7 نوع اینفلوئنسرها و چرایی اهمیت آنها در دیجیتال مارکتینگ

شنبه, 11 آذر 1396 ساعت 19:44
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
7 نوع اینفلوئنسرها و چرایی اهمیت آنها در دیجیتال مارکتینگ - 5.0 out of 5 based on 1 review

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید معنای واقعی عبارت اینفلوئنسرها یا افراد تاثیرگذار را بدانید؟ چه چیزی باعث می شود یک فرد، تاثیرگذار باشد؟  تعداد فالورهای شبکه های اجتماعی؟ موهای زیبا؟ وجود ثروت زیاد؟ این ها می توانند صفات خوبی باشند اما واقعیت این است که چنین ویژگی هایی نمی تواند به تنهایی یک فرد را به عنوان تاثیرگذار معرفی کند.

زمانی که صحبت از تاثیر گذار بودن به میان می آید، اینفلوئنسر یا تاثیرگذار فردی خواهد بود که می تواند بر روی تصمیم گیری های ما تاثیر بگذارد. این فرد برای  سایرین قابل اعتماد است و می تواند آن ها را وادار کند تفکر متفاوتی داشته باشند. 

خوب اجازه دهید مقاله خود را با یک مثال دنبال کنیم. دوست شما تازه بچه دار شده و به دنبال خرید یک تویوتای امن است. او گزارش نوشته شده توسط یک فرد تاثیرگذار را می خواند  و بر اساس نظر او خرید می کند.

به یک مثال دیگر توجه کنید: اولین باری است که  می خواهید گزارش نتایج روابط عمومی خود را به مدیر ارائه دهید. در این شرایط تلاش می کنید بهترین تمرینات را بر اساس گفته های متخصص روابط عمومی اتخاذ کنید و بر اساس نظر او عمل نمایید. در بیشتر موارد، اکثر ماها حتی نمی دانیم به دنبال کمک برای فرایند تصمیم گیری خود هستیم. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم انواع مختلف تاثیرگذاران که نقش مهمی در دنیای روابط عمومی دارند را با هم کاوش کنیم.

 سلبریتی ها

 چه سلبریتی ها را دوست داشته باشیم یا دوست نداشته باشیم، این افراد نقش مهمی در زندگی ما دارند زیرا از لحاظ فرهنگی،  نشانه جذابیت و جدید بودن هستند. این افراد رایج ترین و البته واضح ترین نوع از تاثیرگذاران هستند و بیشتر توسط رسانه های مختلف معرفی می شوند. جلب توجه این افراد در بیشتر موارد دشوار است.

ژورنالیست ها

گروه دومِ اینفلوئنسرها ، ژورنالیست ها هستند.  این افراد ما را از اخبار موجود در جهان آگاه می سازند و به همین خاطر نقش مهمی در دید افراد نسبت به جهان دارند. این افراد به همراه آنالیست ها، جزو گروه غیر متعصب ها محسوب می شوند و می توانند شهرت و اعتبار خوبی در میان افراد به دست آورند.

 آنالیست ها

با اینکه ژورنالیست ها ما را از اخبار جهان مطلع می سازند  اما کار آنالیست ها ارزیابی و معنادار کردن چنین شرایطی است. یک ژورنالیست داستان سرایی می کند اما آنالیست در مورد تاثیرات یک رخداد صحبت می کند. این فرد بسیار تاثیرگذار و مهم است زیرا همه ما برای درک  مواردی که از رسانه های مختلف می شنویم به یک فرد متخصص نیاز داریم. برای اینکه بتوانید از این افراد به درستی استفاده کنید باید تفاوت بین شان را خوب درک نمایید.

 رهبران فکری

 بیشتر رهبران فکری از سخنرانی کردن و نوشتن مقالات تا مشاوره دادن به شرکت های مختلف، از رویکرد چندکانالی به هنگام اشتراک ایده های خود استفاده می کنند. هر فردی از گزارشگر گرفته تا برندها به دنبال این نوع تاثیرگذاران هستند تا بتوانند دیدگاهشان را در مورد مشکلات و مسائل موجود به دست آورند.  برندها هر روز در به کارگیری این نوع از تاثیرگذاران ماهرتر و خلاق تر می شوند. به عنوان مثال شرکت یودمی از اینفلوئنسرهایی همچون Guy Kawasaki و Gary Vaynerchuk دعوت کرده برخی از دوره های آموزشی شان را هدایت کنند. برخی از برندها حتی از مکالمات و گفتگوهای  این افراد در شرکت خود استفاده می کنند.

 ژورنالیست های برند

 شغل ژورنالیست برند تولید اخبار خاص با یک موضوع یا اخبار مرتبط با یک صنعت خاص است. نمونه خوبی از این نوع موارد، گزارش مروری First Round است. این سایت یک انتشاراتی آنلاین است که موضوعات جذاب برای بنیانگذاران استارت آپ ها را جمع آوری و تولید می کند. از دیدگاه معنایی، تفاوتی بین ژورنالیست برند و بازاریابی محتوا وجود دارد. بازاریابی محتوا بیشتر به سمت تغذیه  و گرفتن مشتری احتمالی تمرکز دارد . این در حالیست که ژورنالیست برند به دنبال ایجاد اعتماد و رهبری فکری است. ژورنالیست های برند تاثیرگذاران بسیار مهمی هستند هر چند اغلب خودشان این موضوع را قبول ندارند. اما نوشته هایشان می تواند در یک صنعت و نیچ مارکت خاص بسیار تاثیرگذار باشد. برقراری ارتباط با این افراد می تواند به همکاری و مشارکت یا  سایر فرصت های مشارکتی منجر شود. حتما از خود می پرسید چرا؟ دلیلش ساده است. ژورنالیست های برند اغلب در شرکت کار می کنند و می توانند با سایر دپارتمان های موجود همکاری داشته باشند.

بلاگر ها

از بلاگرها سبک زندگی که در مورد محصولات مدنظر خود می نویسند تا صاحبان کسب وکارهایی که در حوزه کاری خود پست هایی منتشر می کنند، وبلاگ نویسان ناحیه خود را دارند و می توانند فالوورهای زیادی جمع آوری کنند. این تاثیرگذاران در پلتفرم خود مواردی را منتشر می کنند و اغلب توسط برندهایی مورد استفاده قرار می گیرند که آن ها را یک گزینه خوب برای معرفی خود می دانند.

وبلاگ نویسان نیز از اهمیت زیادی برخوردارند زیرا ترندهای موجود را در سطح فرهنگی دیکته می کنند. بهترین مزیت دسترسی به یک وبلاگ نویس، یافتن فردی است که در حال حاضر تمایل خاصی به حوزه کاری شما دارد. 

به عنوان مثال اگر فروشگاه آنلاین کفش دارید بهتر است از بلاگر حوزه فشن استفاده کنید. این گروه از تاثیرگذاران را به عنوان ستاره های یوتیوبی و اینستاگرامی نیز می توان در نظر گرفت. بیشتر پلتفرم های رسانه های اجتماعی می توانند مکان خوبی برای این افراد باشند. این افراد قدرت آموزش را درک کرده اند. اگر برند شما به دنبال کار با این تاثیرگذاران است، به دنبال فردی باشید که در مورد شما حرف می زند و اطلاعات خوبی در حوزه کاریتان دارد.

هدایت کننده احساسات

این گروه از نفوذگران نیز جز ستارگان یوتیوب هستند و به طور مثال از مهربانی به حیوانات در اینستاگرام زیاد سخن میگویند. بسیاری از "احساسات" مخصوص پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای چیزی بسیار مشخص، از طرح های کمدی و چگونگی آموزش، شناخته شده اند. این نفوذگران قدرت "آموزش و پرورش" را درک می کنند، اما تمایل دارند ما را در یک سطح بی اهمیت تر نسبت به برخی دیگر که در بالا ذکر شده اند تحت تأثیر قرار دهند. باز هم، اگر شما یک به عنوان یک برند در کمپین دیجیتال مارکتینگ به دنبال کار با یکی از این نفوذگران هستید، با آژانس تبلیغاتی کروشه در ارتباط باشید

شما یک اینفلوئنسر هستید؟

ممکن است خودتان را یک تاثیرگذار ندانید اما اگر متخصص روابط عمومی هستید که به خواندن مقالات این چنینی علاقه نشان می دهد می توانید خود را به عنوان یک تاثیرگذار رشد دهید.  زمانی که به طور موثر ایده داستانی را به یک ژورنالیست ارائه می کنید به شکل گیری  فضای رسانه ای کمک می کنید. ارائه ایده یک داستان برای شرکت های تازه کار بسیار دشوار است اما می تواند بسیار موثر باشد.

زمان خود را صرف تعامل با تاثیرگذارانی کنید که با برند شما همتراز هستند. کار این افراد را دنبال کنید و به آن ها بگویید که به حوزه کاریشان علاقه مندید. زمانی که با آن ها وارد ارتباط شدید می توانید به نقطه ای برسید که قادرید اعتمادشان را جلب کنید.

انواع مختلف و نقطه نظرات خود را در وبلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ کروشه بنویسید 

خواندن 204 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 12 آذر 1396 ساعت 13:58


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید