بازی پوکمن، شوکر بازاریابی!

دوشنبه, 04 مرداد 1395 ساعت 13:01
به این مقاله امتیاز دهید
(2 رای‌ها)
بازی پوکمن، شوکر بازاریابی! - 5.0 out of 5 based on 2 reviews

این روز ها به سرعت باور نکردنی، اطراف ما را پوکمن بازان گوشی به دست سر به هوا احاطه کرده اند. 
بازی ای که از لحاظ آنلاین بودن کاربران، رکورد تمامی شبکه های اجتماعی را ظرف یک هفته از آن خود کرد. کمپانی پوکمن از زیر مجموعه های nintendo ( نینتندو - غول بازی های مجازی) برای پیشبرد بازی خود و جذب مخاطبین بیشتر دست به تبلیغات متنوعی زده است از جمله ویدئو زیر که مشاهده می نمایید.

تصاویر به کار رفته در این تبلیغ به گونه ای است که این حس را تلقین می کند که با نصب این بازی، شما به مکان های مختلف حرکت یا سفر می نمایید و با افراد جدید آشنا می شوید. اما همه ما می دانیم که این موضوع در بازی های رایانه ای و بخصوص موبایلی اصلا صدق نمی کند، و وقتی شما شروع به بازی کردید دیگر در یک دام بزرگ افتاده اید که ساعت ها از وقت شما را می گیرد و در نهایت چیزی جز هزینه اضافه و امتیاز های واهی برای شما نمی گذارد.
با تمام نکات منفی این گونه فضا ها که انسان را نه تنها از جامعه و طبیعت به شدت دور کرده است، اما با نگاه صرف بازاریابی، تبلیغات و حتی فروش می شود گفت یک نمونه موفق و قابل بررسی است. سرعت و انعطاف شرکت پوکمن در مقابل واکنش های مردم و ارائه راه حل و پیشنهادات جدید برای ترغیب کردن بیشتر و بیشتر افراد در تمام دنیا و همچنین گیمیفیکیشن (gamification )، یک نمونه جالب و مثال زدنی است، که در پست های آینده به چند نمونه آن اشاره خواهیم کرد.

خواندن 351 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 04 مرداد 1395 ساعت 13:18


نوشتن دیدگاه


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید