مزایا و معایب تبلیغ در تلویزیون

شنبه, 21 دی 1392 ساعت 17:42
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
مزایا و معایب تبلیغ در تلویزیون - 5.0 out of 5 based on 1 review

مزایا و معایب تبلیغ در تلویزیون

یکی از راه‌های اصلی رساندن پیام و تبلیغ خدمات و یا تولیدات سازمان شما تلویزیون می‌باشد، که برای خود مزایا و معایبی دارد نسبت به الباقی رسانه‌ها ( مدیا ) دیگر، که بدان در اینجا اشاره خواهیم کرد. و در آینده کم و بیش در مورد مزایا و معایب الباقی رسانه‌ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

واقعا وقتی می‌گویند جعبه جادویی، به نظر بنده اغراق نیست و می‌توان گفت حتی معجزه‌ای است برای خود!

موجودی که در برخی زمان‌ها نبودش برای خیلی از افراد غیر قابل تصور است، تاکید می‌کنم برای برخی از افراد. و زمانی که برنامه مورد علاقه خود را در آن می‌بینیم گویی در جهان دیگری هستیم و اتفاقات پیرامون کاملا فراموش می‌شود. تنهایی را از بین می‌برد و تنهاترمان می‌کند، ناراحتی بوجود می‌آورد و شادترمان می‌کند و ... جمع اضدادی است که کمتر در چیزی می‌توان یافت. بگذریم، در زیر به برخی از مزایا و معایب تلویزیون به عنوان پیامبر و مبلغ سازمان یا بهتر بگویم همه داراییمان را بررسی می‌کنیم .

مزایا :

  • ترکیب تصویر،صدا و حرکت

عامل اساسی که تلویزیون را از تمامی رسانه‌های دیگر کاملا متمایز می‌کند ( به غیر از برخی از سایت‌ها یا به طور کلی‌تر اینترنت )

  •   جاذبه برای حواس

با در اختیار داشتن ترکیبات بالا تقریبا تمامی حواس اصلی برای یک تبلیغ موثر را در اختیار شما می‌گذارد.

  •  توجه،پوشش و دسترسی بالا

با اشاره به همین موضوع کافی است که، تا پای برق به منطقه محرومی می‌رسد اولین چیزی که مردم به سراغ تهیه آن می‌روند تلویزیون است.

معایب :

  • هزینه زیاد

یکی از تفاوت‌های اصلی با دیگر رسانه‌ها، همین هزینه زیاد برای تهیه و پخش یک آگهی ( تیزر ) تبلیغاتی می‌باشد.

  • تراکم بالای تبلیغات

اختصاص زمان زیاد برای بخش آگهی‌های تلویزیونی چه در ابتدا و چه در میان برنامه‌ها خیلی از ببیندگان را کلافه می‌نماید  و اکثر اوقات باعث می‌شود زمان بخش آگهی، ببینده آن را به طرق مختلف ندیده بگیرد.

  • عبور سریع تبلیغ

با توجه به دو نکته بالا، اکثر تبلیغات بسیار کوتاه می‌باشد و اگر آگهی مناسبی ساخته نشود، مخاطب فرصت تحلیل و بررسی و در نهایت به ذهن سپاری را پیدا نمی‌کند.

با این اوصاف این را هم نباید فراموش کرد که مستنداتی وجود دارد که حافظه تصویری بسیار ماندگارتر از حافظه نوشتاری است. و یک تبلیغ خوب و مناسب می‌تواند تا سالیان سال در ذهن مخاطب باقی بماند و تاثیر بگذارد. موارد بالا جنبه‌های اصلی را ارائه نمود و الان شاید با خواندن این مطلب خیلی مسائل دیگر به فکر شما خطور کرد، ما را هم در افکار و نظراتتان شریک کنید ...

 

برداشتی خلاصه‌وار از کتاب مدیریت تبلیغات، دکتر محمود محمدیان

خواندن 1552 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 دی 1393 ساعت 19:39


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید