8 استراتژی جالب برای بیش فروشی( upselling )

یکشنبه, 11 مهر 1395 ساعت 08:58
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
8 استراتژی جالب برای بیش فروشی( upselling ) - 5.0 out of 5 based on 1 review
آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که در یک فست فود سفارش غذا بدهید و فروشنده پیشنهاد سیب زمینی سرخ کرده را نیز بدهد؟ این یک مثال کلاسیک از بیش فروشی یا همان upselling است. بیش فروشی تکنیکی برای فروش است که سعی می کند به مشتری فعلی خدمات یا کالای اضافی بفروشد. در میان آژانس ها و فریلنسرها، بیش فروشی به معنی فریب مشتری است. بر اساس مطالعات انجام شده در سال 2016،
51 درصد از آژانس ها برنامه ای برای بیش فروشی ندارند.این موضوع بدین معناست که بیش از نیمی از آژانس ها فرصت تولید درآمد بیشتر از مشتریان فعلی، افزایش بازگشت مشتری و ایجاد روابط پایدار و عمیق را از دست می دهند. بعضی از فروشندگان تلاش می کنند به هرکسی که می شناسند محصول یا خدماتی را بفروشند. برای این افراد اصلا مهم نیست مشتری به این کالا یا خدمات اضافی نیاز دارد یا خیر. زمانی که بر روی تجربه مشتریان و اهداف آنها تمرکز می کنید، بیش فروشی می تواند برای مشتری و آژانس مفید و موثر باشد.در این مقاله قصد داریم 8 استراتژی موثر برای شروع کار را بیان کنیم . پس همراه ما باشید.

 

 8 استراتژی جالب برای بیش فروشی( upselling ) - بخش دوم   همین مقاله

8 استراتژی موثر برای بیش فروشی:

1. زمانی را به این موضوع اختصاص دهید که موفقیت از نظر آنها به چه معناست:

قبل از اینکه بخواهید ارزش اضافی در اختیار مشتریان خود قرار دهید باید درک مختصری از معنی موفقیت در نظر مشتریان خود داشته باشید. در اوایل ارتباطات خود، باید زمانی را اختصاص دهید و در مورد نیازها و درخواست های مشتریان خود سوال کنید. شما نه تنها باید نیازهای فوری آنها را کاوش کنید بلکه بایدبرنامه های طولانی مدت و بزرگتر آنها را نیز بشناسید. به دست آوردن درک عمیق تر از اولویت های مشتریان برای ایجاد اعتماد دوطرفه در شروع یک ارتباط بسیار مهم است. اگر بدانید ارزش مشتریان شما چه چیزی است و دوست دارند به کجا برسند، می توانید حوزه ای را شناسایی کنید که در آن آژانس شما می تواند خدمات و کالای اضافی پیشنهاد کند و از این موضوع به خوبی بهره مند شود.

 

2.اهداف قابل سنجش تنظیم کرده و پیگیری کنید:

زمانی که در حال کار بر روی پروژه خود با مشتری جدید هستید، مطمئن شوید که نشانه های موفقیت را به درستی تنظیم کرده اید و می توانید آن را بسنجید. حالا می توانید اولویت هایی که مشتری دارد را درک کنید و یک برنامه عملیاتی توسعه دهید تا بتوانید پیشرفت کار را پیگیری نمایید. برای اینکه بتوانید نیاز مشتری به کالاها و خدمات اضافی در سال های بعدی را شناسایی کنید باید روشی برای تشخیص نواحی و حوزه هایی داشته باشید که در آن برنامه فعلی کوتاه مدت شما در آن قرار دارد.

به همین خاطر پیگیری دقیق بسیار ضروری است. اگر به مشتری خود می گویید که باید هزینه بیشتری بر روی رسانه های اجتماعی صرف کند باید داده ها و اطلاعات معتبری در مورد آن داشته باشید. در بیش فروشی، داشتن داده هایی که به یک بحث کمک می کند و باعث متقاعد کردن مشتری می شود بسیار مهم است.

 

3.نیاز واقعی مشتریان برای خدمات اضافی را شناسایی کنید:
هر مشتری برای بیش فروشی مناسب نیست. به همین خاطر نمی توانید خدمات یا کالای اضافی را در اختیار مشتریانی قرار دهید که واقعا نیازی به آن ندارند. به عنوان یک قانون کلی باید به خاطر داشته باشید که اگر نتوانید مزایای خرید اضافی را در اهداف کلی مشتری توصیف کنید، اینکار هیچ مزیتی برای شما نخواهد داشت. به عنوان مثال اگر می خواهید برای مشتری خود خدمات بازاریابی ایمیل اضافی اختصاص دهید اما این نوع بازاریابی برای اهداف بلند مدت مشتری مناسب نیست باید در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

شما نمی توانید به زور او را محبور به انجام کاری کنید که هیچ نوع منفعتی برایش ندارد. اگر تلاش می کنید خدماتی را به فروش برسانید که شانس بسیار کمی برای ایجاد نتایج موفقیت آمیز دارد ، خطر ایجاد اسیب بزرگ به روابط و از دست دادن مشتری را ایجاد کرده اید. به همین خاطر باید تلاش بیش فروشی خود را بر روی مشتریانی متمرکز کنید که دارای شکافی در برنامه فعلی خود هستند و کالا یا خدمات شما می تواند این شکاف را پر کند. اگر مشتری بخواهد دسترسی خود را افزایش دهد اما شما راضی به اینکار نباشید می توانید او را وارد معامله جدیدی بکنید که در آن هر دو طرف سود می برند.

 

4. با یک برد سریع ارزش مورد نیاز را برای مشتری فراهم کنید:
هیچ کسی نمی تواند سرمایه گذاری اضافی در آژانس شما انجام دهد مگر اینکه نتایج ملموس و عینی برای کسب وکار خود دریافت نماید. برای اینکه خود را برای یک رابطه طولانی مدت متقابل آماده کنید، باید بر روی فراهم آوردن پیروزی های سریع تمرکز نمایید. یک پروژه پیروزی سریع هر چیزی است که ارزش فوری در اختیار مشتری قرار می دهد. نمونه ای از مثال ها می تواند شامل بررسی استراتژی فعلی محتوا، ارزیابی سایت مشتری برای شناسایی فرصت های جدید یا ارائه محتوا و برنامه تبلیغاتی ساده باشد.

یک پروژه پیروزی نباید هزینه های زیادی برای تیم شما داشته باشد. تنها باید بتوانید ارزش واقعی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. هر چقدر نتایج شما قابل اندازه گیری و ملموس باشد، امکان عمیق تر شدن روابط وجود دارد و شما می توانید در حوزه های دیگر نیز سرمایه گذاری کنید.

 

مقالات دیجیتال مارکتینگ در شرکت تبلیغاتی  کروشه را مطالعه نمایید.

ادامه دارد ...

خواندن 908 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 دی 1395 ساعت 21:51


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید