ایجاد لوگو برای کسب وکارهای کوچک

شنبه, 05 تیر 1395 ساعت 10:13
به این مقاله امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

طراحی لوگو برای شرکت های کوچک

[ برای ملاحظه با کیفیت اینفوگرافیک روی آن کلیک نمایید ]

7 سوال اساسی که باید پرسیده شود:

1. اهمیت نام شرکت چیست؟ باید بدانید که نام برند شما چگونه می تواند با خدمات/ محصولات شما مرتبط باشد. این درک در فرآیند طراحی کمک فراوانی به شما خواهد کرد.

2.بازار هدف شما چیست؟ درک بازار هدف مشتری برای داشتن یک برندینگ موفق بسیار ضروری است. به عنوان مثال یک لوگوی کارتونی یا روشن برای شرکت مدیریت مالی اصلا مناسب نخواهد بود.

3.رقبای شما چه کسانی هستند؟ از این اطلاعات برای کمک به دریافت بینش عمیق در مورد بازار هدف و ایجاد طراحی مناسب برای آنها استفاده کنید. به رنگ ها،اشکال، فونت و آرم مشابهی که رقبا در فضای مشتریان شما توسعه داده اند توجه داشته باشید. از خودتان بپرسید ایا طراحی من می تواند متمایز از طراحی دیگران باشد؟

4. شخصیت/بینش شرکت شما چیست؟ لوگوی مشتریان شما باید برداشت اول از برند شما باشد. در عرض 5 ثانیه باید بتواند اهداف و فرهنگ شرکت را به اشتراک بگذارد. اگر شرکت شما در زمینه سرگرمی فعالیت دارد، این موضوع را با استفاده از رنگ های روشن و زنده،فونت های جالب یا صفحه بندی غیر معمولی منتقل کنید.

5. لوگوی مبتنی بر متن می خواهید یا ایکون؟ لوگویی را طراحی کنید که مشتری به دنبال آن است. در این صورت در زمان و هزینه خود نیز صرفه جویی کرده اید. ایا از آیکونی استفاده می کنید که خدمات و محصولات شرکت شما را به تصویر می کشد؟ آیا استاندارد شرکت استفاده از یک لوگوی متنی ساده است؟

6. چه لوگویی شما را جذب می کند و چرا؟ به جای شروع از ابتدا، می توانید با پیدا کردن لوگوهایی که از لحاظ ظاهری شما را جذب می کند در زمان خود صرفه جویی کنید. داشتن سه الی چهار ایده به عنوان نقطه پرش می تواند خلاقیت شما به عنوان یک طراح را افزایش دهد.

7. چگونه از لوگوی خود استفاده خواهید کرد؟ مهم است که بدانیم مشتریان ما چگونه از لوگوی چاپی ، وب یا گلدوزی شده بر روی پارچه استفاده می کنند؟ بسته به نوع استفاده، شما باید فایل های اضافی برای مشتریان خود فراهم کنید. اگر مشتریان شما بخواهند لوگوی خود را چاپ کنند باید فایل CMYK را در اختیار آنها قرار دهید. برای لوگوهایی که در وب مورد استفاده قرار می گیرد، فایل RGB کافی خواهد بود. گلدوزی یک مورد خاص است زیرا گرادیان نامرئی است.دانستن برنامه های بازاریابی مشتریان به شما اجازه می دهد لوگویی ( یا نسخه های متعدد) را طراحی کنید که تمامی کانال های مورد نیازشان را پوشش می دهد.

خواندن 412 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 14 تیر 1395 ساعت 17:27
محتوای بیشتر در این بخش: پولدار های دنیای تکنولوژی 2014 »


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
:
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید