شماره 30 - انواع سبک های برند سازی در تبلیغات تلویزیونی صدا و سیمای ایران*01

دوشنبه, 04 خرداد 1394 ساعت 12:39
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
شماره 30 - انواع سبک های برند سازی در تبلیغات تلویزیونی صدا و سیمای ایران*01 - 5.0 out of 5 based on 1 review

تبلغات و بازاریابی

* این سری از تزریقات تبلیغات و بازاریابی در چند بخش بصورت خلاصه از مقاله ای بسیار خوب(با عنوان بالا) که توسط آقای دکترمحمود محمدیان، سرکارخانم زهرا طالبان و جناب آقای پژمان پاکدامن به نگارش در آمده است(سال 1393) خدمتتان ارائه می شود.

اگر بخواهیم به صورت بسیار ساده ، اهداف برندسازی را در بازاریابی مدرن تشریح کنیم، اولین هدف در سبک های برندسازی مدرن بر خلاف برندسازی پست مدرن، رساندن پیام موجودیت و هویت کالا ست و این مضمون به ویژه در مورد کالاهای جدید مصداق دارد. پیام های اولیه مصرف کننده را از حالت ناآگاهی و فقدان اطلاعات به حالت آگاهی رهنمون می سازد. به ویژه در دهه های اخیر که نگرش کلی به بازاریابی و برندسازی دگرگون گشته و اغلب به صورت استراتژی های کاملا غیرقابل پیش بینی در آمده است ؛ اهمیت این موضوع بیش از پیش ضروری به نظر می رسد. دومین هدف سبک های برندسازی، تغییر رفتار خریدار و ترغیب او به خرید آزمایشی کالا است. بدیهی است که پس از ارسال پیام های اولیه و تجمع آگهی ها نزد مصرف کننده، وی به تدریج تحت تاثیر پیام های دیگر نیز قرار می گیرد، زیرا ماهیت عملیات اطلاع رسانی این است که رقابت را تشدید می کند و فرستنده های مختلف(فروشندگان)، گیرنده ها(مصرف کنندگان)را مورد حملات پیام های برندسازی خود قرار می دهند. در این وضعیت باید مضامین دیگری در پیام وارد شود تا او از میان چندین پیام متعلق به چند کالای رقیب، یکی را انتخاب کند. هدف سوم سبک های برندسازی، کاهش تزلزل خریداران پس از آنکه کالایی را خرید کرده اند، است. از دید روان شناسی و بازاریابی ثابت شده است که وقتی کالای خریداری شده، جزو کالاهای استراتژیک و در سبد خرید خانواده باشد، فرد دچار تزلزل بعد از خرید می شود. بنابراین اگر شرکت ها برای این دسته از مشتریان، برندسازی نداشته باشند به زودی این دسته از مشتریان به سوی کالاهای دیگر روانه می شوند. هدف چهارم سبک های برندسازی تکرار یا یادآوری به مشتریان گذشته است.
برندسازی در اغلب موارد روی سه گروه مخاطب اثر می گذارد؛ ابتدا مخاطبان فعلی یا نسل هدف که در شرایط خرید قرار دارد، دوم مخاطبان گذشته که یکبار کالای مورد نظر را تجربه کرده اند، در پایان مخاطبان نسل آینده، نسلی که در شرایط فعلی در موقعیت تصمیم گیری یا خرید نیست ولی چند سال دیگر در این موقعیت قرار خواهد گرفت.
برندسازی و سبک های ارائه آن می تواند هدف های متفاوت دیگری نیز داشته باشد که اهم آنها به قرار زیر است:
افزایش نوع مصرف، افزایش مقدار خرید، افزایش مدت مصرف، ازدیاد دفعات مصرف، جذب نسل های جدید، شهرت برند، مبارزه با شایعات، مبارزه با جانشین یا رشد فناوری، محدودیت زمانی، خدمت به خلق.
***در ضمن اگر تمایل دارید که از آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌های و ... تبلیغاتی، بازاریابی و روابط عمومی با خبر شوید در خبرنامه کروشه از لینک زیر استفاده نمایید. با تشکر فراوان


خبرنامه کروشه

خواندن 768 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 خرداد 1394 ساعت 11:39


نوشتن دیدگاه


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید