اینفوگرافیک A تا Z گوگل آنالیتیکس برای بازاریابان محتوا

شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 19:39
به این مقاله امتیاز دهید
(2 رای‌ها)
اینفوگرافیک A تا Z گوگل آنالیتیکس برای بازاریابان محتوا - 3.0 out of 5 based on 2 reviews

 

گوگل آنالیتیکس در خصوص اینفوگرافیک ها چه کاری می تواند انجام دهد؟ شاید مهم ترین چیزی که باید در مورد اینفوگرافیک ها درک شود این است که اشتراک گذاری آن بسته به مخاطب تغییر خواهد کرد. همه افراد علاقه مندی های یکسانی در مورد محتوا ندارند. افراد به محتواهای مختلف واکنش مختلفی نشان می دهند.

به همین خاطر باید زمان کافی برای شناخت مخاطبان خود اختصاص دهید و ببینید به دنبال چه چیزی هستند و چرا با شما به تعامل می پردازند. در غیر اینصورت حتی یک اینفوگرافیک عالی نیز نمی تواند کاری برایتان انجام دهید.

وارد گوگل آنالیتیکس شوید . برای درک عمیق مخاطبان در کمپین دیجیتال مارکتینگ خود به گوگل آنالیتیکس نیاز خواهید داشت. این ابزار به شما کمک می کند بینش واقعی را به دست اورید. گوگل آنالیتیکس به روش های مختلف، بهترین شکل از بهبود و بهینه سازی را ارائه می کند. این ابزار  اطلاعات کاربردی، دقیق و خوبی را برای دسترسی به مخاطبان فراهم می آورد.

 رفتارهای کاربران

برای اینکه بتوانید بازدیدکنندگان خود را بشناسید و بدانید چرا به محتوای خاصی چنین پاسخ می دهند به بینش های رفتاری نیازمندید. این افراد از چه صفحاتی بازدید می کنند؟ چه نوع آیتمی را مورد استفاده قرار می دهند و زمان زیادی را بر روی آن صرف می کنند؟ چگونه به سایت شما دسترسی دارند؟ به چه مکانی بیشتر سر می زنند؟ چه چیزی باعث می شود سایت را ترک کنند؟ گوگل آنالیتیکس به شما کمک می کند به این سوالات پاسخ دهید.

 عمل، عمل و عمل در دیجیتال مارکتینگ

هدف تمامی بازاریابان در یک کلمه خلاصه می شود» تبدیل.  باید محتوای تولید شده برای کاربران جذاب و قانع کننده باشد و ان ها را به انجام فعالیتی تشویق نماید.

اینکه محتوا را با دوستان خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند یا خریدی را از سایت انجام دهند مهم نیست. چیزی که اهمیت دارد این است که به اندازه کافی ترغیب شوند و مراحل بعدی را که مدنظر شماست تکمیل نمایند. گوگل آنالیتیکس گزارش های کاملی را در مورد  فعالیت های کاربران ارائه می کند.

 قیف فروش در بازاریابی دیجیتال

 ایده قیف فروش برای تمامی بازاریابان اشناست. اما همه افراد نمی دانند که گوگل آنالیتیکس می تواند به ایجاد چنین قیفی کمک کند. گوگل آنالیتیکس به شما اجازه می دهد یک سری از صفحات را به عنوان پست هدف ایجاد کنید.  اینکار به شما اجازه می دهد که ببینید چه فرایندهایی کاربران را درگیر خود کرده و این فرایندها چگونه تشکیل شده است. این یک ابزار ارزشمند برای بهینه سازی فرآیندهای چند مرحله ای است. در نهایت می توانید دید بیشتری نسبت به قیف  و تجربه کاربر نهایی به دست آورید.

 موبایل:

ما در دنیای موبایل زندگی می کنیم. تعداد افرادی که  از گوشی های هوشمند و تبلت ها  به عنوان دستگاه اولیه  جستجو در دنیای آنلاین استفاده می کنند در حال افزایش است. در حال حاضر ترافیک موبایلی بر ترافیک دسکتاپی پیشی گرفته است. به کمک گوگل آنالیتیکس می توانید بازدیدکنندگانی که از موبایل برای دیدن سایت استفاده کرده اند را مشاهده کنید. می توانید نوع دستگاه های موبایلی را شناسایی نمایید. برخی از مزایای استفاده از گوگل آنالیتیکس را در ادامه با هم مرور می کنیم:

 

بازاریابان محتوایی ماهر تنها زمان خود را بر روی نوشتن صرف نمی کنند. آن ها می خوانند.تنها به خواندن عبارات و کلمات بسنده نمی کنند. این افراد داده های موجود در گوگل آنالیتیکس را مورد بررسی قرار می دهند و تصمیمات آگاهانه ای  برای بهبود فعالیت های بازاریابی خود اتخاذ می کنند.

ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ گروشه سعی کرده ایم به این موضوع بپردازیم که از گوگل آنالیتیکس برای چه مواردی می توان استفاده کرد:

  • ایجاد فرضیه در مورد عملکرد محتوا
  • تعیین سوال برای پشتیبانی از آن
  • ایجاد گزارش برای پاسخ دادن به این سوالات به همراه داده های مرتبط
  • عمل کردن بر اساس تجزیه و تحلیل انجام شده
  • · تجزیه و تحلیل نتایج

می خواهید نحوه خواندن نتایج جستجو را یاد بگیرید؟

با اینفوگرفیک زیر اصول گوگل آنالیتیکس را بیاموزید.

برای دانلود اینفوگرافیک صفر تا 100 گوگل انالتیکس با کیفیت بالا کلیک کنید 

 

اینفوگرافیک گوگل انالتیکس

 

خواندن 198 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 20:01
محتوای بیشتر در این بخش: « آمار روز ولنتاین 2016


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید