طراحی محصول چیست؟

دوشنبه, 14 تیر 1395 ساعت 11:16
به این مقاله امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

[ بخش اول ]
این حوزه معمولا به خوبی درک نمی شود به همین خاطر نیز باید تعریف درستی از آن داشته باشیم.در این مقاله قصد داریم در مورد نقش طراحی محصول در صنایع صحبت کنیم. یک طراح محصول همیشه درگیر کارهایی است که در شرکت وجود دارد.


برای درک اینکه طراحی محصول چه کارهایی می تواند انجام دهد، باید نگاهی به انواع مختلف طراحی ها بیندازیم که یک طراح محصول خوب را می سازد. این طراحی ها چگونه در کنار هم قرار می گیرند؟ به هنگام کار با این طراحی ها، چه کاری می توان انجام داد؟ طراحان تجربه کاربری یا تعامل، به دنبال روش های مختلفی هستند که در آن یک کاربرد خاص ممکن است نیازهای از پیش تعریف شده کاربر را حل کند. این افراد می توانند راه حل ها را با سرعت بیشتر ایجاد کرده و بازگو کنند. طراحان گرافیکی یا بصری کارهایی را انجام می دهند که سایر افراد ممکن است نتوانند به آن دست یابند. این افراد با پیکسل ها کار می کنند. آنها شاهکارهای هنری زیبایی از رنگ و عمق را ایجاد می کنند. این طراحان با تبلت های طراحی سرو کار دارند. آنها همیشه نوت بوک ها را در کنار خود دارند. طراحان انیمیشن ها افراد بسیار جالبی هستند. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به منوها و بارگذاری انیمیشن ها علاقه دارید، باید بدانید که این افراد زحمت طراحی آنها را کشیده اند. محققان کاربری در واقع قهرمانان اصلی برای درک نیازهای کاربران هستند. آنها وارد ذهن مشتریان خود می شوند. آنها سوالات بسیار سختی می پرسند و تمامی پاسخ های سخت را انتخاب می کنند. واقعیت این است که همیشه حق با مشتری است . تجزیه و تحلیل گر داده در واقع دانشمندانی هستند که در رابطه با طراحی محصول کار می کنند. آنها تست های A/B را مدیریت می کنند، داده های مختلفی را جمع آوری می کنند و از این داده ها در حوزه طراحی محصول استفاده خواهند کرد. این افراد استادان همبستگی و علیت هستند. آنها افرادی هستند که مفاهیم برنده را وارد طراحی محصول می کنند. رای کاربران می تواند موفقیت یا عدم موفقیت این افراد را تعیین کند.سازندگان نمونه اولیه ، تجربیات تعاملی را به سرعت و به راحتی ایجاد می کنند. این یک بخش ادغامی از فاز توسعه محصولات است. سازندگان نمونه اولیه ما را قادر می سازند ایده های خود را به سرعت و با قیمت کمتر تست کنیم. در عرض یک روز یا یک هفته، می توان راه حل های بسیاری به دست آورد. استراتژیست های کسب وکار افرادی هستند که در پایان روز به این سوال پاسخ می دهند: ما چرا اینکار را انجام می دهیم؟ آنها ارزش های تجاری موجود در پشت هر تصمیمی را تشخیص می دهند. برای اینکه در ساخت محصول نهایی خود موفق باشید باید بدانید که چرا آن را می سازید. این موضوع بسیار مهم است. به طور کلاسیک همه این افراد نقش فردی داشته اند. همه آنها هنوز هم وجود دارند. با اینحال، آنها به یک بخش ضروری از طراحی محصول فردی تبدیل شده اند. زمانی که این افراد در آن زندگی می کنند در حال تغییر است. در دنیای فناوری امروز، توسعه دادن مهارت های موجود و به دست آوردن مهارت های جدید به عنوان یک طراح بسیار مهم است.

طراحی محصول یک فرآیند کامل است
اگر به طراح محصول خود به عنوان کسی نگاه می کنید که راه حل شما را قابل نمایش برای سایر افراد می کند، دوباره نگاه کنید. این افراد در شرکت شما حضور دارند تا مشکلات را شناسایی کنند، مورد تحقیق و بررسی قرار دهند و تایید نمایند و در نهایت طرحی را بسازند، طراحی کنند، آزمایش نمایند و به راه حل های موجود جان ببخشند. آنها طراحی محصول را با راه حل های موجود نشان می دهند و هر چیزی که در مورد آن درست نباشد را نشان خواهند داد. مشکل را به او نشان دهید. در این صورت قادر خواهد بود به سمت جمع آوری داده های موجود برود و شرایط را تجزیه و تحلیل کند. او می تواند تیم های اجرایی مختلفی را از هر گوشه از کسب وکار کنار هم جمع کند و راه حل های متعددی ایجاد نماید. سپس با محققان کاربری صحبت می کند و برنامه تست را ایجاد می کند. او در حوزه های مسئولیتی بسیاری کار می کند. او نمونه های اولیه ایده های جالب را کنار هم می گذارد و سپس این نمونه ها را در مقابل کاربر قرار می دهد تا تاییدشان کند. در نهایت مفاهیم کامل متعددی ارائه می کند که به خوبی می تواند مشکل شما را حل نماید. با استفاده از یک استراتژی روشن برای چگونگی و چرایی انجام تست های A/B ، می تواند برنامه هایی که باید ساخته و ایجاد شوند را تولید کند. او از همان ابتدای کار از توسعه دهندگان حمایت می کند. با تیم بازاریابی کار می کند تا مطمئن شود همه چیز به خوبی پیش می رود. او بعد از تولید اولین نسخه از محصول، مراقب همه چیز خواهد بود و شرایط را به دقت کنترل می کند. یک طراح محصول راه حل ها را طراحی خواهد کرد تا مشکلات را تغییر دهد.

 

ادامه دارد ...

خواندن 663 دفعه


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد






جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید