8 استراتژی جالب برای بیش فروشی( upselling ) - بخش دوم

دوشنبه, 12 مهر 1395 ساعت 08:41
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
8 استراتژی جالب برای بیش فروشی( upselling ) - بخش دوم - 5.0 out of 5 based on 1 review

5. دادن ایده مناسب:

مشتریان شما باید چرایی خرید کالا یا خدمات اضافی را به خوبی درک کند. اگر شما به یک مشتری بگویید که باید هزینه بیشتری بر روی رسانه های اجتماعی صرف کند اما هیچ دلیل منطقی برای اینکار فراهم نکنید ممکن است به اشتباه متوجه شود که شما قصد دارید پول اضافی از او بگیرید . اگر می خواهید خدمات یا کالای جدیدی به مشتری خود ارائه کنید آن را به شکل یک ایده در بیاورید و در اختیار او قرار دهید.

اگر فرصتی برای کمک به افزایش تعداد سرنخ های مشتری از طریق بازاریابی ایمیل می بینید، تیم شما باید یک برنامه واقعی برای اینکار ارائه کند. شما نمی توانید به او بگویید که باید هزینه بیشتری پرداخت کند. برای متقاعد کردن مشتری به دلیل منطقی نیاز خواهید داشت. سعی کنید به سادگی برنامه کاری را به او توضیح دهید و نحوه انجام کار را بگویید.

 

 لینک بخش اول  
6.بیش فروشی را با مراحل برجسته پروژه هماهنگ کنید:
پیدا کردن یک روش عالی برای دستیابی به مشتری و فروش محصولات بیشتر می تواند به نظر فریب انگیز برسد. اما اگر همه چیز به موقع انجام شود چنین نخواهد بود. بعد از تکمیل موفقیت آمیز یک پروژه یا مرحله مهمی از آن؛ سعی کنید به عقب برگردید و از مشتری خود بپرسید به چه چیز دیگری نیاز دارد و مرحله بعدی کار چیست. بحث و گفتگو در مورد آینده می تواند فرصت بهتری را در اختیار مشتری قرار دهد. بیش فروشی بعد از به وجود آمدن یک موفقیت و پیروزی بزرگ نیز بسیار موثر است زیرا مشتری دلیل کافی برای خرید را دارد.

 

7. قیمت های شفافی در اختیار مشتری خود قرار دهید:
برای لحظه ای خود را جای مشتری بگذارید. اگر کسی به شما بگوید که برای خدمات یا کالای مبهم باید هزینه بیشتری صرف کنید چه احساسی خواهید داشت؟ در این شرایط مشتری احساس می کند که فروشنده یا شرکت  مورد نظر قصد دارد از او سوء استفاده کند. قیمت گذاری بر روی خدمات و کالاها نباید به گونه ی اسرار آمیزی انجام شود.

زمانی که می خواهید بیش فروشی را آغاز کنید، باید اطلاعات شفافی در مورد قیمت ها فراهم آورید.مطمئن شوید که مشتریان شما قیمت های پروژه جدید را به درستی می دانند. اگر مشتری بداند که هزینه پرداخت شده قرار است در چه منابعی صرف شود حتما احساس خوب و راحتی خواهد داشت.

8.گرایش های موجود را شناسایی کنید و از آن در فرآیند فروش خود استفاده کنید:
زمانی که توانستید به مشتریان خود کالاها یا خدمات بیشتری بفروشید، باید ایده بهتری را در مورد مشتریان خود توسعه دهید. جنبه های مشترک در میان مشتریان را پیدا کنید و از گرایش های موجود در فرایند فروش استفاده نمایید.


منبع

خواندن 914 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 04 دی 1395 ساعت 14:31


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید