11 روش برای طراحی یک بروشور موثر

سه شنبه, 25 خرداد 1395 ساعت 09:45
به این مقاله امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

[ بخش دوم ] ------------------------- [ بخش اول ]

5. از عناوین و گرافیک هایی استفاده کنید که دغدغه مشتریانتان است:
بیشتر خوانندگان به طور متوسط کمتر از 5 ثانیه زمان برای نگاه اجمالی به جلد بروشور صرف می کنند و در این میان نیز تصمیم خود را برای خواندن یا نخواندن محتوای آن می گیرند. اگر عنوان یا تصاویر گرافیکی شما بر روی جلد خسته کننده باشد ، قادر نخواهید بود توجه خواننده را به خود جلب کنید. در این شرایط مشتری بروشور را باز نمی کند.

 

6. در داخل بروشور خود از عناوین مزیت محور استفاده کنید:
بعد از اینکه توانستید خواننده را به باز کردن بروشور ترغیب کنید، مرحله بعدی این است که توجه آنها را به عناوین موجود در داخل آن جلب کنید. از عناوینی استفاده کنید که توجه خواننده را به خود جلب کند و او را وادار نماید کل مطالب موجود در بروشور را مطالعه نماید.

7. از بولت های دایره ای برای تمرکز بر روی قابلیت های کلیدی محصول یا خدمات خود استفاده کنید:
بیشتر افراد زمان کافی برای خواندن کل متن را ندارند به همین منظور باید از موارد دیگری برای جلب توجه آنان استفاده کنید. بولت های دایره ای برای نوشتن قابلیت ها و ویژگی های محصول شما عالی خواهد بود. این گونه موارد می تواند توجه خواننده را به خود جلب کند.

8. به آنها بگویید که بعد از خواندن متن بروشور چه کاری باید انجام دهند:
بعد از اینکه خواننده را به محصول یا خدمات خود ترغیب کردید، باید وارد مرحله بعدی شوید. به آنها بگویید که چه کاری باید انجام دهند. تصور نکنید که آنها به دنبال شماره تلفن یا سایت شما می گردند. اگر به آنها نگویید که چه کاری باید انجام دهند، ممکن است مسیر را اشتباهی طی کنند و نتوانند از محصولات یا خدمات شما استفاده نمایند.

9. دلیلی برای خرید به آنها بدهید:
اگر نتوانید دلیل موجهی برای خرید به آنها بدهید، تلاش های شما برای جلب توجه و ایجاد اعتماد به هدر خواهد رفت. در این حالت مشتریان به سراغ شرکت دیگری می روند و همه چیز را در مورد شما فراموش خواهند کرد. به عنوان مثال شما می توانید تخفیف های عالی برای برخی از محصولات یا خدمات خود قرار دهید.

10. پاسخگویی را ساده تر کنید:
مطمئن شوید که نام تجاری شما، تلفن و آدرس وبسایت به خوبی در بروشور آورده شده است. صفحات خود در رسانه های اجتماعی همچون فیس بوک یا گوگل را به آن اضافه کنید.

11. از خطرات موجود بکاهید:
حتی اگر بتوانید بروشور خوبی طراحی کنید و خواننده را به مطالعه آن ترغیب نمایید باز هم مشتری در صورت اشنا نبودن با شما و محصولاتتان نگران خواهد بود.برای اینکه بتوانید از ترس مشتریان بکاهید، گارانتی برگشت پول را نیز در سیاست کاری خود بگنجانید.


منبع

خواندن 517 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 خرداد 1395 ساعت 10:08


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید