10 نکته مهم در مورد طراحی و بازاریابی با کاتالوگ

شنبه, 29 خرداد 1395 ساعت 10:11
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
10 نکته مهم در مورد طراحی و بازاریابی با کاتالوگ - 5.0 out of 5 based on 1 review

[ بخش اول ]
علی رغم گفته های برخی از افراد، بازاریابی با کاتالوگ اگر به درستی اجرا شود بسیار موفقیت آمیز خواهد بود. به خاطر هزینه های بالای چاپ، تولید و پست، این نوع بازاریابی اگر به درستی انجام نشود گران قیمت خواهد بود. سوال اینجاست که بهترین و موثرترین روش برای طراحی کاتالوگ و بازاریابی از طریق آن چیست؟ برای پاسخ به این سوال، 10 نکته مهم در مورد طراحی و بازاریابی با کاتالوگ را با هم مرور خواهیم کرد.

1. هویت برند:
شاید به جرات بتوان گفت مهم ترین و بینادی ترین دلیل برای موفقیت بازاریابی از طریق کاتالوگ، قدرت نام تجاری شماست. برندهای با سابقه می توانند از آگاهی از برند خود لذت ببرند در حالیکه برندهای جدید باید بر روی نام تجاری موثر تکیه کنند و سعی کنند خود را از طریق هویت گرافیکی به تصویر بکشند. برندهای قوی و مستحکم معمولا از نام تجاری خود یا نشان های تجاری برای نام کاتالوگ ها استفاده می کنند. برندهای ناشناخته نیز باید از یک نام تجاری قانع کننده استفاده نمایند. جنبه های دیگر هویت برند شامل لوگوهاست. به هنگام طراحی کاتالوگ این موضوع را نیز مد نظر داشته باشید.

2. طراحی کاتالوگ:
به همراه هویت برند، طراحی موثر کاتالوگ نیز بسیار مهم است. اولین برداشت از کاتالوگ و تصمیم گیری در مورد خواندن آن، از طریق جلد کاتالوگ انجام می شود. جلد این کاتالوگ ها باید زیبا طراحی شده باشد و پیام مورد نظر شما را به خوبی انتقال دهد. بسته به نوع دسته بندی، یک پیشنهادمی تواند علاقه افراد را به خود جلب کند یا یک احساس فوریت نسبت به محصول یا خدمات ایجاد نماید. فضای داخلی کاتالوگ نیز باید کاربر پسند باشد. کاتالوگ های بزرگ نیز باید شامل فهرست محتوایی باشد. به یاد داشته باشید که فضای سفید در چنین طراحی هایی بسیار مهم است. یک جنبه اساسی در مورد طراحی کاتالوگ ، عکاسی است که در مراحل بعدی به آن اشاره می کنیم.

3. متن کاتالوگ:
متنی که برای کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرد باید واضح و قانع کننده باشد و خواننده بتواند به آسانی آن را مطالعه نماید. کاربر کاتالوگ باید بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز برای خرید محصول یا خدمات را به راحتی پیدا کند. اطلاعات مرتبط با سفارش و قیمت ها نیز باید در جدول هایی گنجانده شود.

4. عکاسی کاتالوگ:
بهترین کاتالوگ ها آنهایی هستند که بصری اند و به کاربران اجازه می دهند از طریق عکس های زیبا با محتوای آن ارتباط برقرار کنند. عکاسی از تجربه بصری افراد پشتیبانی می کند. عکاسی از طبیعت، بسیار موثر است. تصاویری که از محصولات گرفته می شود، لازم و ضروری است اما اگر امکان دارد آن را در درجه دوم قرار دهید.

 

ادامه دارد ...

خواندن 679 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 29 خرداد 1395 ساعت 18:03


نوشتن دیدگاه


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

آخرین نمونه کارهای کروشه

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
:
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید