و ۲۲% آنها اسکرول تا پایین صفحه بوده، آن هم بدون درنظر گرفتن ارتفاع صفحه!

 

 - طبق تحقیقات ردیابی چشمی که جیکوب نیلسن (Jakob Nielsen) انجام داده، افراد درحالیکه توجهشان به بالای صفحه هست، اسکرول می کنند، بخصوص اگر طراحی به گونه ای باشد که کاربر را به اسکرول کردن تشویق نماید.

 

 - مطالعات کاربرد پذیری  که Software Usability Research Laboratory انجام داده، به این نتیجه رسیده که کاربران صفحات را بهتر و سریعتر اسکرول می کنند تا اینکه بخواهند وارد صفحات مختلف شوند.

در تلفن همراه، نیمی از کاربران اسکرول کردن را در عرض 10 ثانیه و 90٪ کاربران در مدت 14 ثانیه انجام میدهند آمار از MOVR

 

در مقاله  کاربران وب سایت مطالب را چکونه میخوانند؟  میتوانید موارد بیشتری را مطالعه کنید یا حتی میشود تمامی مطالب را در شرکت تبلیغاتی کروشه  خواند .

خواندن 290 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 آذر 1395 ساعت 07:05


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید