چگونه بهترین رنگ ها را برای برند خود انتخاب کنیم؟

سه شنبه, 22 تیر 1395 ساعت 17:24
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
چگونه بهترین رنگ ها را برای برند خود انتخاب کنیم؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review

انتخاب طرح رنگ، یکی از مراحل ضروری برای ساخت برند است. رنگ های مختلف، احساسات متفاوتی را در بیننده ایجاد می کنند. بنابراین به هنگام انتخاب رنگ باید این موضوع مهم را مد نظر داشته باشید. درکی که مخاطبانتان از برند شما خواهند داشت با انتخاب رنگ مناسب تحت تاثیر قرار می گیرد. بنابراین در این مقاله قصد داریم ترفندهایی را برای انتخاب مناسب رنگ بیان کنیم.

سایت پینترست را مرور کنید:

سایت پینترست یک مکان عالی برای به دست آوردن الهام و انگیزه است. همانطور که در محتوای آن گشت و گذار می کنید؛ به دنبال پین هایی با رنگ مناسب بگردید. یک روش عالی دیگر این است که ببینید سایر شرکت های موجود در حوزه کاری و تخصصی شما چه چیزی را در این سایت پین کرده اند. استفاده از این روش می تواند ایده بسیار خوبی در اختیار شما قرار دهد. بعد از انجام اینکار، باید مطمئن شوید که هنوز ایده اصلی خود را دارید. کپی کردن از این برندها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. فقط از این موارد ایده بگیرید تا بتوانید از رقبای خود متمایز باشید. زمانی که به پین های خود نگاه می کنید، در مورد نظرات کاربران نیز آگاه باشید.

از یک ابزار انتخاب رنگ استفاده کنید:
زمانی که ایده های لازم را به دست آوردید ، به دنبال ابزارهای مناسب برای انتخاب رنگ باشید . ابزارهای color picker همچون Adobe Color CC می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. با استفاده از این ابزار، شما می توانید رنگ های مورد نظر خود را از تصاویر انتخاب کنید و پالت رنگی سفارشی ایجاد نمایید. با انواع مختلفی از رنگ ها کار کنید و نگران این موضوع نیز نباشید. اینکار به شما اجازه می دهد طرح رنگی منحصر به فردی ایجاد کنید که برای برند شما مناسب است.

روانشناسی موجود در رنگ ها:
رنگ بهترین ابزار برای برقراری ارتباط با مخاطبان است. بسته به سایه های رنگی که برای نشان دادن خود استفاده می کنید، می توانید احساسات مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهید. به عنوان مثال، سایه های رنگی زرد و نارنجی برای برندهایی که می خواهند حس گرمی، شادی و تمایل را ایجاد کنند عالی است. بنابراین زمانی که در حال انتخاب رنگ برای برند خود هستید، مطمئن شوید که احساسات متفاوت موجود در این رنگ ها را درک کرده اید و به خوبی از آن استفاده می کنید. نگاهی به چرخه رنگ در شکل زیر بیندازید:

brand color
چه چیزی را دوست دارید؟
انتخاب رنگی که برای برند شما مناسب باشد بسیار مهم است. برند شما بازتابی از خود شماست . به چیزی که هستید پایبند باشید . اینکه سایر افراد از چه رنگ هایی استفاده کرده اند مهم نیست. شما مجبور به انتخاب این رنگ ها نیستید. از رنگ هایی استفاده کنید که از دیدن آن لذت می برید و به شما اجازه می دهد خود را بیان کنید. تصویر منحصر به فردی از برند خود ایجاد نمایید.

 

منبع

خواندن 447 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 22 تیر 1395 ساعت 17:47


نوشتن دیدگاه


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

آخرین نمونه کارهای کروشه

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
:
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید