گوگل و پایان سرویس Google site search

شنبه, 07 اسفند 1395 ساعت 17:31
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
گوگل و پایان سرویس Google site search - 5.0 out of 5 based on 1 review

گوگل از آغاز ماه آپریل 2017 پذیرفتن مشتری های جدید برای استفاده از سرویس Google Site Search را متوقف می کند، و عملکرد تمام خدمات این سرویس را در سال 2018 به طور کامل پایان می دهد.
آیا می دانستید که در هر وبسایتی که مشاهده می کنید یک Search box در گوشه بالایی آن وجود دارد؟ شانس بالایی وجود دارد که این موتور جستجو از Google site search استفاده کند. این به معنای آن است که وبسایت به گوگل پول پرداخت می کند تا از عملکرد بی نظیر آن برای پیدا کردن نتایج مرتبط استفاده کند. اگر جستجوی سایت شما از Google site search استفاده می کند، ما خبرهای بدی برای شما داریم.

گوگل اعلام کرده است که این سرویس دهی محصول را متوقف خواهد کرد، و گرچه قراردادهایی که هم اکنون دارد را تکمیل می کند اما بعد از آپریل 2017 اجازه قرارداد جدید به کسی نخواهد داد. این به آن معنی است که تا سال 2018 عملکرد این محصول به طور کامل خاموش می شود، و هر کس که از سایت سرچ گوگل استفاده می کند به طور اتوماتیک به محصول Custom search Engine (CSE) متصل می شود. این محصول همان عملکرد را دارد اما حاوی تبلیغات خواهد بود.
این محصول که از تبلیغات پیشتیبانی می کند برای کسب و کارهای کوچک مناسب است، اما اگر شما یک سایت بزرگ برای یک برند جا افتاده را مدیریت می کنید، نمی خواهید که مشتری هایی که درسایت شما جستجو می کنند با تبلیغ مواجه شوند. برای یک چیز، رقبای شما برای آن کلمات کلیدی تبلیغ می کنند بنابراین خواهید دید که ترافیکی که خرید زیادی را به همراه داشت بروی سایت شما کاهش می یابد و به سایت و صفحات محصولات رقبای شما منتقل می شود.

جایگزین های مناسب برای Google site search


سوال این است که سایت های بزرگ چه باید بکنند؟ اگر قادر نیستند که در یک راه حل نیازمند سرمایه گذاری از گوگل هزینه کنند تا query یا همان درخواست های کاربران داخل سایت را مدیریت کند، باید به دنبال دیگر ارائه دهنده های سرویس باشند، اگر نمی خواهند تبلیغات نمایش داده شوند. در اینجا چند ارائه دهنده سرویس که بدون تبلیغ سرویس site search ارائه می کنند را به شما معرفی می کنیم:
Cludo – به نوعی یک بازیگر جدید در بازار است، ساده و سریع برای تنظیم و شخصی سازی.
MindBreeze – معماری ساده و مقایس پذیری آسان.
Apache Lucene – ارائه دهنده سرویس متن باز، با تنظیمات قدرتمند شخصی سازی. الگوریتم های جستجوی عالی، که توسط Twitter و Wikipedia استفاده می شود.

 


با مطالعه وبلاگ شرکت تبلیغاتی کروشه در حوزه منبع  با اخبار و مقالات به روز دانش خود را افزایش دهید.

 

منبع 

خواندن 354 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 12 فروردين 1396 ساعت 14:38

مقالات مرتبط بیشترپرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید