بهترین حامیان احتمالی برند کارمندان هستند

یکشنبه, 21 شهریور 1395 ساعت 15:51
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
بهترین حامیان احتمالی برند کارمندان هستند - 5.0 out of 5 based on 1 review
اگر از شما خواسته شود بهترین استراتژی های بازاریابی خود را بیان کنید آیا حمایت کارمندان در این لیست قرار می گیرد؟ همانطور که می دانید کارمندان شما یکی از با ارزش ترین دارایی های بازاریابی هستند و اگر آنها را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود در نظر نگیرید فرصت باورنکردنی را برای افزایش درآمد از دست خواهید داد. پژوهشگران اخیرا شرکت هایی با برنامه های حمایت کارمندان را مورد بررسی قرار داده اند. نتایج حاصل از این مطالعات به صورت زیر است:


• 1 درصد افزایش در قابل مشاهده بودن برند در بازار

• 65 درصد بهبود شناخته شدن برند در میان رقبای دیگر

• 7 درصد وفاداری به برند بهتر

چرا؟ خوب پاسخ به این سوال بسیار ساده است. اعتماد برای هر کسب وکاری ضروری است. مشتریان دوست دارند بیشتر به گفته های کارمندان اعتماد کنند تا سخنانی که توسط مدیر عامل شرکت زده می شود. مشتریانی که تعامل و ارتباط معنی دار با کارمندان شرکت داشته اند ، رابطه احساسی عمیق تر و سطح اعتماد بیشتری ایجاد کرده اند. تاثیر این تعاملات بر روی تجربه مشتری می تواند منجر به تولید سرنخ بیشتر، وفاداری و بازاریابی دهان به دهان شود. ایجاد گروهی از کارمندان حامی به نظر کار دشواری می رسد اما اینکار را می توان به سادگی به چند مرحله قابل مدیریت تقسیم کرد.

شناسایی وتشخیص:

شناسایی کارمندانی که بیشتر از سایر افراد با شرکت شما تعامل دارند و از آن حمایت می کنند کار اسانی است اما اگر نتوانستید اینکار را به سادگی انجام دهید به دنبال رفتارهای زیر در کارمندان خود باشید:
• اعتقاد به ارزش ها، اعتقادات و اهداف شرکت
• علاقه برای ساخت روابط بهتر و نیز اسان کردن کارها برای تیم خود و افرادی که در شرکت تبلیغاتی  هستند.
• احترام گذاشتن به همکاران
• تمایل و اشتیاق برای کمک کردن
• به روز بودن در مورد اخبار و اتفاقاتی که در صنعت شما رخ می دهد.
با مدیران و سایر افراد اجرایی صحبت کنید تا متوجه شوید چه کارمندانی این رفتارها را از خود بروز می دهند. اگر هنوز هم در شناسایی و تشخیص کارمندان حامی خود مشکل دارید، بررسی ها و نظرسنجی هایی را انجام دهید.

آموزش :
قرار دادن برند در دستان کارمندان می تواند کمی نگران کننده باشد. برای کمتر کردن خطر از دست دادن کنترل تصویر برند، بهتر است کارمندان خود را به درستی آموزش دهید و به آنها بگویید برند شما دقیقا چیست و چه کاری انجام می دهد. شما می توانید اینکار را با تعریف برند برای کارمندان انجام دهید.

مطمئن شوید که پیام های بنیادی و اساسی در مورد برند شما و موقعیت آن در تمامی ارتباطات( همچون خبرنامه های کارمندان، سخنرانی ها و جلسات) گنجانده می شود. مطمئن شوید که منابع برند برای کارمندان در دسترس است. به عنوان مثال اطلاعات در مورد استانداردهای هویتی شرکت، راهنمای برند و باورهای شرکت باید برای کارمندان به خوبی توضیح داده شود.

فراهم کردن ابزارها:
بعد از اینکه کارمندان، برند شما را به خوبی تشخیص دادند، باید بتوانید روش های مختلفی را در اختیارشان قرار دهید تا از شرکت شما حمایت کنند. اگر آنها از طریق رسانه های اجتماعی کار می کنند، محتوای با ارزشی در اختیار آنها قرار دهید. هر چیزی که بتواند در شبکه های اجتماعی همچون توییتر متمایز باشد و به جایگاه شرکت و تعامل مشتریان احتمالی کمک کند مفید خواهد بود.

کارمندان خوب خود را تشویق کنید به صورت داوطلبانه در جامعه و رویدادهای خاص حضور داشته باشند تا در معرض دید افراد قرار گیرند. شما می توانید میزبان یک رویداد باشید و از کسب وکارهای محلی نیز دعوت کنید. سپس چند تن از کارمندان خود را به همراه تیم بازاریابی برای مکالمه و گفتگو ارسال کنید یا حتی کارمندان نمونه را برای ایراد سخنرانی به دانشگاه ها بفرستید.

حمایت غیر فعال با استفاده از چاپ کردن لوگوی شرکت بر روی ایتم هایی همچون تی شرت،بطری های آب، کوله پشتی و سایر موارد به وجود می آید. شما می توانید این ایتم ها را در اختیار کارمندان خود قرار دهید تا همیشه همراه خود داشته باشند. هر زمانی که یکی از کارمندان تی شرت حاوی لوگوی شرکت را می پوشد، با رفتار خود از برند شما حمایت می کند.

شناختن:
اصلا مهم نیست هدف شما از به دست اوردن حمایت کارمندان چیست، چیزی که بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد شناخت دقیق کارمندانی است که باعث ایجاد سرزندگی و شادابی در برند می شوند. اینکار نه تنها آنها را تشویق می کند کار خود را به خوبی انجام دهند بلکه کارمندان دیگر را نیز به تعامل و ارتباطات وا می دارد. شما می توانید حامیان خود را در طول جلسات، سخنرانی ها، ایمیل ها و خبرنامه های شرکت تشخیص دهید.

اگر احساس می کنیداین افراد ارزش زیادی برای شما دارند می توانید از زحماتشان تشکر کنیدو هدیه ای برایشان در نظر بگیرید.کارمندان با انگیزه و تعاملی که شرکت شما را به خوبی می شناسند می توانند مشتریان شاد و خوشحالی ایجاد کنند. با حمایت از این کارمندان و مجهز کردن آنها، می توانید حامیان فعالی ایجاد کنید که از برند شما به خوبی پشتیبانی می کنند. نتیجه این تعامل برای برند شما بسیار عالی خواهد بود.
مقالات ما را در بخش دیجیتال مارکتینگ  نیز میتوانید مطالعه کنید.

منبع

خواندن 449 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 دی 1395 ساعت 03:46


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


جهت دریافت آخرین مطالب،عکس‌ها، تیزر‌ها و ... تبلیغاتی، مقالات بازاریابی و روابط عمومی عضو شوید.

تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید