جستجوی صوتی در صدر دستور کار دیجیتال در سال 2017

دوشنبه, 04 بهمن 1395 ساعت 18:30
به این مقاله امتیاز دهید
(4 رای‌ها)
جستجوی صوتی در صدر دستور کار دیجیتال در سال 2017 - 5.0 out of 5 based on 4 reviews

 چرا جستجوی صوتی باید در صدر دستور کار دیجیتال شما برای سال 2017 قرار گیرد؟

در بازاریابی دنیای دیجیتال، پس‌ازآن که شرکت اپل، اولین دستیار مجازی خود را بانام "سیری" در اکتبر 2011 راه‌اندازی کرد، جستجوی صوتی برای چندین سال در رادار ما بوده است.

 

 

 طبق توضیحات شرکت تام گروبر، سیری کاربران را قادر به 'مکالمه' با اینترنت می‌سازد. این برنامه ازنظر هوش و پیچیدگی در سطح بالایی طراحی‌شده است.

 

امروزه این پدیده روزبه‌روز رشد کرده است، نتایج یک مطالعه اخیر تائید می‌کند که حدود 61٪ از افراد در حال حاضر از طریق برنامه‌های کاربردی AI مانند کورتانا و Google Talk – قادر به صحبت کردن از طریق اینترنت بر روی دستگاه‌های تلفن همراه خود بوده و محبوبیت رو به رشد آمازون اکو و گوگل را هم نباید فراموش کرد.

 

جستجوی صوتی سروصدای زیادی به پا کرده است، بنابراین، چگونگی آشنایی مصرف‌کنندگان با این پدیده یک نیاز برای هر دو گروه صاحبان صنایع و بازاریابان دیجیتال بوده و نیاز به درک این تغییر برای انطباق، تعامل و حرکت روبه‌جلو برای همه گروه‌ها ضروری است.

 

1. مصرف‌کنندگان چگونه می‌توانند از جستجوی صوتی استفاده کنند؟

در طول سال 2016 جستجوی صوتی با رشد بی‌سابقه‌ای، روبرو بوده و همین روند در سال 2017 نیز ادامه خواهد داشت.

این رشد نتیجه افزایش دقت در برنامه‌های کاربردی AI است، بر اساس مطالعات انجام‌شده، مصرف‌کنندگان از جستجوی صوتی در مواقعی که دستشان بند بوده و یا با چشمشان مشغول انجام کار دیگری هستند، استفاده کرده و باعث صرفه‌جویی در وقت آن‌ها شده است.

 

2. جستجوی صوتی چگونه می‌تواند هم محتوای سایت و هم محتوای برون سایتی را بهینه‌سازی کند؟

جستجوی صوتی با جستجوی مبتنی بر متن متفاوت است؛ زیرا در جستجوی صوتی افراد تمایل بیشتری به مکالمه دارند. به‌عنوان‌مثال، به‌جای جستجوی تایپی بهترین رستوران در لندن کدام است؟ کاربران به‌صورت صوتی سؤال می‌پرسند بهترین رستوران در لندن کدام است؟».

 در بحث بهینه سازی این مقاله  چگونه مطالب خود را برای مخاطبان موبایل بهینه کنیم؟  کمک شایانی به شما خواهد کرد.

 

مفهوم جستجوی محاوره‌ای» بحرانی برای صاحبان صنایع و بازاریابان دیجیتال هم به وجود آورده است؛ زیرا محتوای وب را باید برای جستجوی صوتی بهینه‌سازی کنند درحالی‌که تاکنون بر اساس روش‌های سنتی با استفاده از کلمات کلیدی جستجوها صورت می‌گرفت، اما اکنون باید آن‌ها را با کلیدواژه‌های صوتی جایگزین کنند.

 

خوشبختانه، با توجه به مقدمه الگوریتم Hummingbird گوگل در سپتامبر 2013 بازاریابان بر روی جستجوی با دنباله طولانی» در محتوا برای چند سال، تمرکز کردند که باعث شده نیازی به تعمیرات اساسی در محتوای استراتژی بازاریابی نباشد.

 

3. جستجوی صوتی چه نقشی درحرکت روبه‌جلو در بازاریابی دیجیتال ایفا می‌کند؟

برآورد شده است که تا سال 2020 50٪ از تمام جستجوهای آنلاین از طریق جستجوی صوتی خواهد بود؛ بنابراین برای هر 10 جستجویی که مربوط به کسب‌وکار شما هستند، حداقل 5 تا از آن‌ها صوتی خواهند بود که از طریق امثال سیری و یا کورتانا است. از دیدگاه بازاریابی دیجیتال  فکر می‌کنم تمرکز اصلی در سال 2017 میلادی بر بهینه‌سازی وب‌سایت و یا ایجاد محتوا برای جستجوی صوتی و یا دریافت صوت خواهد بود.

جالب‌تر این است که جستجوی صوتی چه تأثیری بر استراتژی کلمات کلیدی برای PPC یا دیگر کمپین‌های تبلیغاتی  دیجیتال خواهد داشت؟ این قطعاً چیزی خواهد بود که با مشاهده و تجزیه‌وتحلیل آدرس‌های محبوبی مانند AI آشکار خواهد شد.

نظرات خود را با شرکت تبلیغاتی  کروشه در میان بگذارید.

 

منبع

خواندن 294 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 12:49

مقالات مرتبط بیشترنوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید