8 مرحله انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ

چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 19:17
به این مقاله امتیاز دهید
(1 رای)
8 مرحله انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ - 5.0 out of 5 based on 1 review

اگر شما تجربه کمی در برخورد با آژانس های تمام خدمات بازاریابی دیجیتال داشته باشید می دانید که پیدا کردن یک شرکت دیجیتال مارکتینگ برای برنامه ریزی و اجرای کمپین بازاریابی دیجیتال می تواند چالش برانگیز باشد. در این مقاله میخواهم به شما بگویم چگونه آژانس 360 درجه دیجیتال مارکتینگ درست را انتخاب کنید. بسیاری از آژانس بازاریابی دیجیتال سعی می کنند خودشان را پشت اصطلاحات بزرگ و جملات تحریک کننده پنهان کنند تا بتوانند مشتریان را درباره توانایی هایشان گیج کنند و یا قانع کنند این در حالی است که برای بیشتر مشتریان هزینه تنها ملاک ارزیابی شرکت های تبلیغاتی بازاریابی است.

مقاله مرتبط: 10 اشتباه آژانس های دیجیتال مارکتینگ

اگر شما یک کسب وکاری دارید که نیاز هست یک آژانس بازاریابی دیجیتال یا فراهم کننده خدمات بازاریابی را برای برون سپاری انتخاب کنید پس بهتر است به صورت علمی به موضوع نگاه کنید تا مشکلاتی بعداً برای شما پیش نیاید.

گام اول: شناسایی سازمان های آینده نگر بازاریابی دیجیتال

شما می توانید این کار را به روش های مختلفی انجام دهید. با استفاده از جستجو در گوگل می توانید سازمان های آینده نگر بازاریابی دیجیتال را در شهرتان شناسایی کنید. اگر به دنبال سازمان در یک شهر خاص هستید از کلمات کلیدی شهر مثل تهران یا مشهد و ... استفاده کنید در پایان گوگل برای شما لیستی از آژانس های برتر دیجیتال مارکتینگ را به شما نشان می دهد. راه دیگر این است که در دایرکتوری ها و لینکدین به دنبال شناسایی شرکت ها باشید.

 

گام دوم: ایجاد یک لیست کوچک از وب سایت های شرکت های بازاریابی دیجیتال

همه شرکت های بازاریابی دیجیتال آن قدر توانا و ماهر نیستند که تمام پروژه های بازاریابی دیجیتال را اجرا کنند. اگر شما به دنبال پشتیبانی از کالاهای تولید شده هستید به وب سایت شرکت ها نگاه کنید تا درک کنید که موضوع با اهمیت یا خدماتی که آن ها انجام دادند چه خدماتی هست. اگر شما دنبال این موضوع نیستید پس این موضوع رو رها کنید و نمی خواهید با کسی که هیچ چیزی درباره اجرای پروژه نمی داند در تماس باشید.

 

گام سوم: سعی کنید دانشتان را درباره منطقه موردعلاقه تان بیشتر کنید.

هیچ مشاور دیجیتال مارکتینگ یا حتی مشاور تبلیغاتی تا به حال انجام کار را رد نکرده است و افراد حرفه ای برای انجام کار در اولویت می باشند بنابراین اگر شما با یک فرد حرفه ای کار می کنید نیاز هست که دانشتان را درباره منطقه ای که می خواهید او کار را انجام بدهد داشته باشید. موارد مطالعه شده و کارهای انجام شده را از بلاگ آن شرکت یا بخش نمونه کارهای دیجیتال مارکتینگ پی گیر باشید.

اکثر شرکت ها معمولاً بهترین کار خود را در صفحه اصلی سایت نمایش می دهند و این به شما یک ایده از نوع کاری که آن ها انجام داده اند می دهد. به طور مشابه این بخش در وبلاگ ها به شما یک ایده از اینکه چطور دانشتان را درباره موضوع عمیق کنید ارایه می دهد.

اگر شما در بخش وبلاگ اطلاعات خسته کننده و روتین را مشاهده کردید مطمئن باشید شرکت بازاریاب دیجیتال اشتباهی را جستجو کردید.

یک سازمان حرفه ای خوب عمق دانشش را در وب سایت به نمایش می گذارد. در پایان روز در واقع شما ترجیح می دهید با یک حرفه ای کار کنید و کمی پول بیشتری به مشاور دیجیتال مارکتینگ بپردازید تا اینکه بازاریاب دیجیتال با هزینه کمتر و شانس رسیدن به هدف کمتر انتخاب شود. این کار بهترین ROI یا نرخ بازگشت سرمایه تان است.

 

گام چهارم: درک کنید که چه کسی مسئول اجرای بازاریابی است و مشخصات لینکدونی را چک کنید.

اگر شما می خواهید از سازمان های کوچک و متوسط بازاریابی دیجیتال استفاده کنید این شانس را دارید که با رهبر آن سازمان روبرو شوید. بنابراین بسیار مهم است که بررسی کنید رهبر آن سازمان در بازاریابی دیجتال چگونه است. یک راه خوب برای بررسی این موضوع ، این است که پروفایل آن رهبر سازمان را در شبکه های اجتماعی به ویژه لینکدین بررسی کنید.

یک مدیر خوب باید در شبکه اجتماعی مثل لینکدین فعال باشد. یک درخواست ارتباط به افرادی که پروفایل شما را پیدا کردن بدهید.

گام پنجم: آژانس های نهایی و منتخب در یک صفحه داکیومنت خلاصه کنید

اکنون که شما یک لیست نهایی از 4 یا 5 شرکت را در یک صفحه خلاصه کردید موارد زیر را نیز به طور شفاف بیان کنید.

اهداف بازاریابی دیجیتال آیا این است که از تولیدات شما حمایت کند، افراد بیشتری محصول شما را ببینند، فروش، بهبود سئو، مدیریت شبکه اجتماعی یا انجام تبلیغات در تلگرام و اینستاگرام است؟

 

 در برخی موارد و منوط به خدمات و محصولاتی که ارائه میکنید هدف شما بیشتر به صورت منطقه ای است شما که نمی خواهید سازمان به اهداف برنامه ریزی شده برای کل کشور ایران برگردد در حالی که شما تنها روی یک شهر تمرکز کردید. تجربه من این است که شما بودجه بیشتری اختصاص بدهید که نشان بدهد شما آماده خرج کردن هستید.

اکثر مشتریان بر این باور هستند که شرکت ها کل بودجه را می خواهند و ترجیح می دهند بودجه تخمینی سازمان ها برای انجام کارشان را بدانند و بعد با سازمان ها در گرفتن بودجه پایین تر بحث کنند. آیا انجام این کار بهتر نیست؟

این سند یک صفحه ای شامل تمام آژانس های حرفه ای می باشد. به خاطر بیارید که پولتان در حال خرج شدن هست و شما نیاز به ROI یا بازگشت سرمایه در کارتان دارید. این سوالاتی که در بالا گفته شد را قبل از اینکه سند یک صفحه ای را آماده کنید از خودتان بپرسید.

 

گام ششم: از آژانس ها دعوت کنید تا طرحی به شما بدهند

اینجا جایی است که شما می توانید تعداد زیادی مشاوره رایگان و نکات های مفیدی را دریافت کنید. از سازمان ها دعوت کنید تا طرحی به شما ارائه دهند. البته که این طرح به صورت کلی بوده و جزئی نخواهد بود. در طول مکالمه با آن شرکت ها رهبر آن شرکت به شما خواهد گفت چگونه به آرزوی مطلوب رسیده است. شما در طول این مشاوره رایگان می توانید مدت مکالمه تان را با آن ها تعیین کنید. شما با این دانش به دست آمده می توانید اهداف بازاریابی دیجیتال تان را پیدا کنید.

 

گام هفتم: مذاکره

هیچ معامله کاملی بدون مذاکره انجام نمی شود و نمایندگان همیشه به حوزه تخمین هزینه در مذاکره می روند. چگونه شما به نقطه پایان مذاکره با آژانس رسیدید؟ زمانی که نماینده می گوید هیچ پروژه ای.

یک آژانس دیجیتال مارکتینگ خوب همیشه به دنبال پروژه های سودآور نیست در حالی که آژانس های بد بعد از انجام مذاکرات زیاد و سر و صدای زیاد این کار را انجام می دهند.

 

گام هشتم: سند قابل تحویل بازاریابی دیجیتال آژانس

این یک جنبه بحرانی از رابطه شما با آژانس بازاریابی دیجیتال است. همیشه اسناد قابل تحویل از سازمان در طول انجام پروژه به دست می آید. رابطه شرکت خوب بستگی به اعتماد متقابل و کار دارد.هر دو به یکدیگر وابسته هستند. در پایان مراقب علایمی که می گوید به پایان رابطه رسیدید باشید.

 

منبع

خواندن 86 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 19:49


پرسش و پاسخ های تکمیلی مقاله

کارشناسان و مشاوران آژانس تبلیغاتی کروشه در اولین فرصت به صوالات و نظرات شما پاسخ خواهند داد و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد


تست
Contact Us

تماس با ما

: ستارخان، 100 متر پایین از تقاطع بهبودی، بن بست واعظی، پلاک 8، طبقه همکف
: 66503578-021 66501352-021
: شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ | پنجشنبه ساعت ۹ الی ۱۴
  با تشکر و سپاس،پیام شما ارسال شد.   پیام شما ارسال نگردید