نوآوری های حوزه بازاریابی محتوا کدامند؟

یکشنبه, 18 مهر 1395 ساعت 15:59
به این مقاله امتیاز دهید
(0 رای‌ها)
5. Whole Food: کمک و آموزش مشتریان

این شرکت به سختی کار می کند تا بتواند خود را نه به عنوان یک فروشگاه خواربارفروشی بلکه به عنوان یک انتخاب برای سبک زندگی معرفی کند. این شرکت تلاش می کند شیوه زندگی سالم را در میان افراد ترویج دهد و آنها را در مورد غذاهایی که می خورند آگاه سازند. این شرکت توانسته است به خوبی قوانین موجود را در بازاریابی محتوای خود بگنجاند. به عنوان مثال مقالاتی در مورد خرید غذاهای سالم با بودجه اندک یا تغییر رژیم غذایی توانسته است مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. مهم تر از همه این است که این سایت از یک زبان فعال استفاده می کند که همین امر باعث شده است مخاطب احساس کند نقش فعالی در تجربیات موجود داشته است.
چگونه می توان از خلاقیت این شرکت استفاده کرد؟

شما نیز می توانید با تولید و انتشار محتوای جامع و تعاملی، مشتریان جدیدی را به دست آورید و ارتباطات پایداری با مخاطبان موجود داشته باشید. داشتن یک زندگی سالم چیزی است که شرکت Whole Foods برای رسیدن به آن تلاش می کند . محتوای تولیدی نیز از همین ایده پشتیبانی می کند. محتوایی ایجاد کنید که واقعا بتواند به مخاطب کمک کند و مشکلات او را حل نماید.

6. Coca-Cola-ایجاد همزمان تجربه شخصی و جهانی:

همانطور که می دانید کوکا کولا یکی از برندهای شناخته شده در جهان است. احساسی که نوشیدن نوشابه های کوکا کولا در یک روز گرم تابستانی به افراد منتقل می کند یک تجربه جهانی است. در کمپین ایجاد شده این شرکت تلاش کرده است تجربه ناب و منحصر به فردی در اختیار هر فرد قرار دهد. تنها کاری که این شرکت انجام داده بود این است که نام افراد را بر روی قوطی ها و بطری های نوشابه چاپ کرده بود.

به همین خاطر افراد می توانستند از همین طریق شناسایی شوند. در این کمپین و سایر تکنیک های بازاریابی شرکت کوکا کولا، تلاش شده است که یک تجربه مشترک بنیادین ایجاد گردد و همه افراد را در این طرح درگیر سازد. در مرحله بعدی، مشتریان می توانستند نام ها و عناوین مختلفی را در بطری ها داشته باشند و آن را سفارشی سازی نمایند.

چگونه می توان از این خلاقیت استفاده کرد؟
کوکا کولا با ایجاد تجربه منحصر به فرد و قابل اشتراک توانسته است الهام بخش مخاطبان خود باشد. این شرکت توانسته است از همین طریق مخاطبان را تشویق کند در کمپین بازاریابی شان شرکت کنند. افراد دوست دارند نام خود یا دوستانشان را بر روی بطری های موجود در فروشگاه پیدا کنند. برخی از آنها حتی عکس خود را در کنار بطری انداخته بودند و در صفحه شخصی خود در فیس بوک منتشر کرده بودند. محتوای خود را به گونه ای شخصی سازی کنید که با مخاطبانتان ارتباط برقرار کند.

 

7. Farmers Insurance: قدرتمندسازی مشتریان با نکات و پشتیبانی افراد حرفه ای
این شرکت تلاش می کند با ایجاد محتوای مناسب، مشتریان و مخاطبان خود را قدرتمندتر کنند. این شرکت سعی می کند مشتریان خود را به گونه ای آموزش دهد که تخصص کافی در آن موضوع را به دست آورند. این سایت اطلاعات مفید و عملی در اختیار افراد قرار می دهد. در این سایت می توانید طیف وسیعی از مقالات مختلف را در مورد مسائل متفاوت پیدا کنید.
چگونه می توان از این خلاقیت استفاده کرد؟ این سایت مکان عالی برای شروع کارهای مختلف است زیرا نکات مختلفی توسط افراد حرفه ای منتشر می شود. اگر محتوای موجود نتواند پاسخی برای مشکلات ارائه کند، مشتریان Farmers Insurance می توانند با متخصصان مربوطه در تماس باشند و از راهنمایی های آنان بهره مند شوند. از محتوای خود برای حل مشکلات مخاطبان استفاده کنید.

 

8.New York Times- در آغوش گرفتن فناوری های جدید برای مرتبط ماندن
در دنیای دیجیتال امروز، جای شگفتی است که رسانه های چاپی هنوز زنده مانده اند و به کار خود ادامه می دهند. باور اینکه همیشه جایگاه ویژه ای برای رسانه های چاپی همچون کتاب، مجله و کاغذ در فرهنگ های مختلف وجود خواهد داشت بسیار دشوار است. شرکت هایی که در حال تولید چنین مواردی هستند در حال ناپدید شدن هستند و همین امر نشان می دهد که رسانه های چاپی برای زنده ماندن باید تلاش کنند. نیویورک تایمز یکی از رهبران پیشرو در دنیای رسانه های چاپی است. با استفاده از واقعیت مجازی، نیویورک تایمز توانسته است روش های جدیدی را برای تجریه دنیای موجود در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.
چگونه می توان از این ایده استفاده کرد؟ نیویورک تایمز نه تنها محتوای منحصر به فرد برای Google Cardboard ایجاد می کند بلکه این محتوا را برای بازدید کنندگانی که از صفحه نمایش های شخصی استفاده می کنند سازگار کرده است. افرادی که دوست ندارند از Google Cardboard استفاده کنند یا استفاده از واقعیت مجازی را دوست ندارند می توانند به گونه ی دیگری از محتوای موجود استفاده کنند. این یک نمونه عالی برای سازگار کردن محتوا با تمامی روش هایی است که افراد از آن استفاده می کنند.

نتیجه گیری:
حالا زمان آن فرا رسیده است که در ایده های تولید محتوا تجدید نظر کنید. شما می توانید با به دست آوردن ایده های ناب، برند خود را بسازید و مخاطبان را به تعامل وادارید. اجازه دهید در پایان کار خلاصه ای از موارد بیان شده در این مقاله را با هم مرور کنیم.
•محتوایی ایجاد کنید که افراد دوست دارند به اشتراک بگذارند. دلیل این اشتراک می تواند سرگرم کننده بودن ، قدرتمند بودن، جذاب بودن یا ارزشمند بودن محتوای شما باشد.
• محتوای منحصر به فردی ایجاد کند حتی اگر مجبور هستید از موارد قدیمی استفاده کنید.
•هر جایی که می توانید تجربیات موجود را شخصی سازی کنید.
•داستانی را تعریف کنید که افراد با آن ارتباط برقرار کنند.
•به مخاطبان خود چیزی را یاد بدهید.
•محتوای خود را با روش های جدید و پلتفرم های مختلف سازگار کنید.

 

از مقالات شرکت کروشه در بخش دیجیتال مارکتینگ  و وبلاگ  این سایت دیدن فرمایید.

منبع

خواندن 340 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 25 آذر 1395 ساعت 09:56

مقالات مرتبط بیشترنوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید