طراحی محصول چیست؟

سه شنبه, 15 تیر 1395 ساعت 15:31
به این مقاله امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

[ بخش دوم ]-------------   بخش اول 

طراحی محصول جزو برند شماست:
تیم بازاریابی شما از طریق رسیدگی کامل به پیام های شما، تبلیغات و ارتباطات، تمامی کاربرانی که در سرتاسر جهان وجود دارند را به سمت شما می آورند. اگر محصول شما نتواند چیزی که برند قولش را داده است به مشتری بدهد، کاربران به شرکت پایبند نخواهند بود. در این مورد به من اعتماد کنید.

 طراحان محصول مسئول حفظ و نگهداری بنیان هایی هستند که کسب وکار شما به آن وابسته است. اختلاف بین آنچه برند شما وعده می دهد و چیزی که محصول به کاربر ارائه می کند، می تواند شکست یا موفقیت شرکت را مشخص کند. این بدین معناست که تیم طراحی محصول شما باید ارتباط نزدیکی با تیم بازاریابی شرکت داشته باشند و این موضوع بسیار مهم است. این افراد باید با هم و در کنار هم کار کنند. 

طراحی محصول، مشکل شما را حل خواهد کرد:
طراحی محصول تنها مشکلات کاربر را حل می کند. این موضوع برای شما نیز مزیت های بسیاری دارد. یک جنبه کلیدی در مورد طراحی محصول، درک ارزش تجاری موجود در پشت هر تصمیمی است. داده ها و اطلاعات به ما کمک می کنند کارهایی که می توانیم انجام دهیم را به درستی تشحیص بدهیم. محققان کاربری نیز فرضیات ما را بررسی می کنند و ما موفقیت خود را از طریق معیارهای تعاملی و تجاری اندازه گیری می کنیم. 

طراحی محصول یک فرآیند سازگار است:
دنیای طراحی محصول در حال تغییر است و همه ما به خوبی این موضوع را احساس می کنیم. طراحی محصول هنوز هم تلاش می کند موقعیت خود را در یک دنیای فعال درک کند. نیمی از پلتفرم هایی که باید برای نیازهای امروز خود طراحی کنیم چند سال قبل وجود نداشتند. مطمئن باشید که در سال های آینده شاهد تغییرات بیشتری نیز خواهید بود. به همین خاطر باید انعطاف پذیر باشیم. باید درک کنیم که کار طراحی بی انتهاست. طراحی یک کار نامرئی است. باید در ابتدا مشکلات موجود را تشخیص دهیم و سپس راه حل های موجود را اعمال نماییم. برای هر پلتفرمی، راه حل یکسان طراحی نکنید.

طراحی محصول به معنای گسترش دانش است:
این موضوع باید در شرکت های ما وجود داشته باشد. به جز افرادی که در حوزه طراحی محصول کار می کنند بیشتر افراد اطلاعاتی در مورد این حوزه ندارند و آن را به خوبی درک نکرده اند. متاسفانه طراحی همیشه به عنوان یک کار زیبایی شناختی در نظر گرفته شده است. مشتریان و مدیران تنها چیزی که از یک طراح می خواهند، طراحی زیباست. این درک باید تغییر کند. ما به دنبال بهبود تجربه کاربری هستیم و به همین خاطر نیز باید بتوانیم همه افرادی که در اطرافمان وجود دارند را به خوبی آموزش دهیم. زمانی که شما یک مالک محصول را استخدام می کنید، ممکن است به خاطر اینکه این فرد در محدوده وسیعی از وظایف می تواند کار کند اینکار را انجام داده باشید. آنها با کدنویسی اشنا هستند و در مورد زمانبندی، بودجه، ارزشهای تجاری، تجزیه و تحلیل داده ها و مدیریت، اطلاعات خوبی دارند. در بیشتر موارد، این دقیقا همان چیزی است که باید از طراح محصول خود انتظار داشته باشید. بله یک طراح ممکن است نمونه کارهای زیبایی داشته باشد اما مهم تر از طراحی زیبا این است که بتواند در طول فرآیند توسعه کار خود را به درستی انجام دهد. یک طراح محصول خوب اطلاعاتی در مورد انیمیشن، نمونه سازی، کدنویسی، تحقیقات ، طراحی بصری و تعاملی دارد. آنها به خوبی می دانند چه زمانی باید از وایرفریم ها استفاده کنند و چه زمانی بر روی پیکسل ها تمرکز نمایند. آنها خوب می دانند چه زمانی از انیمیشن در کارهای خود بهره ببرند و چه زمانی نمونه سازی کنند. آنها نحوه نشان دادن راه حل های خود را به خوبی بلد هستند.

طراحی محصول همین است:
تیم طراحی محصول در کروشه بدون خستگی کار می کند و سعی می کند درک افراد در مورد طراحی و به خصوص طراحی محصول را تغییر دهد. با وجود افراد متخصص در شرکت، قادر هستیم تمامی نیازهای مشتریان خود را بر آورده سازیم. ما در تیم خود از طراحان محصول ، محققان کاربری و سازندگان نمونه های اولیه استفاده می کنیم تا بتوانیم تجربه کاربران خود را بهبود ببخشیم.

 

منبع

خواندن 561 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 تیر 1395 ساعت 15:50


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید