فروش موفق در 7 ثانیه

جمعه, 07 آبان 1395 ساعت 14:36
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
فروش موفق در 7 ثانیه - 5.0 out of 5 based on 1 review

اگر بتوانید از اشتباهاتی که در این مقاله بیان می شود اجتناب کنید، می توانید در کمتر از 7 ثانیه فروش موفقی داشته باشید.حتما شما نیز مثل بیشتر افراد بر این باور هستید که هیچ کس نمی تواند در کمتر از 7 ثانیه فروش موفقی داشته باشد اما اجازه دهید این موضوع را با هم بررسی کنیم. برای اینکه بتوانید فروش بزرگی داشته باشید، اول از هر چیزی باید بتوانید کار خود را با یک سری فروش کوچک آغاز کنید. اولین فروش شما می تواند دیدگاه کلی در مورد فروش های بعدی را ایجاد نماید. متاسفانه، بیشتر فروشندگان در این مرحله اشتباهاتی را مرتکب می شوند که می تواند همه چیز را به طور کلی تغییر دهد.آنها از اسم برای توصیف چیزی که به فروش می رسانند استفاده می کنند.

 

 اگر نتوانید به افراد بگویید که چه چیزی برای فروش دارید چگونه می توانید فروش موفقی داشته باشید؟

 پاسخ کوتاه به این سوال این است که از افعالی استفاده کنید که نتایج  استفاده از محصولات  و خدمات را به خوبی توضیح می دهد. به مثال های زیر توجه کنید:

·   ما به شرکت  های حمل و نقل کمک می کنیم به یک منبع اصلی تبدیل شوند.

·   ما به مدیران انبار کمک می کنیم تجهیزات ناسازگار را کنار بگذارند.

شما می توانید فرایند ایجاد علاقه و تمایل در مشتریان را همانند فرایند ساخت یک پل در نظر بگیرید.

 

در روزگاران گذشته برای ساخت پل از تیرو کمان استفاده می شد که نخی به انتهای کمان متصل بود.  زمانی که پیکان  به سمت دیگر پرتاب می شد فردی که در طرف دیگر قرار داشت می توانست نخ آن را بگیرد و به یک مکان محکم متصل نماید. در انتهای نخ ریسمانی وجود داشت.

همین موضوع در مورد فروش نیز صادق است. نخ به کار رفته در فروش در واقع همان ارزشی است که مشتری بودن در شرکت شما ایجاد می کند و ریسمان موجود محصول یا خدماتی است که شما به فروش می رسانید. متاسفانه بیشتر فروشندگان کار خود را با اسامی آغاز می کنند تا بتوانند محصول یا خدماتی که به فروش می رسانند را توصیف کنند.

 به عنوان مثال می گویند:  ما از فروشنده X برای اینکار استفاده می کنیم. در این قسمت، مکالمه ای که بین دو فرد تشکیل شده است با شکست مواجه خواهد شد زیرا فروشنده نتوانسته پلی بین خود و مشتری احتمالی ایجاد کند. زمانی که مشتری اطلاعات کافی در مورد محصول یا خدمات شما نداشته باشد از شما سوال می کند. او می پرسد که اینکار چگونه انجام می گیرد؟ زمانی که این سوال را شنیدید چیزی نگویید.

در عوض به آنها توضیح دهید که پاسخ دادن به این سوال 15 الی 20 دقیقه طول می کشد و بهتر است زمان دیگری برای اینکار اختصاص یابد. از فرد دیگری بخواهید این کار را انجام دهد. اینکه از افراد دیگر در شرکت خود کمک بگیرید باعث می شود مشتری در کنار شما بماند و فروش را از دست ندهید. زمانی که شخص دیگر در پشت تلفن با مشتری صحبت می کند، امکان برقراری ارتباط و مبادله ایده ها بسیار زیاد است.

در این شرایط امکان از دست رفتن فروش کمتر می شود.

در چنین شرایطی می توانید امیدوار باشید که جلسات دوم یا حتی سوم نیز با مشتری برگزار می شود. زمانی که شما اولین فروشنده ای هستید که در صحنه حضور دارد، می توانید از تماس تلفنی برای کمک به تصمیم گیری مشتریان، بیان مشکلات و ارائه راه حل های موجود استفاده کنید.  اگر بتوانید از این گزینه به خوبی استفاده کنید 10 برابر بیشتر از زمان قبل احتمال معامله وجود خواهد داشت.

اگر دوست ندارید از فرد دوم برای تماس تلفنی 15 الی 20 دقیقه ای استفاده کنید، باید به سراغ مشتری احتمالی دوم بروید زیرا بدون وجود فرد دوم قادر نخواهید بود ریسمان محکمی برای نگه داشتن مشتری ایجاد کنید. بنابراین زمانی که پیام صوتی دارید یا فردی از شما می پرسد در شرکت خود چه کاری انجام می دهید؛  سعی کنید ریسمان را بین خودتان ایجاد کنید.

 

منبع 

خواندن 329 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 19 آذر 1395 ساعت 22:29

مقالات مرتبط بیشترنوشتن دیدگاه


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید