10 نکته مهم در مورد طراحی و بازاریابی با کاتالوگ

یکشنبه, 30 خرداد 1395 ساعت 09:54
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
10 نکته مهم در مورد طراحی و بازاریابی با کاتالوگ - 5.0 out of 5 based on 1 review

[ بخش دوم ] ------------------------ [ بخش اول ]

5. سفارش دهی آسان:
سعی کنید در کاتالوگ خود روش های سفارش دهی متعددی همچون تلفن، ایمیل یا وبسایت را داشته باشید.در هر صفحه از آن، روش های سفارشی دهی را لیست کرده و برجسته نمایید.


6. لیست ایمیل:
با وجود هزینه های بالای ارسال ایمیل تبلیغاتی، باید مطمئن شوید که هر کدام از آدرس ها در چند سال گذشته هنوز واجد شرایط هستند. سعی کنید به جای خرید آدرس ایمیل هایی که معنبر نیستند، از پایگاه داده های معتبر استفاده کنید. شما می توانید از طریق فرم های آنلاین، ایمیل های جدیدی به دست آورید و آن را در لیست خود بگنجانید.

7. ترویج و تبلیغ کاتالوگ:
سعی کنید با این تبیلغات حس فوریت را در خواننده خود تقویت کنید. مثلا می توانید تخفیف های جالبی برای محصولات و خدمات خود در عرض چند هفته قرار دهید یا هدایایی را برای مشتریانی در نظر بگیرید که در طی چند روز خرید کرده اند. تمامی این موارد را در کاتالوگ خود بیان کنید.

8. در نظر گرفتن کاتالوگ های تخصصی:
معمولا کاتالوگ های عمومی طرفداران زیادی ندارند و بیشتر اوقات خوانده نمی شوند. در این میان، کاتالوگ های حرفه ای و تخصصی برای هر برند می تواند به شما کمک کند به خوانندگان واقعی خود دست یابید و آنها را به مشتری تبدیل کنید. مشتریان خود را بر اساس نوع و رفتار خرید بخش بندی کنید تا بتوانید موارد تخصصی و حرفه ای مورد نیاز را تشخیص دهید. مواردی که کمتر مورد توجه بوده را پیدا کنید و آن را بیازمایید.

9. بازاریابی متقابل:
در سال 2013 ، کاتالوگ های چاپی باید با وب سایت ها یا نسخه الکترونیکی از کاتالوگ ها همراه می شد. حتما می پرسید چرا؟ چون مشتریان هر دو مورد را دوست داشتند . کاتالوگ های چاپی ممکن است یک رسانه ارتباطی باشد اما سایت های اینترنتی یک مکانیسم سفارش ارجح محسوب می شود. علاوه بر این، موتورهای جستجو در حال حاضر پی دی اف هایی همچون نسخه الکترونیکی کاتالوگ ها را ایندکس می کنند. بنابراین اینگونه موارد نیز می توانند در نتایج موتورهای جستجو دیده شوند. به همین ترتیب، ترویج و تبلیغ کاتالوگ ها باید به صورت متقابل باشد. اینترنت از طریق موتورهای جستجو، طیف وسیعی از مشتریان را فراهم می کند. جستجو های پولی یا هزینه ای همچون پرداخت به ازای کلیک، می تواند ترافیک قابل توجهی وارد سایت کند. رسانه های اجتماعی نیز می تواند ترافیک زیادی را به سایت های تجارت الکترونیکی با کاتالوگ های آنلاین بفرستد. در نهایت، بازاریابی از طریق ایمیل، در به دست اوردن ترافیک و فروش الکترونیکی بسیار موثر است.

10. اندازه گیری:
یک مزیت کلیدی در مورد بازاریابی از طریق کاتالوگ ، توانایی آن برای اندازه گیری نتایج به دست آمده است. تلفن، ایمیل و سفارشات آنلاینی که از طریق پست کاتالوگ به دست می آید را می توان به سادگی و با استفاده از یک کد پیگیری کرد. نرخ تبدیل را می توان با استفاده از نوع کاتالوگ، زمان ارسال و لیست های موجود اندازه گیری و گزارش نمود. بنابراین هر زمانی که لازم بود می توانید نتایج را پیگیری کنید. نرم افزارهای اتوماسیون بازاریابی، می توانند از اندازه گیری و گزارش پشتیبانی کنند.


بازاریابی و طراحی موثر کاتالوگ ها:
جای تعجب نیست که بازاریابی از طریق کاتالوگ ها، با افزایش هزینه های چاپ و پست ، به شدت کاهش یافته است. با این وجود، هنوز هم فرصت های زیادی برای موفقیت بازاریابی از طریق کاتالوگ ها وجود دارد. این موفقیت زمانی حاصل می شود که از افراد متخصص و حرفه ای برای طراحی کاتالوگ استفاده گردد. صرف نظر از نوع محصول و خدمات خود، همیشه متغیرهای مختلفی همچون طراحی، لیست ها، کمپین های جستجوی پولی را بررسی کنید. سعی کنید به طور مداوم بازاریابی از طریق کاتالوگ خود را بهبود ببخشید و از آن به نفع خود استفاده کنید.


منبع

 

خواندن 379 دفعه


نوشتن دیدگاه


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

آخرین نمونه کارهای کروشه

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
:
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید