⁣شکست سنگین کودتاچیان تانک سوار از فیسبوک

شنبه, 26 تیر 1395 ساعت 15:16
به این مقاله امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

کودتا ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه ‌شب گذشته به‌وقت استانبول آغاز شد. نظامیان شورشی مراکز رادیو تلویزیون دولتی ترکیه، شبکه خبری "سی‌ان‌ان ترک"، "خبرگزاری دوغان" را اشغال کرده و در نقاط مهم دو شهر آنکارا و استانبول مستقر شدند. فرودگاه آتاتورک و دو پل مهم بر روی تنگه بسفر در استانبول نیز بسته شد اعلامیه نظامیان شورشی از کانال‌های مختلف خبری رادیو تلویزیون "آرتی‌آر" ترکیه پخش شد. نظامیان شورشی در اطلاعیه‌ی خود گفتند، ارتش ترکیه برای دفاع از بقای کشور و ملت ترکیه و بازگرداندن اصول لائیک و دموکراتیک و اعتبار و امنیت از دست‌رفته کشور، کنترل حکومت را در دست گرفته است.

ظاهرا زمان مناسبی برای آغاز کودتا در نظر گرفته شده بود؛ رجب طیب اردوغان در خارج از آنکارا در مرخصی به‌سر می‌برد و به دلیل آغاز تعطیلات آخر هفته، اکثر مقام‌های دولتی و امنیتی در دسترس نبودند. و کنترل رسانه ها در دست کودتاگران بود و عملا دولت راهی برای ارتباط با هوادارن نداشت جز یک راه شبکه های اجتماعی!!
پیام ویدیویی اردوغان از طریق فیسبوک و متعاقب آن گسترش در خواست رئیس جمهور ترکیه از مردم برای حضور در خیابانها در شبکه های اجتماعی کودتا را شکست. حوالی ساعت ۵ بامداد به وقت آنکارا، رجب طیب اردوغان به استانبول آمد و در فرودگاه آتاتورک در جمع کثیری از مردم حاضر در فرودگاه که از طریق شبکه های اجتماعی مطلع شده بودند سخنرانی کرد. او شورش گروهی از نظامیان را "یک اقدام خائنانه" خواند و گفت تاوان این خیانت بسیار سنگین خواهد بود.
کودتای امروز ترکیه نشان داد دسته کم گرفتن فضای دیجیتال تاوان سنگینی خواهد داشت حتی برای تانک سواران کودتاچی .

خواندن 326 دفعه


نوشتن دیدگاه


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید