نسخه آزمایشی!

ویدئو مارکتینگ [فیلم و عکس تبلیغاتی]

Video Marketing

[ سرزمین بدون مرز ]

فعالین حوزه کسب و کار به این نتیجه رسیده‌اند که در عصر رسانه و اینترنت، روش‌های سنتی بازاریابی به اندازه کافی نتیجه‌بخش نیستند و با کمک گرفتن از بازاریابی دیجیتال به دنبال بهتر دیده شدن هستند. حال با وجود این نکته که ۹ نفر از هر ۱۰ نفر تماشای ویدیوهای آنلاین را به تلویزیون و ماهواره ترجیح می‌دهند و ۵۵% مردم دنیا روزانه و ۷۸% آن‌ها به طور هفتگی حداقل یک ویدیوی آنلاین (با میانگین روزانه ۶۲ دقیقه در روز) می‌بینند، به نظر شما بهترین راه برای تبلیغات و دیده شدن برند چیست؟ اگر با این حوزه آشنا باشید، پاسخ شما قطعا ویدیو مارکتینگ است.

چرا ویدئو مارکتینگ یا تبلیغات ویدیویی مهم است؟

با نگاه دقیق‌تری به آمار زیر متوجه می‌شویم که بی‌توجهی به ویدیومارکتینگ به راحتی ماندگاری یک برند را به خطر می‌اندازد.؛ چرا که در سال ۲۰۲۲، میانگین زمان تماشای ویدیوهای آنلاین در هفته چیزی بیش از ۱۹ ساعت است و در حال حاضر یوتیوب، پس از گوگل، دومین موتور جستجوی پرکابرد دنیا است و در ماه بیش از ۲ میلیارد کاربر آنلاین از آن استفاده می‌کنند. بنابراین جای شکی باقی نمی‌ماند که ویدیو عنصر مهمی برای تبلیغات در هر نسلی است.
بیش از ۸۱% از بازاریابان موفق و برندهای بزرگ گزارش کرده‌اند ویدیومارکتینگ یکی از مهم‌ترین بخش‌های دیجیتال مارکتینگ آ‌ن‌‌ها بوده است و ۱۹% آن‌ها اعلام کرده‌اند که برنامه‌هایی برای انجام آن در استراتژی تبلیغات خود دارند.
وجود یک تیم متخصص و با تجربه دراین عرصه می‌تواند راه حل شما برای تبدیل شدن به یکی از شناخته‌شده‌ترین برندها در میان رقبای خود و مخاطبانتان باشد و تیم ویدیو مارکتینگ کروشه که از مجرب‌ترین فعالان این رشته تشکیل شده است، آماده همراهی با شما برای تهیه موثر‌ترین ویدیوهای تبلیغاتی از برند شماست تا در این سرزمین بدون مرز قدم بگذارید.

چرا باید ویدئو مارکتینگ خود را به کروشه بسپارید؟

تضمین نتیجه‌بخش بودن ساخت یک ویدیو تبلیغاتی تنها زمانی صورت می‌گیرد که این کار توسط تیمی خبره و متخصص انجام شود. انتخاب این تیم همان خشت اولی است که معمار نباید کج قرارش دهد، چرا که ممکن است نه تنها هزینه‌ای که می‌کنید به ثمر نرسد، بلکه باعث شکل‌گیری دیدی منفی نسبت به برند شما شود.
تیم ویدیو مارکتینگ کانون تبلیغاتی کروشه با تجربه‌ای که طی سال‌ها همکاری با برندها و کسب و کارهای گوناگون به دست آورده است، با طراحی استراتژی مناسب با اهداف شما (مانند ارائه مارکام و…) و تسلطی که بر این حوزه دارد، می‌‌تواند بهترین از ابتدایی‌ترین قدم‌ها در سرزمین بی‌مرز ویدیو مارکتینگ تا به ثمر رسیدن اهداف شما، همراهتان باشد.
شما می‌توانید برای دریافت خدمات مشاوره و پاسخ‌‌گویی در حوزه ویدیو مارکتینگ همین حالا با کانون تبلیغاتی کروشه تماس بگیرید.

OUR

SERVICES

امروزه با گسترش فضای مجازی و رشد بی‌سابقه شبکه‌های اجتماعی بین افراد تهیه محتوا برای این شبکه‌ها بسیار مهم است، بهترین امر برای این فضا بدون شک تصویر است. عکس و فیلم کوتاه به علت حجم کم و راحتی انتقال و به اشتراک‌گذاریشان، ابزاری بسیار مهم در ارتباطات بازاریابی(مارکام) به شمار می‌روند و همچنین با در نظر گرفتن اینکه یکی از مؤثرترین روش‌های موجود برای جذب مخاطبان و اطلاع‌رسانی به مشتریان و ذی‌نفعان برای هر برند است، همین باعث شده است تا کانون تبلیغاتی کروشه با دقت و حساسیتی که در تصویر برند و چگونگی دیده شدن آن دارد، بهترین خدمات در تمام حوزه‌های تولیدات ویدیویی تبلیغاتی، شما را در مسیر افزایش آگاهی از برند و فروش محصولات و خدمات، همراهی و راهنمایی می‌کند. تمام خدمات ما در حوزه تولید و تهیه انواع ویدیوهای تبلیغاتی، شامل مراحل زیر است که با توجه به درخواست و سفارش شما می‌تواند گسترده‌تر شود.
برخی از این مراحل و خدمات شامل موارد زیر است:

 • امروزه با گسترش فضای مجازی و رشد بی‌سابقه شبکه‌های اجتماعی بین افراد تهیه محتوا برای این شبکه‌ها بسیار مهم است، بهترین امر برای این فضا بدون شک تصویر است. عکس و فیلم کوتاه به علت حجم کم و راحتی انتقال و به اشتراک‌گذاریشان، ابزاری بسیار مهم در ارتباطات بازاریابی(مارکام) به شمار می‌روند و همچنین با در نظر گرفتن اینکه یکی از مؤثرترین روش‌های موجود برای جذب مخاطبان و اطلاع‌رسانی به مشتریان و ذی‌نفعان برای هر برند است، همین باعث شده است تا کانون تبلیغاتی کروشه با دقت و حساسیتی که در تصویر برند و چگونگی دیده شدن آن دارد، بهترین خدمات در تمام حوزه‌های تولیدات ویدیویی تبلیغاتی، شما را در مسیر افزایش آگاهی از برند و فروش محصولات و خدمات، همراهی و راهنمایی می‌کند. تمام خدمات ما در حوزه تولید و تهیه انواع ویدیوهای تبلیغاتی، شامل مراحل زیر است که با توجه به درخواست و سفارش شما می‌تواند گسترده‌تر شود.
  برخی از این مراحل و خدمات شامل موارد زیر است:
  o ایده‌پردازی و اتاق خلاقیت
  ایده‌پردازی، بخش مهمی از تولید فیلم یا ویدیوی تبلیغاتی و تلویزیونی است؛ چرا که ایده موجب مشخص شدن مسیر و اساس نوشتن فیلم‌نامه و حتی تولید است. هر ایده از چهار مرحله الهام، تخیل، توجه به محسوسات و فیلتر عقلانی عبور می‌کند و موجب پدید آمدن یک فیلم‌نامه خوب بر اساس استراتژی بازاریابی می‌شود.
  o فیلم‌نامه‌نویسی
  فیلم‌نامه ستون یک کمپین تبلیغاتی یا ویدیوی تبلیغاتی است. فیلم‌نامه باید قابل اجرا و و بر اساس بریف بازار هدف باشد و در همه نکات و پیام‌های اصلی شما را انتقال و در چشم بینندگان جذاب نشان داده شود.
  o کارگردانی برنامه یا تبلیغ تلویزیونی
  کارگردانی هنر و مهارتی است که طی سال‌ها تجربه به دست می‌آید و یک کارگردان حرفه‌ای و متخصص در حوزه ساخت آگهی‌های تبلیغاتی باعث می‌شود تا شما با هر امکانات و بودجه‌ای بهترین خروجی ممکن را داشته باشید و از همه مهم‌تر کمک می‌کند شما از مسیر اصلی تعیین شده در استراتژی بازاریابی خارج نشوید.
  o تأمین تجهیزات تولید برنامه تلویزیونی
  تجهیزات تولید برنامه‌های تلویزیونی یا تبلیغاتی گران و پرهزینه هستند و گاهی یافتن مناسب‌ترین ابزار فیلم‌برداری و ساخت ویدیو سخت و زمان‌بر است. کانون تبلیغاتی کروشه با تأمین تجهیزات مناسب و بروز برای تولیدات ویدیویی حرفه‌ای، شما را در این امر یاری می‌کند.
  o تدوین فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی
  تدوین یک فیلم یا ویدیو، خروجی شما را به بی‌نقص بودن نزدیک‌تر می‌کند. صدا‌گذاری، ویرایش رنگ، حذف بخش‌های اضافی و جذاب‌تر و مخاطب‌پسند کردن ویدیو و برنامه همگی بخش کوچکی از کار تدوین ویدیوهای تبلیغاتی و برنامه‌های تلویزیونی است.
  o خلق جلوه‌های بصری
  زمانی که ساخت صحنه‌ها و تصاویری در فیلم و ویدیو دشوار باشد، با استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری تخصصی این صحنه‌ها خلق و به فیلم اضافه می‌شوند.
بیشتر

• تهیه و تولید برنامه‌های تلویزیونی (TV production):
برنامه‌های تلویزیونی یکی از پر بازدیدترین و پربازده‌ترین راه‌ها جهت کسب اعتبار بیشتر و معرفی برند و شرکت خود به جامعه است. آژانس تبلیغاتی کروشه در تمام مراحل ساخت و کلیه امور مرتبط با تولید یک برنامه تلویزیونی کامل یا تبلیغات مرتبط و قابل پخش در تلویزیون، همراه شما است.
• تهیه و تولید فیلم داستانی (Preparation and production of fiction films):
فیلم‌های داستانی دارای رویدادهای غیر واقعی و خیالی هستند که تولید آن‌ها به نسبت تولید فیلم‌های رئال (واقعی) دشوارتر هستند و نیاز به تخصص ویژه در این امر دارند.
• ساخت انیمیشن کوتاه و بلند (Making short and long animations):
پویانمایی، نمایش سریع و متوالی تصاویری از اثر هنری دو بعدی یا سه بعدی، یا موقعیت‌های مدل‌های واقعی، برای ایجاد توهم حرکت است. شرکت تبلیغاتی کروشه با انجام همه مراحل تولید انیمیشن (ایده، فیلمنامه، کارگردانی، طراحی شخصیت، مدل‌سازی، رندر، تدوین و…) همراه شما خواهد بود.
• ساخت تیزر رئال و انیمیشن (Making real teasers and animations):
تیزر تبلیغاتی، ویدیوی تبلیغاتی کوتاهی است که طی آن ویژگی‌های جذاب کالا یا خدمات برند شما را در هر رسانه‌ی تبلیغاتی و ارتباطی به نمایش می‌گذارد. معمولا تیزر با آگهی‌های تلویزیونی اشتباه گرفته می‌شود؛ درحالی که تیزر می‌تواند در هر رسانه‌ای منتشر شود و تنها محدود به تلویزیون نیست.
• طراحی و ساخت موشن گرافیکس (Motion graphics):
موشن گرافیکس شامل اشکال، تصاویر، متن‌ها و لوگوهای متحرکی است که به شکل گرافیکی طراحی و سپس به صورت فیلم درمی‌آیند.(در بسیاری از مواقع بع علت حجم تیم تولید و سرعت اجرا نسبت به انیمیشن، گزینه بسیار مناسبتری است)

 • • مستند صنعتی (Industrial documentary):
  مستند صنعتی فیلمی شامل مراحل مختلف تولید کالا یا ارائه‌ خدمات و خط تولید و ارائه، معرفی شرکت و تیم متخصصان و تاریخچه و شکل‌گیری آن را به نمایش می‌گذارد. مستند صنعتی به مشتریان شما فرصت اعتماد و شناخت از نزدیک می‌دهد و شما را نسبت به رقیبانتان برجسته‌تر می‌کند.
  • ویدیوهای معرفی محصولات (Demo Videos)
  ویدیوهای معرفی محصولات، به شما این امکان را می‌دهد تا به مخاطبان و مشتریان خود محصولی را معرفی کنید. این ویدیوها می‌تواند به صورت آن‌باکسینگ یک محصول و نشان دادن محتویات آن باشد، یا به مشتریان نشان دهد که محصول مورد نظر چگونه کار می‌کند و همچنین جزئیات دقیق و بیشتری از کالا یا محصول شما به نمایش می‌گذارد.

  • ویدیوهای معرفی برند (Brand Videos)
  این مدل ویدیوها با هدف معرفی برند در کمپین‌های تبلیغاتی بزرگ یا برای بازاریابی به کمک اینفلوئنسرها و و ایجاد آگاهی از برند در میان جامعه هدف مورد استفاده قرار می‌گیرند و حول محور چشم‌انداز برند، مأموریت و هدف برند و محصولات و خدمات برند ساخته می‌شوند.
  • ویدیوهای رویدادهای برند (Event Videos):
  اگر برند شما میزبان یا شرک‌کننده در نمایشگاه، کنفرانس، همایش یا یک گردهمایی است، ویدیویی برای معرفی این رویداد برای جذب شرکت‌کننده‌های بیشتر یا برای نمایش نتایج آن، بهتر است این مدل ویدیو حتمااستفاده کنید.
  • ویدیوهای مصاحبه تخصصی (Expert Interviews):
  تهیه مصاحبه از متخصصین یا مدیران برند یکی از بهترین روش‌های اعتمادسازی در میان مخاطبین هدف شماست. وجود یک فرد تأثیرگذار در شرکت شما برای ساخت این ویدیو کافی است.
  این سبک از ویدیو مارکتینگ می‌تواند با هدف آشنایی با تیم برند یا بررسی تخصصی محصولات و خدمات یا صرفا جهت جلب اعتماد میان مشتریان شما باشد.
  • ویدیوهای آموزشی یا راهنمای استفاده از محصول یا خدمت (Educational or How-To Videos):
  ویدیوهایی با این مدل به مشتریان شما چیزی جدید آموزش می‌دهد؛ چیزهایی که شاید ندانند یا فراموش کرده باشند. این ویدیوها می‌توانند تمایز شما با سایر رقیبانتان را به خوبی نشان دهند و باعث می‌شوند مخاطبان شما درک بهتری از کسب و کار شما داشته باشند. تیم خدمات و فروش برند شما می‌تواند از این ویدیو در هنگام ارتباط با مشتری استفاده کند.
  • ویدیوهای توصیفی و توضیحی (Explainer Videos):
  ویدیوهای توصیفی به مخاطبان شما نشان می‌دهند که چرا به محصولات و خدمات شما نیاز دارند. بسیاری از این ویدیوها با ایجاد یک مسیر انتزاعی در ذهن مخاطب و با توجه به پرسونای آن‌ها، به حل مسئله‌ی احتمالی در زندگی آنان تهیه می‌شود.
  • ویدیوهای انیمیشینی و موشن‌گرافی (Animated Videos):
  یکی از محبوب‌ترین سبک‌های بازاریابی ویدیویی، استفاده از ویدیوهای انیمیشنی و موشن‌گرافیکس است؛ زیرا به کمک آن می‌توان موضوعاتی را که درک آن‌ها سخت یا تولید آن‌‌ها در واقعیت دشوار است را به راحتی به بینندگان نشان داد.
  • ویدیوهای بررسی موردی و نظرات مشتری (Case Study and Customer Testimonial Videos):
  جامعه هدف شما به دنبال این است تا بداند محصول یا خدمت شما چگونه می‌تواند به آن‌ها در حل مشکلاتشان کمک کند. یکی از بهترین راه‌ها برای پاسخ به این نیاز تهیه ویدیویی از مشتریان وفادار و رضایتمند شماست زیرا آن‌ها بهترین سفیر و سخن‌گوی شما در جامعه هستند پس چرا از آن‌ها استفاده نکنید؟
  • ویدیوهای زنده یا لایو (Live Videos):
  ویدیوهای لایو به بینندگان شما تجربه‌ای خاص و پشت صحنه‌مانند می‌دهد و همچنین باعث طولانی‌تر شدن زمان پخش و تعامل بیشتر با آنان می‌شود.
  با توجه به آمار گوگل در سال ۲۰۲۱، ۸۵% از مردم حداقل یک ویدیوی زنده را هر سال تماشا می‌کنند.
  • ویدیوهای ۳۶۰ درجه و واقعیت مجازی (۳۶۰° & Virtual Reality Videos):
  با ویدیوهای ۳۶۰ درجه، بینندگان شما می‌توانند با اسکرول (پیمایش) محتوای شما را از هر زوایه مشاهده کنند به شکلی که انگار درون محتوا حضور دارند.
  ویدیوهای ۳۶۰ درجه به برند شما این امکان را می‌دهد تا تجربه مشابهی از حضور در یک رویداد متناسب با برندتان را به بینندگانتان ببخشید.
  • ویدیوهای واقعیت افزوده (Augmented Reality (AR) Videos):
  این سبک از ویدیوها نسل جدیدی از تکنولوژی در ویدیو مارکتینگ است. به شکلی که به چیزی که درحال مشاهده آن هستید، یک لایه دیجیتالی اضافه می‌کند و به این شکل مخاطبین شما می‌توانند بدون نیاز به صرف انرژی تغییراتی که می‌هخواهند را در فضا ایجاد کنند.
  ویدیوهای واقعیت‌ مجازی (VR) نیز مانند ویدیوهای ۳۶۰ درجه بینندگان را در تجربه‌های مشابه قرار می‌دهد با این تفاوت که برای آن‌ها این امکان را فراهم می‌آورد تا تجربه خود را کنترل و در آن سیر کنند.

بیشتر
 • عکاسی تبلیغاتی ترکیبی از هنر و صنعت است؛ شاید با یک دوربین بتوان عکس‌های خوبی تهیه کرد اما بدون امور تبلیغاتی روشمند و حساب شده، نمی‌توان از هر عکس یا فیلمی به عنوان تبلیغ استفاده کرد. شناخت نور، حجم و سایه‌ها و همچنین با برخورداری از امکانات به‌روز و مجهز آتلیه همه امری حیاتی برای اثربخشی یک عکس تبلیغاتی هستند. کانون تبلغاتی کروشه با در نظر گرفتن یک تیم حرفه‌ای عکاسی و به کارگیری ابزارهای حرفه‌ای عکاسی و نورپردازی، بستری مناسب را برای تهیه و ویرایش عکس تبلیغاتی ـ صنعتی ایجاد کرده است.
   انواع خدمات عکاسی صنعتی-تبلیغاتی:
  • عکاسی تبلیغاتی (Advertising photography):
  اولین چیزی که در هر تبلیغ چه به صورت آنلاین و چه آفلاین به آن توجه می‌شود، طراحی گرافیک و محتوای تصویری آن است. عکاسی تبلیغاتی به همین منظور، با بهره‌گیری از اصول هنری و تکنیک‌های فنی و تخصصی، از محصولات و خدمات برند با هدف معرفی و تبلیغ آن‌ها انجام می‌شود.
  • عکاسی صنعتی (Industrial photography):
  تهیه عکس از هر موضوعی که با فعالیت‌های برند یا شرکت مرتبط باشد، یعنی یا خود محصول یا خط تولید آن را عکاسی صنعتی می‌گویند. این عکس‌ها ممکن است در تبلیغات نیز استفاده شوند اما تمرکز آن‌ها جنبه صنعتی عکس است.
  • عکاسی مدلینگ تبلیغاتی (Advertising modeling photography):
  عکاسی مدلینگ این روزها با هدف نمایش کالا یا خدمت با استفاده از انسان‌های خوش‌ظاهر یا به اصطلاح مدل است. این افراد می‌توانند بازیگر، خواننده، ورزشکار و هنرمندی مشهور با کازیرمای بالا یا صرفا مدلی خوش‌ظاهر برای تأثیر بیشتر روی مخاطب و بهتر جلوه کردن محصول یا خدمت باشند.
  • عکاسی صنعتی از کارخانجات و خطوط تولید (Industrial photography of factories):
  یکی از مهم‌ترین بخش‌های عکاسی صنعتی، عکاسی از کارخانه‌ها و خطوط تولید است؛ به این علت که با عکاسی از آن‌ها شما می‌توانید ابهت خود را به رقبا نشان دهید و ذی‌نفعان و مشتری‌های خود را مجذوب تخصصی و حرفه‌ای بودن روند تولید کنید.
  • عکاسی صنعتی از موسسات خدماتی (Industrial photography of service institutions):
  یکی از مؤثرترین راه‌های تبلیغات برای مؤسسات خدماتی، عکاسی از روند ارائه خدمات و محیط است تا بتوان به کمک آن، اعتماد مخاطب را جلب کرد تا مجاب شوند از برند شما خدمات بگیرند.
  عکس‌های صنعتی از خدمات باید به شکلی واقعی و مجذوب‌کننده باشند تا باورپذیرتر باشند و بتوان از آن‌ها در جهت تبلیغات استفاده کرد.
  • عکاسی از سمینارها و همایش‌های برند (Photography of seminars and conferences):
  فعالیت‌های برند، سبب زنده نگه‌‌داشتن اجتماعی آن می‌شود، بنابراین حائز اهمیت است تا این فعالیت‌ها ثبت و به اشتراک گذاشته شوند. عکاسی از سمینارها و همایش‌هایی که برند، اسپانسرینگ آن را برعهده دارد یا در آن‌ها حضور دارد، می‌تواند امر مفیدی در این راستا باشد که تیم عکاسی و اجرای کمپین و برگزاری ایونت کروشه با گردهم‌آوری بهترین‌ها در این حوزه، می‌‌تواند در هر عرصه به شما یاری رساند.
  • عکاسی هوایی (Aerial photography):
  عکاسی هوایی یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای ثبت شکل ظاهری کارخانه یا ساختمان یا حتی ایونت‌های بزرگ یا روند برگزاری یک پروژه کاری است. این شکل از عکاسی به دلیل تازگی و خاص بودن، در جذب مخاطب بسیار مؤثر است که با تجهیزات مخصوص و تخصصی انجام می‌شود.
  • عکاسی ۳۶۰ درجه (degree photography 360):
  این روزها کاربرد عکس‌های ۳۶۰ درجه به قدری گسترش یافته است که در هرجایی قابل مشاهده هستند. در گذشته با عکس‌برداری از همه‌ی زوایای یک محصول یا محیط عکس‌برداری ۳۶۰ درجه انجام می‌شد، اما با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن دوربین‌های ۳۶۰ می‌توان از محیط یا محصول به طور واقعی عکس ۳۶۰ گرفت تا مخاطب بتواند آن‌ها را در هر زاویه‌ای بررسی و سپس اقدام به خرید کند.
  • عکاسی هدشات از کارکنان (Headshot Photography):
  همان‌قدر که حرفه‌ای بودن در زمینه فروش و تولید مهم است، حرفه‌ای جلوه کردن کارکنان شرکت و مؤسسه نیز بسیار مهم است. این امر نه تنها باعث ایجاد ارتباط عمیق‌تر میان کارکنان، مشتریان و بازدیدکنندگان می‌شود، بلکه برای جذب نیرو نیز بسیار مفید است.
  عکاسی هدشات یا عکسای برای پروفایل، به حرفه‌ای‌تر نمایان شدن شما کمک می‌کند؛ چرا که مخاطب شما را متوجه خواهد کرد با شخصی متخصص و مسئولیت‌پذیر در ارتباط است.
  عکاسی پروفایل از کارمندان به یک پارچه شدن محیط کار از جمله سایت و CRM نیز منجر می‌شود.
بیشتر

Service Process

پروسه سفارش ویدیو مارکتینگ و انتخاب تیم اجرایی

۱

Content Strategy

استراتژی محتوا

۲

Web&App

وبسایت و اپلیکیشن

۳

Social Media

شبکه‌های اجتماعی

۴

Start

شروع پروژه

۵

Evaluation

ارزیابی و گزارش

در مرحله اول مسیر همکاری با کانون تبلیغاتی کروشه، شما با برقراری تماس با واحد بازاریابی کروشه، اعلام می‌کنید که چه خواسته و نیازی دارید و تیم ما با ارائه مشاوره، به شما مناسب‌ترین خدمات ممکن را با توجه به بودجه مدنظرتان به شما اعلام می‌کند.
سپس فرم بریف برای شما ارسال می‌شود که در آن هر اطلاعاتی که برای همکاری با ما لازم است ذکر شده است. تیم بازاریابی در پر کردن این فرم به شما کمک می‌کند تا اطلاعات کامل و خواسته شما روشن باشد تا در مسیر هدف سریع‌تر قدم بردارید.
در مرحله بعدی با برگزاری جلسه، مناسب‌ترین گزینه‌ها به شما ارائه می‌شود و پس از تأیید و توافق بر سر گزینه و استراتژی دقیق، باقی مراحل پروژه با شرکت شما هماهنگ و قرارداد تنظیم و پروژه انجام می‌شود.
نکته اصلی در همکاری با تیم ویدیو مارکتینگ کروشه، تنها در کیفیت کار و استراتژی دقیق نیست بلکه پس از تحویل پروژه و انتشار آن، میزان موفقیت ویدیو اندازه‌گیری می‌شود و در صورت لزوم استراتژی تبلیغاتی اصلاح می‌گردد.

تعرفه خدمات ویدیو مارکتینگ و نحوه قیمت‌گذاری خدمات به چه صورت است؟

قیمت‌گذاری برای خدمات ویدیو مارکتینگ (بازاریابی ویدیویی) با توجه به عوامل مختلفی انجام می‌شود. به عنوان مثال، نوع ویدیو تبلیغاتی مد نظر برند شما، عوامل تولید و تعداد آنان، کیفیت کار با توجه به بودجه شما و هدفی که در نظر دارید، تعداد لوکیشن‌های فیلم‌برداری یا عکاسی، میزان خدمات ارائه شده و زمان فیلم، تعداد بازیگرها، ابزارهای استفاده شده (پیشرفته یا معمولی)، محل فیلم‌برداری یا عکاسی (داخل یا خارج ایران) بستگی دارد.
شما می‌توانید طی تماس با واحد مارکتینگ کروشه، با اعلام بودجه برند خود از نحوه قیمت‌گذاری‌ها به طور دقیق مطلع شوید.

محاسبه قیمت

Cost Calculation

OUR WORK

Keep on Knowing

به دانستن ادامه دهید

ویدیو مارکتینگ چیست؟

ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی زیرمجموعه دیجیتال مارکتینگ و مرتبط با بازاریابی محتوایی است که طی آن ویدیوی تبلیغاتی متناسب با استراتژی تبلیغاتی برند برای ارتقا یا معرفی برند، محصولات و خدمات طراحی و تولید می‌شود.
برخلاف محتواهای دیگر، ویدیو با احساسات آدمی پیوند عمیقی خورده است که باعث می‌شود تأثیر چندین برابری روی مخاطب داشته باشد و در محیط آنلاین به راحتی جلب توجه می‌کند.

تاریخچه ویدیو مارکتینگ

همه چیز از سال ۱۹۴۱ در یک شرکت سازنده ساعت مچی آغاز شد. زمانی که این شرکت تصمیم گرفت اولین تبلیغ تلویزیونی خود را در بر شبکه‌ی تلویزیونی نیویورک میان بازی یانکی به نمایش درآورد و رفته رفته تمام شرکت‌های بزرگ از جمله اپل به تبلیغات تلویزیونی اضافه شدند و رقابت میان آن‌ها زمینه‌های پیشرفت این عرصه را فراهم کرد.

سپس در سال ۱۹۹۲ و ۱۹۹۵ اولین ویدیوهای وایرال پدید آمدند. اما مهم‌ترین اتفاق ممکن یک دهه بعد رخ داد: متولد شدن بزرگ‌ترین پلتفرم ویدیوهای آنلاین یعنی یوتیوب. آن زمان بود که برندهای پیش‌رو مانند نایکی از این فرصت استفاده کرده و ویدیوهایی ساختند که به اولین ویدیو با آمار بازدید یک میلیونی تبدیل شدند.

یک سال بعد، گوگل متوجه اهمیت و محبوبیت جستجوی ویدیو و امکان بازاریابی در آن شد و یوتیوب را به قیمت ۱.۶۵ میلیارد دلار آمریکا خریداری کرد و از آن پس، درآمدزایی از تعداد بازدید و بازاریابی ویدیویی شکل امروزی‌تری به خود گرفت تا به این مرحله رسید.

مزایای استفاده از ویدیو مارکتینگ

 • به شما اعتماد می‌کنند!

ویدیو می‌تواند به طرز چشم‌گیری پیوند و تعامل ایجاد کند. شما با دیدن یک چهره یا تصویر و همزمان شنیدن صدا و خواندن متن، تأثیری چند برابری در ذهن مخاطبان خود ایجاد کنید.

تصور کنید از این امکان برای جلب اعتماد گروه هدف خود استفاده کنید تا با دیدن، شنیدن و تفکر درباره مخصول یا خدمت شما، ترغیب به خرید شوند.

 • مانند ویروس گسترش می‌یابد!

در عصر حاضر که محتواب ویروسی حرف اول را می‌زند، ساخت ویدیوهایی که قابلیت به اشتراک‌گذاری بیشتری داشته باشند، نشانه برنده بودن است.

هر قدر ویدیوی شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود، مخاطب بیشتری جذب خواهید کرد. ساخت یک ویدیوی خلاق و کوتاه می‌تواند آن‌قدر تأثیرگذار باشد که مردم نا‌خودآگاه آهنگ یا شعر شما را زمزمه کنند و به این گونه در ذهن بینندگان ماندگار خواهید شد.

 • خوراک مورد علاقه‌ی موتورهای جستجو است!

طبق آمار وب‌سایت‌هایی که ویدیوهای خوبی در صفحات خود دارند، ۵۳ برابر بهتر از سایر وب‌سایت‌ها دیده می‌شوند. اما ویدیوها به صورت مستقیم در رتبه‌بندی موتورهای جستجوگر نقشی ندارند. پس علت آن چیست؟

در پاسخ باید گفت که یکی از عوامل مهم در سئو این است که مخاطب زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند و تماشای یک ویدیو در کنار محتواهای دیگر، کمک بسیاری به رتبه‌بندی سایت شما در صفحات مرورگر می‌کند.

همچنین ویدیوها پنتانسیل خوبی برای افزایش بک‌لینک‌ها دارند و شما با وجود ویدیوهای خوب در وب‌سایت خود، می‌توانید نظر هر گروه یا هر سایت دیگری را به خود جلب کنید.

 • میان‌بری به سمت فروش است!

استفاده از ویدیو مارکتینگ در قسمت‌های مختلف خرید مشتری می‌تواند آن‌ها را سریع‌تر به سمت خرید سوق دهد و نرخ تبدیل را افزایش دهد. ویدیو باعث افزایش درک مشتری از محصول یا خدمت شما می‌شود و به آن‌ها کمک می‌کند تا راحت‌تر تصمیم بگیرند. طی نظرسنجی‌های انجام شده ۹۰% شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که با کمک محتوای ویدیویی تصمیم راحت‌تری برای خرید می‌گیرند.

 • عصای دست ایمیل مارکتینگ است!

مطالعات نشان داده‌اند که ایمیل‌های حاوی لینک یک محتوای ویدیویی ۱۹% افزایش در آمار باز شدن و ۶۵% افزایش آمار کلیک را به همراه دارد. این در حالی است که محتوای متنی در حال افزایش آمار لغو اشتراک است.

 • در ذهن مخاطب حک می‌شود!

شاید با خواندن یک متن به صورت عادی، پس از سه روز الی یک هفته چیز زیادی از آن به خاطر نداشته باشید. حتی اگر تنها مطلبی را بشنوید یا فقط آن را ببینید نیز حدود ۱۰ الی ۶۰% آن را به یاد خواهید آورد. اما استفاده همزمان از تصویر و صدا شانس به خاطر آوردن آن را تا ۸۰% افزایش می‌دهد.

پس با دانستن این موضوع بدیهی است که استفاده از ویدیو در بازاریابی کسب و کار، کاملا ارزشش را دارد و ملزم به اجرا است.

 • تنبل‌ترین‌ها نیز جذبتان می‌شوند!

دیدن یک ویدیو با صرف کمترین انرژی، بیشترین اطلاعات را به بینندگان منتقل می‌کند. این موضوع یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت محتوای ویدیویی در عصر حاضر است.

 • دعای خیر کاربران موبایل پشت شما خواهد بود!

خواندن یک متن طولانی در صفحه موبایل مقداری آزاردهنده است و این مشکل بزرگی برای کاربرانی است که از تلفن همراه هوشمند خود برای انجام کارهای روزمره خود استفاده می‌کنند.

با استفاده از ویدیو تمام مخاطبان، چه کاربران موبایل و چه دستگاه‌های دیگر، می‌توانند بدون زحمت هر اطلاعات مفیدی را که لازم دارند، به دست آورند.

قدم به قدم در سرزمین بی‌مرز برای رسیدن به هدف

برای حاصل شدن بهترین نتیجه در تولید یک ویدیوی تبلیغاتی چند گام اصلی وجود دارد که با رعایت اصول آن‌ها می‌توانید با بودجه مناسب، بهترین ویدیوی تبلیغاتی ممکن را داشته باشید.

 • گام اول: استراتژی

استراتژی مهم‌ترین عامل در موفقیت یا شکست یک پروژه تبلیغاتی است که با تمرکز بر آن می‌توانیم بهترین نتیجه را از پروژه پیش‌رو داشته باشیم. برای داشتن یک استراتژی موفق نیاز است به هشت جزء اصلی آن توجه کنیم:

 • انتخاب پیام اصلی
 • مخاطبان و گروه هدف
 • تمرکز روی نتایج
 • هدف‌گذاری واقع‌بینانه
 • تهیه فراخوان
 • در نظر گرفتن درآمد و بودجه
 • تعیین دقیق هدف نهایی
 • یکپارچه‌سازی استراتژی بازاریابی

با دانستن هر یک از این نکات، شما و تیم تولید ویدیو می‌توانید به راحتی در مسیری درست و مشخص حرکت کنید و احتمال انحراف و خطا را به حداقل برسانید.

گام دوم: تولید درست

برای داشتن یک خروجی مناسب باید بتوانید ۶ بخش زیر را با جزئیات کامل شرح دهید. اینگونه خروجی که تحویل می‌گیرید به چیزی که انتظار داشتید نزدیک‌تر است:

 • نوع ویدیو (می‌تواند هر یک از انواع ویدیو مارکتینگ باشد.)
 • مضمون ویدیو یا درام (حسی که قرار است به مخاطب القا شود؛ مانند خشم، خوشحالی، ترس و…)
 • سطح ویدیو (مشخص کنید ویدیوی مد نظرتان برای کدام گروه از جامعه ساخته می‌شود؛ می‌تواند متخصصان، مدیران و کارمندان و… را شامل شود.)
 • بودجه (چه مقدار سرمایه برای تولید ویدیوی تبلیغاتی می‌توانید صرف کنید و این پول از کجا تأمین می‌شود.)
 • سطح عوامل و نوع تجهیزات (مهم است که مشخص کنید می‌خواهید یک ویدیوی معمولی داشته باشید یا یک ویدیوی تمام حرفه‌ای با آخرین تکنولوژی‌ها)
 • تدوین (شامل سنجه‌هایی نظیر رنگ‌ها، مدت زمان ویدیو، میکس صدا و جلوه‌های ویژه می‌شود.)
 • سبک موسیقی (موسیقی نقش مهمی در القای حس به مخاطب ایفا می‌کند. موسیقی کلاسیک، هیجانی، طنز و… هر یک در نوع ویدیو و داستان تأثیرگذار هستند.)

گام سوم: انتشار ویدیو

انتشار ویدیو بخش نهایی مرحله تولید یک ویدیوی تبلیغاتی است. (اندازه‌گیری موفقیت و بازده در مرحله بعد از تولید قرار دارد.) این عمل نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق و استراتژی حرفه‌ای است. این گام دارای تو فاکتور اصلی یعنی زمان و پلتفرم است که هرکدام نقشی مهم در این مرحله ایفا می‌کنند.

انتشار ویدیوی تبلیغاتی نیازمند حضور تیمی متخصص در این حوزه است زیرا این امر نقش مهمی در میزان بازگشت سرمایه شما که صرف تولید شده است ایفا می‌کند. کانون تبلیغاتی کروشه متفخر است تا شما را در این امر همراهی کند.

منبع این قسمت از مطلب کتاب ویدیو مارکتینگ است که توسط آقای احسان نظری به تألیف درآمده است.

ادامه مطلب

KOROSHEH

Advertising Agency

Frequently Asked Questions

سوالات پرتکرار

ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی مرتبط با بازاریابی محتوایی و زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ است و طی آن ویدیوی تبلیغاتی متناسب با استراتژی تبلیغاتی برند برای ارتقا یا معرفی برند، محصولات و خدمات طراحی و تولید می‌شود.

امروزه که محتوای ویروسیی حرف اول را در رسانه‌ها می‌زند، هر قدر ویدیوی شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود، مخاطب بیشتری جذب خواهید کرد. ساخت یک ویدیوی خلاق و کوتاه می‌تواند آن‌قدر تأثیرگذار باشد که مردم نا‌خودآگاه آهنگ یا شعر شما را زمزمه کنند و به این گونه در ذهن بینندگان ماندگار خواهید شد.

بیش از ۸۱% از بازاریابان موفق و برندهای بزرگ گزارش کرده‌اند ویدیومارکتینگ یکی از مهم‌ترین بخش‌های دیجیتال مارکتینگ آ‌ن‌‌ها بوده است و ۱۹% آن‌ها اعلام کرده‌اند که برنامه‌هایی برای انجام آن در استراتژی تبلیغات خود دارند.

تیم ویدیو مارکتینگ کانون تبلیغاتی کروشه با تجربه‌ای که طی سال‌ها همکاری با برندها و کسب و کارهای گوناگون به دست آورده است، با طراحی استراتژی مناسب با اهداف شما (مانند ارائه مارکام و…) و تسلطی که بر این حوزه دارد، می‌‌تواند از ابتدایی‌ترین قدم‌ها در سرزمین بی‌مرز ویدیو مارکتینگ تا به ثمر رسیدن اهداف شما، همراهتان باشد.

موشن گرافی شامل اشکال، تصاویر، متن‌ها و لوگوهای متحرکی است که به شکل گرافیکی طراحی و سپس به صورت فیلم درمی‌آیند.(در بسیاری از مواقع به علت حجم تیم تولید و سرعت اجرا نسبت به انیمیشن، ساخت موشن‌گرافی گزینه بسیار مناسب تری است. البته باز هم به کاربرد و اهداف برند در این زمینه بستگی دارد. )

قیمت‌گذاری برای خدمات ویدیو مارکتینگ (بازاریابی ویدیویی) با توجه به عوامل مختلفی انجام می‌شود. این عوامل شامل نوع ویدیو تبلیغاتی مد نظر برند شما، عوامل تولید و تعداد آنان، کیفیت کار با توجه به بودجه شما و هدفی که در نظر دارید، تعداد لوکیشن‌های فیلم‌برداری یا عکاسی، میزان خدمات ارائه شده و زمان فیلم، تعداد بازیگرها، ابزارهای استفاده شده (پیشرفته یا معمولی)، محل فیلم‌برداری یا عکاسی (داخل یا خارج ایران) هستند.

Contact Us

.

ما از کوکی ها برای بهبود تجربه مرور شما و ارائه محتوا و تبلیغات شخصی سازی شده استفاده می کنیم. با ادامه استفاده از وب سایت ما، با استفاده از کوکی ها مطابق با خط مشی کوکی ما موافقت می کنید.